Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 kvitovaPostupem do semifinále Turnaje mistryň zakončila náročnou sezonu prostějovský tenistka Petr Kvitová. Česká jednička postoupila ze skupiny v boji o finále ale nestačila na Číňanku Li Na. „Konec sezony se povedl. Dodal mi sebedůvěru do další práce. Vím, že jsem schopná hrát na nejvyšší úrovni a doufám, že to bude pokračovat,“ prohlásila po Turnaji mistryň Kvitová.

Dvě výhry přinesly postup

Stejně jako loni nastoupila na začátku turnaje Kvitová proti Polce Agnieszce Radwaňské. Čtvrtou hráčku světa porazila dvakrát 6:4 a vyhrála padesáté utkání v sezoně. „Nohy mi na začátku neběhaly a ruka nebyla úplně jistá. Ale postupně jsem se uklidnila, V klíčových okamžicích jsem se mohla spolehnout na servis, což bylo důležité,“ pochvalovala si po vítězství česká jednička.

Ve druhém vystoupení nestačila na Serenu Wiliamsovou. Nejlepší hráčka světa a pozdější vítězka Turnaje mistrů vyhrála 6:2, 6:3. Česká tenistka nehrála špatně, na Američanku to ale nestačilo. „Serena byla prostě příliš dobrá, skvěle servírovala. Je na jiné úrovni než já. Snažila jsem se, ale bylo to málo,“ uznala Kvitová. Postup si prostějovská hráčka vybojovala v posledním duelu ve skupině proti Angelique Kerberové. Němka sice získala v tie-braku první sadu, Kvitová střetnutí otočila po setech 6:2 a 6:3. „V prvním setu jsem udělala nějaké chyby. Nepřestala jsem ale bojovat a utkání se podařilo otočit. Byl to velmi těsný a náročný zápas, Angie hrála opravdu dobře,“ prohlásila vítězka.

V semifinále došly síly

Ve svém posledním vystoupení na tureckém turnaji česká tenistka nestačila na Li Na. Číňanka potvrdila formu z končící sezony a do finále postoupila po výsledku 6:4, 6:2. Li Na získala rychle vedení 3:0 a i když její soupeřka dokázala vyrovnat na 4:4, první sadu v koncovce získala ve svůj prospěch. Ve druhém setu se Česka dostala do vedení 2:1, následně ale prohrála pět her v řadě a musela pogratulovat soupeřce k vítězství.

„Nezvládla jsem podání za stavu 4:4 a to byl zlomový okamžik. Po první sadě jsem cítila, že mi trochu dochází síly,“ přiblížila své pocity na kurtu Kvitová, která přesto byla se svým vystoupením na Turnaji mistryň spokojená. „Kdyby mi někdo řekl po US Open, že se kvalifikuju na Turnaj mistryň a budu tady v semifinále, nemyslela bych si, že je normální. Bylo to dobré ukončení sezony,“ prohlásila česká tenisová jednička.Vítězkou se stala Serena Wiliamsová, která ve finále porazila Li Na 2:6, 6:3 a 6:0.


Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments