Dobrý podvečer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po vánočních svátcích a náročné přípravě vstoupí Petra Kvitová do nové sezóny na turnaji v Brisbane. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu tuší, že rok 2020 bude jednou velkou výzvou. Úspěšná tenistka by ráda hned na dvou frontách reprezentovala Českou republiku.

„Chtěla bych hrát Fed Cup a startovat na olympiádě. Věřím, že budu zdravotně v pořádku a sezóna půjde tak, jak jsem si ji s týmem na začátku naplánovala. Byl by to náročný rok, ale plný zážitků,“ míní Kvitová, kterou hned na začátku roku čeká obhajoba finále na grandslamovém Australian Open. „To bude extrémně těžké. Nedá se nic dělat. Příprava se povedla, věřím, že můžu předvádět dobrý tenis,“ je přesvědčená Kvitová.
První reprezentační vrchol přijde na řadu v termínu od 14. do 19. dubna v Budapešti. Fed Cup se po letech vrací k modelu finálového turnaje a Češky budou patřit mezi kandidátky na celkový triumf. „Na nový formát jsem zvědavá,“ přiznává Kvitová. Šestinásobná vítězka Fed Cupu doufá, že v ochozech bude hodně fanoušků. „Není to daleko. Když už to není v České republice, tak ať fanoušci přijedou a podpoří nás. Mně by měl přijet bratr,“ hecuje tenisové příznivce tenistka.
V průběhu léta se chce Kvitová představit na olympiádě v Tokiu, kde by měla obhajovat bronz z Ria v roce 2016. Současně si chce připomenout atmosféru sportovního svátku. „V Riu to bylo úžasné. Společnost všech sportovců byla speciální. Byla by škoda, kdybych to nezažila ještě jednou,“ vysvětluje svoji motivaci Kvitová.
Na sezónu se připravovala pod dohledem dvou nových specialistů na kondiční trénink. V Dubaji na ni dohlíželi Slovák Ivan Trebatický a Němec Florian Zitzelsberger. „Vše se povedlo. Předloktí, které mě trápilo od loňské Paříže, je v pořádku,“ klepe na dřevo česká tenistka.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments