Dobrý večer, dnes je čtvrtek 2.7.2020
svátek slaví Patricie,
zítra Radomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po dvou letech skončila spolupráce členky TK Agrofert Prostějov Barbory Strýcové s trenérem Davidem Kotyzou. Úspěšný kouč pomohl české tenistce k postupu do semifinále Wimbledonu a pozici deblové světové jedničky. Důvodem loučení je skutečnost, že zkušená hráčka uvažuje o konci kariéry.

„David je jeden z nejlepších trenérů v Česku, a protože se můj tenisový důchod přibližuje, přišlo mi trošku sobecké jej držet u sebe za každou cenu,“ prohlásila Strýcová, která se spoluprací byla maximálně spokojená. „Musím kouči poděkovat za tvrdou práci, za všechny rady a za trpělivost. Byla to jízda, bylo to nahoru a dolu a bylo to skvělé.“
Úspěšný tandem si před před dvěma lety stanovil své cíle a postupoval podle určené strategie. Ta přinesla úspěch a v Londýně tenistka dosáhla na své grandslamové maximum. „Třeba letos jsme vše směřovali k Wimbledonu a byl to můj nejkrásnější turnaj v životě,“ připomenula Strýcová.
I díky vzájemné důvěře tenistka prožila zajímavou sezónu. Ve dvouhře si zahrála čtyři semifinále, včetně toho ve Wimbledonu a dařilo se jí i v deblu. Spolu s parťačkou Sie Šu-wej ovládla nejen slavný Wimbledon, ale získala tituly i na turnajích v Dubaji, Madridu a Birminghamu. Třiatřicátá hráčka světa již dříve prohlásila, že se pomalu blíží její tenisový konec. Na turnaje do Austrálie se ještě chystá, neboť tam to má podle svých slov hodně ráda. „Co bude dál, se teprve uvidí,“ neplánuje Strýcová.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-