Dobré ráno, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Skandováním „Mistři, mistři“ začalo tradiční setkání tenistů TK AGROFERT Prostějov. Bylo to hodně stylové, protože na Večeru mistrů bylo opravdu co oslavovat. Všechny mládežnické tituly v soutěžích družstev v letošním roce zamířily právě do Prostějova. Potvrdilo se tak, že na Hané sídlí nejlepší tenisový klub v České republice.

„Snažil jsem se to dohledat, něco podobného se nikomu na světě nepovedlo. Nám se to podařilo podruhé v historii. Je to něco úžasného. Jsem hrdý na náš klub a pyšný na naše hráče, trenéry i rodiče, kteří jsou největšími fanoušky,“ prohlásil šéf prostějovského tenisu Miroslav Černošek. „Na našich titulech má podíl také vedení Olomouckého kraje i město Prostějov. Obě instituce nás podporují. Bez toho bychom tak úspěšní nebyli. Proto si naše poděkování zaslouží hejtman Ladislav Okleštěk a prostějovský primátor František Jura,“ dodal v úvodu večera Černošek.
Poprvé v historii večer proběhl v hale Národního sportovního centra a šlo o velkou slávu. Na pódiu se postupně pod dohledem moderátora Petra Salavy vystřídali členové všech zlatých týmů, individuálně úspěšní tenisté a také trenéři, pod jejichž vedením Prostějov dobyl pět titulů. O hudební program se postaral Vojta Drahokoupil známý z celé řady muzikálů a také soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Součástí večera byla také soutěž tenistů a tenistek Svět pohádek. Z vítězství 6:4 se radovaly dívky, přestože první tři otázky zodpověděli správce chlapci. Nadějný náskok ale prohospodařili. „Finiš dívek byl drtivý,“ poznamenal Petr Salava.

Punc jedinečnosti dodali večeru také předávající osobnosti.

Poblahopřát přišli tenistům hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, primátor Prostějova František Jura, náměstek hejtmana Olomouckého kraje Petr Vrána, první náměstek primátora statutárního města Prostějov Jiří Pospíšil, náměstkyně primátora statutárního města Prostějov Alena Rašková, náměstek primátora statutárního města Prostějov Jan Krchňavý, ředitelka tenisových projektů TK PLUS Petra Černošková, prezident ČTS a viceprezident Tennis Europe Ivo Kaderka, daviscupový reprezentant a 106. hráč světa Jiří Veselý, reprezentantka Slovenska, extraligová hráčka TK Prostějov a 52. hráčka světa Viktória Kužmová, daviscupový reprezentant a 208. hráč žebříčku ATP Zdeněk Kolář, reprezentantka Kazachstánu, extraligová hráčka TK Prostějov Elena Rybakinová, bývalý pátý hráč světa Jiří Novák, šéftrenér TK AGROFERT Prostějov a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.
„Myslím, že budu hovořit za všechny, když vám poblahopřeji k velkým úspěchům v letošním roce. Skvěle jste reprezentovali naše město. Sport podporujeme v maximální možné míře. Z vašich výsledků je vidět, že naši podporu umíte využít. V tenisovém klubu máte k dispozici ty nejlepší trenéry a skvělé zázemí. Máme radost, že toho všeho umíte na kurtech využít, a věřím, že se vám bude dařit i v následujících letech,“ řekl tenistům prostějovský primátor Jura.
V závěru večera byl do Síně slávy prostějovského tenisu uvedený hejtman Ladislav Okleštěk, velký příznivec tenisu a dlouholetý člen prostějovské klaky, která pravidelně doprovází na zápasech reprezentanty v Davis Cupu a Fed Cupu. „Ta skupina je naším pátým hráčem. Vždy přispívala k našim výhrám,“ ocenil přízeň fanoušků nehrající daviscupový kapitán Navrátil.
„S tenisem jsem toho zažil opravdu hodně. Jsou to zážitky, na které do konce života nezapomenu. Tenis budu vždy maximálně podporovat,“ prohlásil po uvedení do Síně slávy hejtman Olomouckého kraje. „Mladým tenistům přeji, ať se jim daří, a věřím, že jednou z nich budou důstojní nástupci Tomáše Berdycha, Jirky Veselého nebo Petry Kvitové,“ popřál prostějovským talentům Okleštěk.TOP ocenění jednotlivci TK AGROFERT Prostějov

Maxim Mrva (2007)
Vítěz Olympiády dětí a mládeže v Liberci ve dvouhře a čtyřhře. První ve čtyřhře na MČR mladších žáků v hale a stříbrný ve dvouhře na MČR mladších žáků v létě ve dvouhře i čtyřhře. Halový i letní mistr Evropy družstev do 12 let ve Vésce a v Dijónu. Patří mu 2. místo na celostátním žebříčku ČR mladších žáků.

Jan Kumstát (2007)
Vítěz Olympiády dětí a mládeže v Liberci ve čtyřhře. Halový mistr ČR mladších žáků ve dvouhře a letní mistr ČR mladších žáků ve dvouhře i čtyřhře. Velmi úspěšný byl i na turnajích TENNIS EUROPE Halový i letní mistr Evropy družstev do 12 let ve Vésce a v Dijónu. Patří mu 1. místo na celostátním žebříčku ČR mladších žáků.

Sára Bejlek (2006)
Tenistka, která vybojovala 1. místo na Olympiádě dětí a mládeže v Jablonci ve dvouhře. Vítězka dvouhry i čtyřhry na turnajích Tennis Europe U14 v Barceloně a U16 v Kremsu. Vítězka dvouhry na turnajích Tennis Europe U14 v Oberpullendorfu a U16 v Brně. Vítězka čtyřhry na turnajích Tennis Europe U14 ve Furstenfeldu a v Bratislavě. Vítězka čtyřhry na turnajích U18 v Praze a rakouském Dornbinu. Finalistka dvouhry na turnaji U18 v Helsinkách. Na žebříčku Tennis Europe U14 dosáhla v letošním roce na 10. místo.

Kristýna Tomajková (2005)
Na Olympiádě dětí a mládeže v Jablonci vítězka čtyřhry. Vítězka dvouhry na turnaji Tennis Europe U16 v Milovicích. Semifinalistka dvouhry na turnaji Tennis Europe U14 kat. 1 ve francouzském Tárb. Finalistka dvouhry i čtyřhry na turnaji Tennis Europe U14 kat. 1 v Paříži. Vicemistryně ČR ve dvouhře i čtyřhře na halovém MČR starších žákyň. Na halovém i letním ME družstev do 14 let vybojovala 2. místo. Na žebříčku Tennis Europe U14 dosáhla v letošním roce na 1. místo.

Jakub Menšík (2005)
Zvítězil na Olympiádě dětí a mládeže v Jablonci ve dvouhře. Bronzový ve dvouhře na ME jednotlivců do 14 let v Mostě. Vítěz ve čtyřhře a finalista ve dvouhře na turnaji Tennis Europe U16 ve slovinské Ptuji. Finalista ve čtyřhře na turnaji Tennis Europe kat. 1 U14 v Paříži. Držitel 1. místa z ME družstev do 14 let ve španělské Murcii a 3. místa na MS družstev do 14 let v Prostějově Na mezinárodním žebříčku Tennis Europe U14 dosáhl v letošním roce na 6. místo.

Adam Jurajda (2003)
Semifinalista turnaje ITF U18 v Almere ve dvouhře. Vítěz turnajů ITF U18 ve Frankfurtu ve dvouhře i čtyřhře, v Esch/Alzette ve čtyřhře a v Dubaii ve čtyřhře. ME jednotlivců U16 v Moskvě ve čtyřhře. S týmem ČR družstev do 16 let třetí na halovém ME družstev, pátý na letním ME družstev a devátý na MS družstev Junior Davis Cup v Orlandu. Na mezinárodním žebříčku Tennis Europe U16 dosáhl v letošním roce na 9. místo.

Dalibor Svrčina (2002)
Semifinalista turnaje ITF U18 kat. 1 v anglickém Nottinghamu ve dvouhře. Finalista ME do 18 let ve dvouhře ve švýcarském Klosters. Čtvrtfinalista juniorského grandslamu Wimbledon ve dvouhře. Vítěz grandslamu juniorů U18 Australian Open ve čtyřhře. Reprezentant ČR v Davisově poháru v zápase proti Bosně-Hercegovině. Na světovém žebříčku juniorů ITF U18 dosáhl v letošním roce na 8. místo.

Jiří Lehečka (2001)
Čtvrtfinalista ve dvouhře na grandslamu juniorů U18 na Australian Open a na US Open. Vítěz juniorského Wimbledonu ve čtyřhře. Finalista turnaje Futures v Jablonci nad Nisou ve dvouhře mužů. Semifinalista turnaje Futures v polské Bydgošči ve dvouhře mužů. Finalista turnaje ATP Challenger v Prostějově ve čtyřhře mužů. Reprezentant ČR v Davisově poháru v zápasech proti Nizozemsku a Bosně-Hercegovině. Na světovém žebříčku juniorů ITF U18 dosáhl v letošním roce na 10. místo.

OSOBNOST ROKU:
Jaroslav Navrátil, Jiří Novák, Ivo Šilhánek, Antonín Pánek, Jaroslav Machovský, Michal Navrátil, Tomáš Josefu, Tomáš Kajlík, Jaroslav Soukup, Ondřej Soukup, Pavel Krček, Lucie Šolcová, Branislav Bundzik, Radek Štěpánek, Jan Pospíšil, René Kloc, Petr Sedláček, Jan Müller.

Minitenis TK AGROFERT Prostějov
Jakub Šuda, Tomáš Jirák, Julie Jersaková, Veronika Adamcová, Jan Kolář, Jiří Lešingr, Robin Dostál, Sofie Dostálová, Kateřina Khýr, Tomáš Ježek.

Babytenis TK AGROFERT Prostějov

Pavel Oliver Dufek, Tomáš Havel, Martin Slováček, Michal Rakouš, Matias Šnorich, Terezie Hrdličková, Gloria Levinsky, Tomáš Václavek, Samantha Kohoutková, Natálie Havelková, Nathalie Miškovsky, Filip Janeček, Martin Mikeš, Kristýna Ježek.

Mladší žáci TK AGROFERT Prostějov
Maxim Mrva, Jan Kumstát, Josef Sedlář, Josef Horáček, Sebastian Chodura, Jan Raštica, Mathias Škrdlík, Jaroslav Zavřel, Leon Sloboda, Tobiáš Čank, Marek Čech, Dominik Dujka, Tomáš Wirgler, Mirra Andrejeva, Marie Slaměníková, Barbora Veselá, Aneta Holubová, Agátha Chytilová, Julie Paštiková, Christina Dostálová.

Starší žáci TK AGROFERT Prostějov
Jakub Menšík, Jan Hrazdil, Branko Durič, Dominik Rouchal, Josef Sedlář, Maxim Mrva, Jan Kumstát, Denis Krakovský, Zdeněk Korec, Vojtěch Němec, Kristýna Tomajková, Karolína Kozáková, Sára Bejlek, Eliška Viktorinová, Magdaléna Smékalová, Lucie Urbanová.

Dorost TK AGROFERT Prostějov
Jonáš Forejtek, Jiří Lehečka, Dalibor Svrčina, Wojzcech Marek, Martin Vondrák, Adam Jurajda, Jaroslav Šmédek, Lukáš Vaculík, Jiří Novák, Ondřej Válek, Jakub Novák, Šimon Mališ, Matouš Otypka, Matyáš Alan, Hynek Bartoň, Oldřich Vejšický, Patrik Homola, Adam Křesina, Anna Sisková, Terezie Pluhařová, Kateřina Mandelíková, Petra Csabi, Linda Klimovičová, Kristýna Tomajková, Anna Panchartek, Gabriela Hrubanová.
Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-