Příjemnou noc, dnes je středa 22.1.2020
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Hodně vydařený rok mají za sebou sporty, které fungují díky podpoře prostějovské marketingové společnosti TK PLUS. V roce 2019 byli nejúspěšnější tenisté, na ligové medaile dosáhly výrazně omlazené volejbalistky a také basketbalisté, kteří v týmu BK Olomoucko dávají stále větší prostor hráčům z prostějovské líhně.


Předvánoční atmosférou se nesla tradiční tisková konference společnosti TK PLUS, při které se v pátek 20. prosince bilancoval rok 2019 a představily se projekty letopočtu 2020, ve kterém nebudou chybět prestižní události jako jsou atletický mítink Zlatá tretra Ostrava, tenisový turnaj MONETA Czech Open či Mistrovství světa družstev do 14 let v tenisu, ale také akce kulturního charakteru.
„Rok byl z našeho pohledu velice slušný. Z pohledu tenisu dokonce extrémně vydařený, protože se nám podařilo získat všech pět týmových titulů v mládežnických kategoriích. V Česku napříč všemi sporty těžko najdete klub, který tak dominoval. Je to něco mimořádného, mám z toho velmi příjemný pocit,“ uvedl šéf TK PLUS a předseda prostějovského tenisového klubu Miroslav Černošek, který sleduje také kolektivní míčové sporty v Prostějově. „Ve volejbale jsme se rozhodli jít cestou výchovy vlastních hráček. Je to sice běh na dlouhou trať, celý český volejbal z toho ale bude mít za čas prospěch. Věřím, že i náš klub. Jednou bych rád viděl, jak se vracíme na trůn s družstvem odchovankyň. Zatím se zdá, že se to může podařit. U basketbalistů je to trošku složitější, naši mladí potřebují přidat, aby z nich vyrostly opory. Předpoklady mají, doufám, že zaberou,“ ohlédl se za loňským rokem Černošek.
Nejvyšší volejbalové a basketbalové soutěže jsou nyní zhruba v polovině sezóny, VK Prostějov i BK Olomoucko čeká boj o obhajobu medailových pozic a úspěchů v národních pohárových soutěžích. To tenisová sezóna je na samém začátku a vedení TK Agrofert Prostějov plánuje, že v následujících měsících chce potvrdit, že patří mezi absolutní domácí elitu. Platí to také v případě seniorského družstva, kterému v extralize jen o kousek unikl postup do finále. „Kolektiv mladých se chtěl předvést. Zápasy byly vyrovnané a hráči chtěli skupinu vyhrát. Trochu mě mrzelo, že nepostoupili do finále, hráli fantasticky,“ prohlásila Petra Černošková, šéfka prostějovských tenisových projektů. „Nadějným hráčům chceme dávat šanci opakovaně, nebudeme již do extraligy kupovat zahraniční tenisty,“ přidala jedním dechem.
Také v novém roce budou trenéři na kurtech pracovat s nadějnými mladíky. Lehečku se Svrčinou nově doplní šestnáctiletý Daniel Siniakov. „Chtěli jsme mít šestnácti-, sedmnácti- a osmnáctiletého hráče, to teď máme. Věřím, že se v nějakém ročníku trefíme,“ přeje si Černošek.
Na Hané opět proběhne finálový turnaj mistrovství světa družstev do 14 let, možná to nebude naposledy. „Pořadatelská smlouva nám letos končí. Mexiko, které má zájem mistrovství převzít, se dostává do určitých potíží. Třeba bychom nemuseli skončit na čísle dvaadvacet,“ poznamenala s nadějí na prodloužení smlouvy s ITF Petra Černošková.
V tenisovém areálu NTC MORAVA Za Kosteleckou ulicí se bude rovněž bojovat o titul na mužském challengeru MONETA Czech Open. Šanci dostane české dravé mládí, chystá se také slavností rozloučení s Tomášem Berdychem. „Jsem s Tomášem dohodnutý, že se na MONETA Czech Open 2020 předvede a ukáže, že tady v Prostějově vyrostl. Ještě uvidíme, zda to bude v rámci nějakého zápasu,“ naznačil na startu roku Miroslav Černošek. 

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments