Dobrý večer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Hodně vydařený rok mají za sebou sporty, které fungují díky podpoře prostějovské marketingové společnosti TK PLUS. V roce 2019 byli nejúspěšnější tenisté, na ligové medaile dosáhly výrazně omlazené volejbalistky a také basketbalisté, kteří v týmu BK Olomoucko dávají stále větší prostor hráčům z prostějovské líhně.


Předvánoční atmosférou se nesla tradiční tisková konference společnosti TK PLUS, při které se v pátek 20. prosince bilancoval rok 2019 a představily se projekty letopočtu 2020, ve kterém nebudou chybět prestižní události jako jsou atletický mítink Zlatá tretra Ostrava, tenisový turnaj MONETA Czech Open či Mistrovství světa družstev do 14 let v tenisu, ale také akce kulturního charakteru.
„Rok byl z našeho pohledu velice slušný. Z pohledu tenisu dokonce extrémně vydařený, protože se nám podařilo získat všech pět týmových titulů v mládežnických kategoriích. V Česku napříč všemi sporty těžko najdete klub, který tak dominoval. Je to něco mimořádného, mám z toho velmi příjemný pocit,“ uvedl šéf TK PLUS a předseda prostějovského tenisového klubu Miroslav Černošek, který sleduje také kolektivní míčové sporty v Prostějově. „Ve volejbale jsme se rozhodli jít cestou výchovy vlastních hráček. Je to sice běh na dlouhou trať, celý český volejbal z toho ale bude mít za čas prospěch. Věřím, že i náš klub. Jednou bych rád viděl, jak se vracíme na trůn s družstvem odchovankyň. Zatím se zdá, že se to může podařit. U basketbalistů je to trošku složitější, naši mladí potřebují přidat, aby z nich vyrostly opory. Předpoklady mají, doufám, že zaberou,“ ohlédl se za loňským rokem Černošek.
Nejvyšší volejbalové a basketbalové soutěže jsou nyní zhruba v polovině sezóny, VK Prostějov i BK Olomoucko čeká boj o obhajobu medailových pozic a úspěchů v národních pohárových soutěžích. To tenisová sezóna je na samém začátku a vedení TK Agrofert Prostějov plánuje, že v následujících měsících chce potvrdit, že patří mezi absolutní domácí elitu. Platí to také v případě seniorského družstva, kterému v extralize jen o kousek unikl postup do finále. „Kolektiv mladých se chtěl předvést. Zápasy byly vyrovnané a hráči chtěli skupinu vyhrát. Trochu mě mrzelo, že nepostoupili do finále, hráli fantasticky,“ prohlásila Petra Černošková, šéfka prostějovských tenisových projektů. „Nadějným hráčům chceme dávat šanci opakovaně, nebudeme již do extraligy kupovat zahraniční tenisty,“ přidala jedním dechem.
Také v novém roce budou trenéři na kurtech pracovat s nadějnými mladíky. Lehečku se Svrčinou nově doplní šestnáctiletý Daniel Siniakov. „Chtěli jsme mít šestnácti-, sedmnácti- a osmnáctiletého hráče, to teď máme. Věřím, že se v nějakém ročníku trefíme,“ přeje si Černošek.
Na Hané opět proběhne finálový turnaj mistrovství světa družstev do 14 let, možná to nebude naposledy. „Pořadatelská smlouva nám letos končí. Mexiko, které má zájem mistrovství převzít, se dostává do určitých potíží. Třeba bychom nemuseli skončit na čísle dvaadvacet,“ poznamenala s nadějí na prodloužení smlouvy s ITF Petra Černošková.
V tenisovém areálu NTC MORAVA Za Kosteleckou ulicí se bude rovněž bojovat o titul na mužském challengeru MONETA Czech Open. Šanci dostane české dravé mládí, chystá se také slavností rozloučení s Tomášem Berdychem. „Jsem s Tomášem dohodnutý, že se na MONETA Czech Open 2020 předvede a ukáže, že tady v Prostějově vyrostl. Ještě uvidíme, zda to bude v rámci nějakého zápasu,“ naznačil na startu roku Miroslav Černošek. 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-