Dobrý večer, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 kvitovaPostupem do semifinále Turnaje mistryň zakončila náročnou sezonu prostějovský tenistka Petr Kvitová. Česká jednička postoupila ze skupiny v boji o finále ale nestačila na Číňanku Li Na. „Konec sezony se povedl. Dodal mi sebedůvěru do další práce. Vím, že jsem schopná hrát na nejvyšší úrovni a doufám, že to bude pokračovat,“ prohlásila po Turnaji mistryň Kvitová.

Dvě výhry přinesly postup

Stejně jako loni nastoupila na začátku turnaje Kvitová proti Polce Agnieszce Radwaňské. Čtvrtou hráčku světa porazila dvakrát 6:4 a vyhrála padesáté utkání v sezoně. „Nohy mi na začátku neběhaly a ruka nebyla úplně jistá. Ale postupně jsem se uklidnila, V klíčových okamžicích jsem se mohla spolehnout na servis, což bylo důležité,“ pochvalovala si po vítězství česká jednička.

Ve druhém vystoupení nestačila na Serenu Wiliamsovou. Nejlepší hráčka světa a pozdější vítězka Turnaje mistrů vyhrála 6:2, 6:3. Česká tenistka nehrála špatně, na Američanku to ale nestačilo. „Serena byla prostě příliš dobrá, skvěle servírovala. Je na jiné úrovni než já. Snažila jsem se, ale bylo to málo,“ uznala Kvitová. Postup si prostějovská hráčka vybojovala v posledním duelu ve skupině proti Angelique Kerberové. Němka sice získala v tie-braku první sadu, Kvitová střetnutí otočila po setech 6:2 a 6:3. „V prvním setu jsem udělala nějaké chyby. Nepřestala jsem ale bojovat a utkání se podařilo otočit. Byl to velmi těsný a náročný zápas, Angie hrála opravdu dobře,“ prohlásila vítězka.

V semifinále došly síly

Ve svém posledním vystoupení na tureckém turnaji česká tenistka nestačila na Li Na. Číňanka potvrdila formu z končící sezony a do finále postoupila po výsledku 6:4, 6:2. Li Na získala rychle vedení 3:0 a i když její soupeřka dokázala vyrovnat na 4:4, první sadu v koncovce získala ve svůj prospěch. Ve druhém setu se Česka dostala do vedení 2:1, následně ale prohrála pět her v řadě a musela pogratulovat soupeřce k vítězství.

„Nezvládla jsem podání za stavu 4:4 a to byl zlomový okamžik. Po první sadě jsem cítila, že mi trochu dochází síly,“ přiblížila své pocity na kurtu Kvitová, která přesto byla se svým vystoupením na Turnaji mistryň spokojená. „Kdyby mi někdo řekl po US Open, že se kvalifikuju na Turnaj mistryň a budu tady v semifinále, nemyslela bych si, že je normální. Bylo to dobré ukončení sezony,“ prohlásila česká tenisová jednička.Vítězkou se stala Serena Wiliamsová, která ve finále porazila Li Na 2:6, 6:3 a 6:0.


Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-