Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podruhé za sebou absolvoval úspěšnou kvalifikaci na grandslamový turnaj Jiří Veselý. Prostějovský tenista si po Wimbledonu zahraje také na US Open. V rozhodujícím utkání porazil Itala Lorenziho, přičemž dramatická bitva trvala více než tři a půl hodiny.

„Po zápase jsem cítil obrovskou úlevu. Byl jsem fyzicky i psychicky úplně vyřízený. V závěru jsem dostával křeče. Na konci už byla moje hra příšerná, nemohl jsem se opřít skoro o nic. Zahrál jsem pak naštěstí skvělý tiebreak," oddechl si Veselý, který se s krizemi během střetnutí dokázal vypořádat. Bylo to jenom o mně, jestli to mentálně ustojím nebo ne,“ uvědomoval si hráč TK Agrofert.
Veselý loni v hlavní soutěži posledního grandslamu sezóny chyběl, předtím si ji zahrál pětkrát za sebou. Letos mezi 128 vyvolenými doplní Tomáše Berdycha. „Můj pohyb bohužel ještě není optimální, mám pořád nějaký handicap. Dělám, co je v mých možnostech, abych to posunul dál. Bylo by skvělé, kdyby se to ukázalo i v hlavní soutěži,“ poznamenal daviscupový reprezentant.
Dalšímu prostějovskému vyslanci Lukáši Rosolovi chybělo k postupu jediné vítězství, doslova jediný tie-break. V kvalifikaci odehrál maximálně možný počet devíti setů, ten poslední s Bělorusem Gerasimovem ve zkrácené hře nezvládl. „Je to škoda, stačilo proměnit jeden brejkbol a mohlo být vše jinak,“ ulevil si Rosol. Zdeněk Kolář vypadl už ve 2. kole a do závěrečných soubojů nezasáhl. 

MUŽI
US Open – kvalifikace
Dvouhra – 1. kolo: Veselý – P. Sousa (Portugalsko) 6:4, 7:5; Kolář – Mmoh (USA) 2:6, 6:1, 7:6; Rosol – Rola (Slovinsko) 7:5, 3:6, 6:1. 2. kolo: Kolář – Coppejans (31-Belgie) 5:7, 3:6; Rosol – Caruso (6-Itálie) 6:1, 7:5; Veselý – Jung (23-Tchaj-wan) 6:4, 5:7, 7:5. 3. kolo: Veselý – Lorenzi (15-Itálie) 6:4, 5:7, 7:6; Rosol – Gerasimov (22-Bělorusko) 2:6, 7:6, 6:7.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments