Dobré odpoledne, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podruhé za sebou absolvoval úspěšnou kvalifikaci na grandslamový turnaj Jiří Veselý. Prostějovský tenista si po Wimbledonu zahraje také na US Open. V rozhodujícím utkání porazil Itala Lorenziho, přičemž dramatická bitva trvala více než tři a půl hodiny.

„Po zápase jsem cítil obrovskou úlevu. Byl jsem fyzicky i psychicky úplně vyřízený. V závěru jsem dostával křeče. Na konci už byla moje hra příšerná, nemohl jsem se opřít skoro o nic. Zahrál jsem pak naštěstí skvělý tiebreak," oddechl si Veselý, který se s krizemi během střetnutí dokázal vypořádat. Bylo to jenom o mně, jestli to mentálně ustojím nebo ne,“ uvědomoval si hráč TK Agrofert.
Veselý loni v hlavní soutěži posledního grandslamu sezóny chyběl, předtím si ji zahrál pětkrát za sebou. Letos mezi 128 vyvolenými doplní Tomáše Berdycha. „Můj pohyb bohužel ještě není optimální, mám pořád nějaký handicap. Dělám, co je v mých možnostech, abych to posunul dál. Bylo by skvělé, kdyby se to ukázalo i v hlavní soutěži,“ poznamenal daviscupový reprezentant.
Dalšímu prostějovskému vyslanci Lukáši Rosolovi chybělo k postupu jediné vítězství, doslova jediný tie-break. V kvalifikaci odehrál maximálně možný počet devíti setů, ten poslední s Bělorusem Gerasimovem ve zkrácené hře nezvládl. „Je to škoda, stačilo proměnit jeden brejkbol a mohlo být vše jinak,“ ulevil si Rosol. Zdeněk Kolář vypadl už ve 2. kole a do závěrečných soubojů nezasáhl. 

MUŽI
US Open – kvalifikace
Dvouhra – 1. kolo: Veselý – P. Sousa (Portugalsko) 6:4, 7:5; Kolář – Mmoh (USA) 2:6, 6:1, 7:6; Rosol – Rola (Slovinsko) 7:5, 3:6, 6:1. 2. kolo: Kolář – Coppejans (31-Belgie) 5:7, 3:6; Rosol – Caruso (6-Itálie) 6:1, 7:5; Veselý – Jung (23-Tchaj-wan) 6:4, 5:7, 7:5. 3. kolo: Veselý – Lorenzi (15-Itálie) 6:4, 5:7, 7:6; Rosol – Gerasimov (22-Bělorusko) 2:6, 7:6, 6:7.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments