Dobré ráno, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na turnajích světového okruhu se už v letošním roce Tomáš Berdych příliš pravidelně neobjevoval, přesto tenista prostějovského TK Agrofert vyhrál kategorii Nejlepší hráč roku v anketě Zlatý kanár, kterou pořádá časopis Tenis ve spolupráci s Českým tenisovým svazem. Absolutní vítězkou se stala wimbledonská semifinalistka ve dvouhře a deblová světová jednička Barbora Strýcová, ještě loni taktéž hráčka zdejšího klubu.

Berdych ovládl anketu po čtrnácté, Strýcová se radovala poprvé. „Téhle trofeje si moc vážím, jsem z toho překvapená. Chci poděkovat všem, co mi pomáhali a podporovali mě, protože to se mnou někdy není jednoduché,“ řekla Strýcová na pódiu v Přerově.
Od 176 osobností, funkcionářů, trenérů, novinářů a sponzorů získala Strýcová 84 hlasů, světová dvojka ve dvouhře Karolína Plíšková jich dostala 53. Hlasy obdrželo ještě dalších pět hráčů a tým dívek do 14 let. Strýcová je první dámskou vítězkou ankety úspěšně kombinující dvouhru a čtyřhru po Janě Novotné. Někdejší světová dvojka dvouhry a jednička čtyřhry naposledy obdržela Zlatého kanára v roce 1998. Berdychovi k ceně pro nejlepšího hráče stačilo stejně jako loni odehrát jen malou část sezony – přesně 20 zápasů. V lednu postoupil v Dauhá do finále, na Australian Open hrál osmifinále a v Montpellier byl v semifinále. Ve zbytku roku už kvůli zdravotním problémům moc nehrál a na Turnaji mistrů se jako host s kariérou rozloučil.
Kategorii žen ovládla jasně Karolína Plíšková. Vítězka čtyř turnajů (Brisbane, Řím, Eastbourne a Čeng-čou) a semifinalistka Australian Open i Turnaje mistryň uspěla před Petrou Kvitovou, 33. hráčka singlového žebříčku Strýcová skončila za nimi. Strýcová se stala také nejlepší deblistkou, zatímco post nejlepšího deblového páru obhájily Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková. Cenu za postup na žebříčku ATP dostali 21. hráčka světa Karolína Muchová a osmnáctiletý Jonáš Forejtek.
Talenty roku jsou Vojtěch Petr a Linda Fruhvirtová, která slavila i cenu za Tým roku s mistryněmi světa do 14 let – sestrou Brendou, Nikolou Bartůňkovou a kapitánem Tomášem Josefusem. Nejlepším tenistou na vozíčku je Michal Stefanu. (lv)

Zlatý kanár 2019
anketa časopisu Tenis ve spolupráci s Českým tenisovým svazem

Zlatý kanár: Barbora Strýcová (TK Sparta Praha)
Nejlepší český hráč: Tomáš Berdych (TK Agrofert Prostějov)
Nejlepší česká hráčka: Karolína Plíšková (TK Sparta Praha)
Postup na žebříčku ATP: Jonáš Forejtek (TK Škoda Plzeň)
Postup na žebříčku WTA: Karolína Muchová (I. ČLTK Praha)
Deblistka roku: Barbora Strýcová (TK Sparta Praha)
Deblový pár roku: Barbora Krejčíková (TK Precheza Přerov) - Kateřina Siniaková (TK Sparta Praha)
Tým roku: dívčí tým ČR do 14 let - Linda a Brenda Fruhvirtovy (TK Sparta Praha), Nikola Bartůňková (I. ČLTK Praha), kapitán Tomáš Josefus.
Talent roku - chlapci: Vojtěch Petr (TK Na Dolině)
Talent roku - dívky: Linda Fruhvirtová (TK Sparta Praha)
Nejlepší tenista na vozíčku: Michal Stefanu (Centrum tenisu na vozíku, Brno)
Ceny prezidenta ČTS: Vladislav Šavrda, Mojmír Krupa, Leoš Fiala

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-