Příjemnou noc, dnes je pátek 10.4.2020
svátek slaví Darja,
zítra Izabela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po vánočních svátcích a náročné přípravě vstoupí Petra Kvitová do nové sezóny na turnaji v Brisbane. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu tuší, že rok 2020 bude jednou velkou výzvou. Úspěšná tenistka by ráda hned na dvou frontách reprezentovala Českou republiku.

„Chtěla bych hrát Fed Cup a startovat na olympiádě. Věřím, že budu zdravotně v pořádku a sezóna půjde tak, jak jsem si ji s týmem na začátku naplánovala. Byl by to náročný rok, ale plný zážitků,“ míní Kvitová, kterou hned na začátku roku čeká obhajoba finále na grandslamovém Australian Open. „To bude extrémně těžké. Nedá se nic dělat. Příprava se povedla, věřím, že můžu předvádět dobrý tenis,“ je přesvědčená Kvitová.
První reprezentační vrchol přijde na řadu v termínu od 14. do 19. dubna v Budapešti. Fed Cup se po letech vrací k modelu finálového turnaje a Češky budou patřit mezi kandidátky na celkový triumf. „Na nový formát jsem zvědavá,“ přiznává Kvitová. Šestinásobná vítězka Fed Cupu doufá, že v ochozech bude hodně fanoušků. „Není to daleko. Když už to není v České republice, tak ať fanoušci přijedou a podpoří nás. Mně by měl přijet bratr,“ hecuje tenisové příznivce tenistka.
V průběhu léta se chce Kvitová představit na olympiádě v Tokiu, kde by měla obhajovat bronz z Ria v roce 2016. Současně si chce připomenout atmosféru sportovního svátku. „V Riu to bylo úžasné. Společnost všech sportovců byla speciální. Byla by škoda, kdybych to nezažila ještě jednou,“ vysvětluje svoji motivaci Kvitová.
Na sezónu se připravovala pod dohledem dvou nových specialistů na kondiční trénink. V Dubaji na ni dohlíželi Slovák Ivan Trebatický a Němec Florian Zitzelsberger. „Vše se povedlo. Předloktí, které mě trápilo od loňské Paříže, je v pořádku,“ klepe na dřevo česká tenistka.

Total Comments

  • Kominek
  • Zahradnictvi Plumlov
  • Basic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments