Příjemnou noc, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram


FOTOGALERIE + VIDEO
Posledními zápasy o konečné umístění skončilo v Prostějově 23. mistrovství světa tenisových družstev do 14 let. Šampionát, který se na Hané pod organizační taktovkou oddílu TK Agrofert konal již popatnácté za sebou, ovládly spolufavorizované výběry ruských žáků a amerických žákyň. Mladé české reprezentantky v domácím prostředí vybojovaly cenný bronz.

Dospěly k němu vítězným duelem o třetí místo nad Kanadou v poměru 2:1. Nejprve Monica Kilnarová po velké bitvě podlehla Charlotte Robillardové-Milletteové 6:4, 4:6, 3:6, následně Markéta Vondroušová přejela Katherine Sebovovou 6:2, 6:3 a nakonec deblová dvojice Anna Slováková, Markéta Vondroušová deklasovala Katherine Sebovovou s Vanessou Wongovou 6:1, 6:0.

 

„Byla to krásná tečka za celkově vydařeným mistrovstvím. Holky ze sebe na závěr příkladně vymáčkly to nejlepší a potvrdily, že jsme si medaili naprosto zasloužili. Těsně nás porazily jedině vítězky turnaje z USA, jinak můžeme být s hrou i výsledky velmi spokojeni,“ radostně konstatoval kapitán děvčat ČR Lubomír Štych.

Porážkou uzavřeli své účinkování na prostějovském šampionátu čeští žáci. V duelu o sedmý post podlehli Velké Británii 0:3, když obvyklý náhradník František Pechala nestačil na Finna Basse 0:6, 2:6, Patrik Rikl nedotáhl slibně rozjeté střetnutí proti Maxi Stewartovi 6:2, 4:6, 2:6 a čtyřhra už poté za rozhodnutého stavu nic neřešila.

„V bojích o konečné pořadí jsme sice dost utkání prohráli těsně, přesto se však ukázalo, že skupina o pátou až osmou pozici byla naším maximem. Na víc jsme asi neměli, kluci většinou odvedli to, na co stačí. Osmou příčku považuji za hodně solidní výsledek a je důležité, že jsme na domácích kurtech neskončili někde úplně dole,“ zhodnotil kapitán chlapců ČR Jiří Kulich.

V tenisově hodnotných finálových mačích mezi dvěma světovými velmocemi přemohli žáci Ruska své vrstevníky z USA, zatímco mezi žákyněmi naopak triumfovaly Američanky nad Ruskami. Pořadatelsky perfektně zvládnutou akci vzápětí uzavřelo slavnostní vyhlášení s následnou tradiční diskotékou.

 

MS v tenisu družstev do 14 let 2013 – závěrečné výsledky

ŽÁCI

Finále: Rusko (2) – USA (4) 2:1 (Klimov – Kypson 6:7, 5:7, Dubrivnyj – Ross 4:6, 6:3, 6:2, Dubrivnyj, Klimov – Riffice, Ross 7:5, 7:6).
O 3. místo: Austrálie (1) – Francie (3) 0:2 (Pearson – Martineau 0:6, 3:6, De Minaur – Moutet 6:7, 4:6, čtyřhra zrušena).
O 5. místo: Argentina (5) – Kanada (6) 0:2.
O 7. místo: Velká Británie (7) – Česko 3:0 (Bass – Pechala 6:0, 6:2, Stewart – Rikl 2:6, 6:4, 6:2, Bass, Stewart – Patyk, Rikl 3:6, 6:3, 6:1).
O 9. místo: Turecko – Chile 2:0.
O 11. místo: Brazílie (8) – Thajsko 3:0.
O 13. místo: Japonsko – Indie 2:1.
O 15. místo: Itálie – Tunisko 2:0.

 

ŽÁKYNĚ

Finále: Rusko (2) – USA (5) 0:2 (Žuková – Liuová 6:2, 4:6, 3:6, Levašovová – Bellisová 1:6, 2:6, čtyřhra zrušena).
O 3. místo: Česko (1) – Kanada (4) 2:1 (Kilnarová – Robillardová-Milletteová 6:4, 4:6, 3:6, Vondroušová – Sebovová 6:2, 6:3, Slováková, Vondroušová – Sebovová, Wongová 6:1, 6:0).
O 5. místo: Austrálie (3) – Indie 1:2.
O 7. místo: Rumunsko (7) – JAR 2:0.
O 9. místo: Španělsko (6) – Egypt 2:1.
O 11. místo: Kolumbie (8) – Velká Británie 0:2.
O 13. místo: Japonsko – Thajsko 2:0.
O 15. místo: Itálie – Peru 2:0.


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments