Příjemnou noc, dnes je pátek 3.7.2020
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Finále, do kterého se ve čtyřhře dostala Barbora Strýcová, bylo maximem českých tenistek na Turnaji mistryň v Šen-Čenu. Ve dvouhře do semifinále postoupila Karolína Plíšková, Petra Kvitová skončila ve skupině.

Strýcová společně se Sie Šu-wej si postup zajistila už po prvních dvou zápasech ve skupině, pak úspěšně zvládla i semifinále, v souboji o titul už ale narazila. Se svojí spoluhráčkou podlehla páru Babosová, Mladenovicová, přesto sezónu zakončila na vrcholu deblového žebříčku.
„Naše soupeřky hrály extrémně dobře. Vůbec nás k ničemu nepustily, neměly jsme šance se do toho dostat,“ uznala po hladké porážce Strýcová. „Jsem i tak pyšná na to, co jsme dokázaly. Nejen tady, ale za celý rok.“
S Australankou Bartyovou marně bojovala o finálovou účast Plíšková. Vedla 1:0 na sety a na začátku druhé sady měla při podání soupeřky tři brejky, přesto odešla poražená. „Když v tenhle moment tak trochu přežila svoji smrt, dostala se do rytmu, skoro nekazila. Dobře mi to četla. Bylo to těžké,“ přiblížila zlom v utkání česká tenistka.
Ani jedno utkání nedokázala vyhrát Kvitová. Postupně prohrála s Ósakaovou, Bencicovou a Bartyovou. „Dvakrát se rozhodovalo ve třetím setu. Šance jsem měla. Jasně že jsem zklamaná. Ale je to tak. Třeba to bude za rok lepší,“ poznamenala Kvitová.

MUŽI
Eckental – ITF challenger
Dvouhra – 1. kolo: Kolář – Galovič (Chorvatsko) 6:2, 6:2. 2. kolo: Kolář – Donskoj (6-Rusko) 4:6, 6:4, 7:6; Rosol (12) – Smith (Austrálie) 4:6, 2:6; Veselý (7) – Kamke (Německo) 6:3, 6:3. 3. kolo: Veselý – Ivaška (9-Bělorusko) 7:6, 6:2; Kolář – Marčenko (Ukrajina) 7:5, 3:6, 4:6. Čtvrtfinále: Veselý – Van de Zandschulp (Nizozemí) 3:6, 6:3, 6:4. Semifinále: Veselý – Karlovský (Rusko) 4:6, 6:4, 7:6. Finále: Veselý – Darcis (Belgie) 6:4, 4:6, 6:3.

ŽENY
Turnaj mistryň WTA Tour - Šen-čen
Dvouhra – Červená skupina: Kvitová (6) – Bencicová (7-Švýcarsko) 3:6, 6:1, 4:6; Kvitová – Bartyová (1-Austrálie) 4:6, 2:6. Fialová skupina: Karolína Plíšková (2) – Andreescuová (5-Kan.ada) 6:3 skreč. Semifinále: Karolína Plíšková – Bartyová (1-Austrálie) 6:4, 2:6, 3:6.
Čtyřhra – Fialová skupina: Strýcová, Sie Šu-wej (2-ČR/Tchaj-wan) – Krejčíková, Siniaková (6) 6:2, 1:6, 10:5; Strýcová, Sie Šu-wej – Dabrowská, Sü I-fan (4-Kanada/Čína) 6:2, 4:6, 9:11. Semifinále: Strýcová, Sie Šu-wej (2-ČR/Tchaj-wan) – Grönefeldová, Schuursová (8-Německo/Nizozemí) 6:1, 6:2. Finále: Strýcová, Sie Šu-wej (2-ČR/Tchaj-wan) – Babosová, Mladenovicová (3-Maďarsko/Francie) 1:6, 3:6.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-