Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 2.7.2020
svátek slaví Patricie,
zítra Radomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Londýnská O2 aréna byla svědkem konce jedné skvělé tenisové kariéry. Oficiální konec oznámil Tomáš Berdych, jeden z nejlepších českých hráčů historie a dlouholetý člen TK Agrofert Prostějov. Nebylo to žádné slzavé údolí, nýbrž rozlučka vyrovnaného mladého muže, který k rozhodnutí došel po zralé úvaze.


„Pro mě byl na sportovní kariéře nejkrásnější pocit, kdy jsem o“ouštěl kurt jako vítěz. Tohle mi bude chybět, ale věřím, že si najdu i něco jiného, co mě bude podobně naplňovat,“ prohlásil před zaplněnou arénou Berdych.
Fanouškům naposledy v Londýně zamávali také Španělé David Ferrer s Nicolasem Almagrem, elitní deblisté Max Mirnij s Marcinem Matkowským, kyperský finalista Australian Open Marcos Baghdatis, temperamentní Rus Michal Južnyj, Radek Štěpánek. Mikrofon ale dostal pouze Berdych.
„Je to pro mě speciální moment. Londýn je mé oblíbené místo, jsem rád, že se mohu loučit právě zde. Z té dlouhé kariéry je těžké vybrat jeden moment. Byly to roky plné skvělých zkušeností, hrál jsem finále Wimbledonu, sehrál jsem spoustu bitev s vítězným, ale i špatným koncem,“ uvedl Berdych, kterého čeká velká změna životního rytmu. „Teď je plán žádný plán nemít. Za všechny ty roky jsem byl hodně zaneprázdněný, myslím, že si zasloužím odpočinout si. Ale budu se rozhlížet a uvidíme, jaké budou příležitosti,“ loučil se český tenista.
Jistá je pouze rozlučková tiskovka v Praze a pravděpodobné také červnový ceremoniál v Prostějově. „Věřím, že kruh se uzavře, a tak rozloučení Tomáše s českými fanoušky plánujeme v červnu v Prostějově během turnaje Moneta Czech Open,“ nechal se slyšet manažer Miroslav Černošek, který Berdychovi pomohl do světa velkého tenisu.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-