Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 tenis1Pokud nahlédnete do první stovky, padesátky a dvacítky, ba i elitní desítky světových žebříčků jak tenistů, tak tenistek, najdete tam většinu hráčů a hráček spojených s Prostějovem. Jak je to možné? Díky World Junior Tennis Final. Hanácké okresní město už patnáctkrát za sebou hostilo mistrovství světa družstev do 14 let, a neboť se jedná o velmi prestižní, všemi zeměmi plně uznávanou mládežnickou akci, prošla jí v minulosti většina současných hvězd bílého sportu včetně Novaka Djokoviče, Rafaela Nadala, Marie Šarapovové či Viktorie Azarenkové. A všichni na prostějovský šampionát vzpomínají jen v nejlepším.

„Troufám si tvrdit, že mladým talentům každoročně poskytujeme špičkové a vysoce nadstandardní podmínky. Ostatně již samotný fakt, že nám Mezinárodní tenisová federace přiděluje pořadatelství jednoho ze svých nejdůležitějších turnajů tak dlouhou dobu, hovoří sám za sebe. ITF je spokojená, jak mistrovství čtrnáctiletých děláme, a my máme radost, že tenhle prestižní podnik můžeme opakovaně pořádat,“ říká ředitelka WJTF Petra Langrová.

Bývalá skvělá tenistka, v současnosti manažerka marketingové agentury TK Plus a čelná představitelka úzce propojených oddílů TK Agrofert Prostějov a TK Sparta Praha, je na trvale vysokou úroveň žákovského šampionátu planety hrdá. „Jsem přesvědčená, že asi nikdo by tohle mistrovství nedokázal organizovat lépe než my. Díky stabilním partnerům je celkové zajištění opravdu skvělé, a to po všech stránkách. Navíc se nám daří neustále udržovat nastavenou laťku a kvalitativně neklesáme, naopak se snažíme v rámci možností vše ještě vylepšovat. Bohaté zkušenosti úspěšných pořadatelů jsou znát,“ zdůrazňuje Langrová.

34 divkyZápasový strop pokaždé zajišťují nejlepší hráči a hráčky dané věkové kategorie, k tomu organizátoři přidávají osvědčený doprovodný program v podobě slavnostního zahájení, barbecue party s ohňostrojem, odborného semináře o moderních tenisových trendech, slavnostního vyhlášení výsledků a závěrečné diskotéky. „Časem jsme přišli na to, že v téhle podobě je šampionát svým způsobem ideální. V posledních letech se navíc snažíme otevírací ceremoniál okořenit přítomností nějaké sportovní hvězdy a tentokrát jsme přivedli skutečně velkou osobnost, neboť Jarda Jágr je opravdovou hokejovou legendou,“ těší šéfku často opakující důraz na spokojenost samotných talentovaných dětí.

Atmosféře letošního MS „14“ určitě prospěl i medailový boj českých žákyň. „V minulosti se nejednou stalo, že jak našim holkám, tak chlapcům se výsledkově nedařilo a tomu pak odpovídala z domácího hlediska smutnější nálada. Letos děvčata ČR ziskem bronzu potvrdila roli jednoho z favoritů, navíc jim pouze kousek chyběl k postupu do finále i k případnému titulu. Ani naši kluci vůbec nezklamali, naopak osmá pozice je pro ně coby nenasazený tým pěkným umístěním. Jako Češka mohu být s tímto ročníkem rozhodně spokojená,“ usmívá se Langrová.

Jak to bude za rok, to uvidí hanáčtí příznivci tenisu opět na vlastní oči. Uzavřená smlouva o pořadatelství World Junior Tennis Final mezi ITF a TK Prostějov totiž platí ještě i pro letopočet 2014, takže v srpnu příští sezóny v Prostějově zase na shledanou!

Tahle jména si zapamatujte!

34 chlapciNovak Djokovič, Rafael Nadal, Tomáš Berdych, Richard Gasquet, Maria Šarapovová, Victoria Azarenková. Tahle jména současných tenisových hvězd určitě dobře znáte. Ale co Artěm Dubrivnyj, Gianni Ross, Corentin Moutet? Nebo Catherine Bellisová, Jevgenija Levašovová, Markéta Vondroušová? Že vám to nic neříká? Věřte, že jen zatím. Už za pár let uslyšíte o těchto mladých nadějích bílého sportu zatraceně nahlas, tak si je uchovejte v paměti.

Právě zmínění hráči a hráčky nejvíce vládli nedávnému mistrovství světa družstev do 14 let v Prostějově, tak jako před lety stejnému šampionátu na Hané kralovali právě Djokovič, Nadal či Šarapovová ve svém pubertálním období. A že z nich později v dospělosti vyrostli opravdoví mistři tenisu, což? U následujících jmen je dost vysoký předpoklad, že někdy okolo roku 2020 dosáhnou na nejvyšší příčky mezinárodních žebříčků ATP, respektive WTA Tour.

Artěm Dubrivnyj dovedl žáky Ruska k triumfu na World Junior Tennis Final 2013, když vyhrál všech pět svých utkání. Gianni Ross (USA) a Corentin Moutet (Francie) se výrazně podíleli na stříbru a bronzu svých národních výběrů, přičemž čtyřikrát zvítězili a podlehli právě jen Dubrivnému.

Podobná situace mezi absolutní žákovskou elitou nastala mezi děvčaty. Totálně dominovala jednička zlatých Američanek Catherine Bellisová, jež v pěti duelech dokonce neztratila ani set.

A Jevgenija Levašovová (s Ruskem druhá) i Markéta Vondroušová (s Českem třetí) našly při zápasové bilanci 4-1 přemožitelku pouze ve vynikající tahounce USA.

Pokud tedy chcete platit za znalce a zároveň vizionáře bílého sportu, zmiňujte v hovorech se svými kamarády aspoň občas tahle jména. Uplyne nějaká doba, nové hvězdy dost možná dosednou na světové trůny a vy budete velebeni za svou předpověď.

Součástí WJTF 2013 byl opět vzdělávací seminář

34 seminarSlavnostní zahájení i za-končení, barbecue party a závěrečná diskotéka se tradičně starají o zábavu účastníků tenisového mistrovství světa družstev do 14 let. Vedle toho však pořadatelé World Junior Tennis Final 2013 z marketingové společnosti TK PLUS nezapomínají ani na vzdělávání, neboť již poněkolikáté byl součástí turnaje také odborný seminář o současných trendech v bílém sportu.

I letos proběhl v hale Hotelu Tennis Club a měl velmi zajímavý program. Otevřel jej mládežnický manažer Mezinárodní tenisové federace Luca Santilli přednáškou s názvem Co je to ITF? Hlavním tématem bylo vysvětlit přesnou roli federace ve sportu a ideální model spolupráce ITF s hráči a hráčkami.

Následoval příspěvek uzná-vaného ortopeda Dr. Van Zoesta, který hovořil o prevenci úrazů v tenise a různých krocích, jak udržovat tělo v nejlepší fyzické formě. Odbornice ITF na počítačové technologie Anne Pankhurstová připojila zasvěcené rady týkající se bezpečnosti při každodenním pohybu po internetu včetně pravidel umísťování příspěvků na sociální sítě, jimiž se všichni tenisté musejí řídit.

Renomovaný sportovní právník Daniel Lowen zasvěceně promluvil o roli agenta v kariéře každého hráče nebo hráčky. Nechyběla spousta tipů, na co se zaměřit či si dát pozor při uzavírání smlouvy s hráčským agentem. Současně se přítomní hráči dozvěděli o nové iniciativě ITF zahrnující poskytování právního poradenství mladým tenisovým nadějím.

Následně se ještě jednou vrátil na scénu Dr. Van Zoest, tentokrát s radami o správném stravování a pitném režimu vrcholového sportovce. Posledním bodem semináře se pak stala beseda s bývalým vynikajícím plejerem, momentálně trenérem TK Agrofert Prostějov Jiřím Novákem, kterého se přítomní mohli ptát téměř na cokoliv.

Úplný závěr obstaral Luca Santilli připomenutím, že ITF rozjela on-line Junior Tennis School, jež prostřednictvím webu dokáže zodpovědět na spoustu klíčových témat, například na doping, koučování, zapojení rodičů, jednání s médii a podobně.

Ohlasy aktéru

34 plakatJiří Kulich - kapitán družstva žáků ČR:

„Vzhledem k tomu, že jsme na mistrovství světa startovali jen zásluhou divoké karty coby zástupce pořadatelské země, je osmé místo výborné. Kluci s výjimkou Patrika Rikla, který tento šampionát absolvoval už loni, měli dosud možnost měřit síly jen s evropskými soupeři. Teď poznali kvalitu absolutní mezinárodní špičky z celé planety a zjistili, co jim na takovou úroveň ještě chybí. Podobné poznatky mohou jejich další kariéře jedině prospět.“

Jakub Patyk - hráčská dvojka družstva žáků ČR:

„Myslím, že jsme hodně dobře zvládli základní skupinu. Postup do bojů o páté až osmé místo byl velký úspěch a nejvíc se o něj zasloužil Patrik Rikl, kterému musíme poděkovat. V zápasech o konečné umístění je dost škoda těsné porážky s Argentinou, na niž jsme měli. Mohlo z toho být páté nebo šesté místo, ale i tak se nám povedlo celkově uspět.“

Lubomír Štych - kapitán družstva žákyň ČR:

„Medaile se na tomhle turnaji získávají strašně těžko, proto máme z bronzu samozřejmě velkou radost. Holky potvrdily svou současnou příslušnost ke světové špičce dané věkové kategorie, ale ještě je před nimi dlouhá cesta. Věřím, že jim tohle mistrovství ukázalo vše, na čem musí dál pracovat, aby se v mezinárodním měřítku udržely úplně nahoře až do dospělosti.“

Anna Slováková - hráčská trojka družstva žákyň ČR:

„Hodně nás mrzela těsná porážka v semifinále s Američankami, na které jsme při rozhodujícím deblu v tiebreaku třetího setu měly 5:4. Dva míčky nás dělily od finále, tak škoda. Důležité bylo rychle zapomenout a zvládnout utkání o třetí místo, což se povedlo. Bronzová medaile je taky moc pěkná a bereme ji jako náplast za to smolně ztracené semifinále.“

Luca Santilli - manažer juniorské kategorie Mezinárodní tenisové federace ITF:

„World Junior Tennis Final je oslavou nejlepšího světového tenisu mladých nadějí do čtrnácti let, z nichž některé vyrostou v opravdové šampióny. Například před třemi lety se v Prostějově hrálo finále žáků mezi Itálií a Chile, v němž se utkali tehdy skvělí Gianluigi Quinzi a Christian Garin. Prvně jmenovaný letos vyhrál juniorský Wimbledon a druhý vládl juniorce na Roland Garros, což nejlépe svědčí o důležitosti mistrovství čtrnáctiletých pro jejich další kariéry. Co se týká organizace turnaje, jeho čeští pořadatelé odvádějí dlouhodobě velmi dobrou práci. Tím pádem jsme každoročně spokojeni my z ITF i všichni účastníci této vrcholné akce, na niž se do Prostějova pokaždé moc těší.“

KONEČNÉ POŘADÍ mistrovství světa družstev do 14 let v tenisu 2013

CHLAPCI

1.Rusko

2.USA

3.Francie

4.Austrálie

5.Kanada

6.Argentina

7.V. Británie

8.Česko

9.Turecko

10.Chile

11.Brazílie

12.Thajsko

13.Japonsko

14.Indie

15.Itálie

16.Tunisko

DÍVKY

1.USA

2.Rusko

3.Česko

4.Kanada

5.Indie

6.Austrálie

7.Rumunsko

8.JAR

9.Španělsko

10.Egypt

11.V.Británie

12.Kolumbie

13.Japonsko

14.Thajsko

15.Itálie

16.Peru

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments