Příjemnou noc, dnes je pátek 3.7.2020
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přes dva roky čekal tenista prostějovského TK Agrofert Jiří Veselý na turnajové vítězství. V německém Eckentalu svůj půst ukončil, když ovládl halový podnik kategorie challenger. Z pozice sedmého nasazeného se probil až do finále, v němž ve třech setech udolal belgického veterána Darcise.

Prostějovský tenista Jiří Veselý slaví sedmý singlový titul na challengeru v kariéře! Šestadvacetiletý hrář TK Agrofert vyhrál turnaj v německém Eckentalu, když v nedělním finále přehrál zkušeného Belgičana Steva Darcise po setech 6:4, 4:6 a 6:3. Český daviscupový reprezentant se díky tomuto triumfu výrazně přiblíží návratu do elitní stovky světového žebříčku.
„Konečně to vyšlo. Některé turnaje jsem měl dobře rozehrané, pokaždé se něco pokazilo. Tentokrát jsem si všechno pohlídal. Mohl jsem se opřít o servis, to byla velká zbraň. Mám velkou radost,“ jásal po finálové výhře Veselý. V rozhodujícím utkání šel do vedení, pak si ale vybral slabší chvilku a Darcis vyrovnal. Třetí set už ale zase patřil Veselému, který ve třetí a deváté hře prolomil servis belgického tenisty. Sám při svém podání v posledních třech hrách neztratil ani bod. „Podání mi dodávalo sebevědomí. Mohl jsem se soustředit na Darcisův servis a zkoušel získat brejk. Vyšlo to hned dvakrát,“ pochvaloval si Veselý.
Prostějovský tenista se v žebříčku ATP posunul na 104. příčku a stále má naději, že rok zakončí ve světové stovce a zajistí si účast v hlavní části Australian Open. Potvrdit výsledek z Německa se pokusí na turnaji v Bratislavě. „Mám dobrou formu, pokusím se uhrát co nejvíce bodů. Snad to na tu stovku vyjde,“ přeje si Veselý. 

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-