Dobré odpoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram


FOTOGALERIE + VIDEO
Posledními zápasy o konečné umístění skončilo v Prostějově 23. mistrovství světa tenisových družstev do 14 let. Šampionát, který se na Hané pod organizační taktovkou oddílu TK Agrofert konal již popatnácté za sebou, ovládly spolufavorizované výběry ruských žáků a amerických žákyň. Mladé české reprezentantky v domácím prostředí vybojovaly cenný bronz.

Dospěly k němu vítězným duelem o třetí místo nad Kanadou v poměru 2:1. Nejprve Monica Kilnarová po velké bitvě podlehla Charlotte Robillardové-Milletteové 6:4, 4:6, 3:6, následně Markéta Vondroušová přejela Katherine Sebovovou 6:2, 6:3 a nakonec deblová dvojice Anna Slováková, Markéta Vondroušová deklasovala Katherine Sebovovou s Vanessou Wongovou 6:1, 6:0.

 

„Byla to krásná tečka za celkově vydařeným mistrovstvím. Holky ze sebe na závěr příkladně vymáčkly to nejlepší a potvrdily, že jsme si medaili naprosto zasloužili. Těsně nás porazily jedině vítězky turnaje z USA, jinak můžeme být s hrou i výsledky velmi spokojeni,“ radostně konstatoval kapitán děvčat ČR Lubomír Štych.

Porážkou uzavřeli své účinkování na prostějovském šampionátu čeští žáci. V duelu o sedmý post podlehli Velké Británii 0:3, když obvyklý náhradník František Pechala nestačil na Finna Basse 0:6, 2:6, Patrik Rikl nedotáhl slibně rozjeté střetnutí proti Maxi Stewartovi 6:2, 4:6, 2:6 a čtyřhra už poté za rozhodnutého stavu nic neřešila.

„V bojích o konečné pořadí jsme sice dost utkání prohráli těsně, přesto se však ukázalo, že skupina o pátou až osmou pozici byla naším maximem. Na víc jsme asi neměli, kluci většinou odvedli to, na co stačí. Osmou příčku považuji za hodně solidní výsledek a je důležité, že jsme na domácích kurtech neskončili někde úplně dole,“ zhodnotil kapitán chlapců ČR Jiří Kulich.

V tenisově hodnotných finálových mačích mezi dvěma světovými velmocemi přemohli žáci Ruska své vrstevníky z USA, zatímco mezi žákyněmi naopak triumfovaly Američanky nad Ruskami. Pořadatelsky perfektně zvládnutou akci vzápětí uzavřelo slavnostní vyhlášení s následnou tradiční diskotékou.

 

MS v tenisu družstev do 14 let 2013 – závěrečné výsledky

ŽÁCI

Finále: Rusko (2) – USA (4) 2:1 (Klimov – Kypson 6:7, 5:7, Dubrivnyj – Ross 4:6, 6:3, 6:2, Dubrivnyj, Klimov – Riffice, Ross 7:5, 7:6).
O 3. místo: Austrálie (1) – Francie (3) 0:2 (Pearson – Martineau 0:6, 3:6, De Minaur – Moutet 6:7, 4:6, čtyřhra zrušena).
O 5. místo: Argentina (5) – Kanada (6) 0:2.
O 7. místo: Velká Británie (7) – Česko 3:0 (Bass – Pechala 6:0, 6:2, Stewart – Rikl 2:6, 6:4, 6:2, Bass, Stewart – Patyk, Rikl 3:6, 6:3, 6:1).
O 9. místo: Turecko – Chile 2:0.
O 11. místo: Brazílie (8) – Thajsko 3:0.
O 13. místo: Japonsko – Indie 2:1.
O 15. místo: Itálie – Tunisko 2:0.

 

ŽÁKYNĚ

Finále: Rusko (2) – USA (5) 0:2 (Žuková – Liuová 6:2, 4:6, 3:6, Levašovová – Bellisová 1:6, 2:6, čtyřhra zrušena).
O 3. místo: Česko (1) – Kanada (4) 2:1 (Kilnarová – Robillardová-Milletteová 6:4, 4:6, 3:6, Vondroušová – Sebovová 6:2, 6:3, Slováková, Vondroušová – Sebovová, Wongová 6:1, 6:0).
O 5. místo: Austrálie (3) – Indie 1:2.
O 7. místo: Rumunsko (7) – JAR 2:0.
O 9. místo: Španělsko (6) – Egypt 2:1.
O 11. místo: Kolumbie (8) – Velká Británie 0:2.
O 13. místo: Japonsko – Thajsko 2:0.
O 15. místo: Itálie – Peru 2:0.


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments