Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 kvitovaPostupem do semifinále Turnaje mistryň zakončila náročnou sezonu prostějovský tenistka Petr Kvitová. Česká jednička postoupila ze skupiny v boji o finále ale nestačila na Číňanku Li Na. „Konec sezony se povedl. Dodal mi sebedůvěru do další práce. Vím, že jsem schopná hrát na nejvyšší úrovni a doufám, že to bude pokračovat,“ prohlásila po Turnaji mistryň Kvitová.

Dvě výhry přinesly postup

Stejně jako loni nastoupila na začátku turnaje Kvitová proti Polce Agnieszce Radwaňské. Čtvrtou hráčku světa porazila dvakrát 6:4 a vyhrála padesáté utkání v sezoně. „Nohy mi na začátku neběhaly a ruka nebyla úplně jistá. Ale postupně jsem se uklidnila, V klíčových okamžicích jsem se mohla spolehnout na servis, což bylo důležité,“ pochvalovala si po vítězství česká jednička.

Ve druhém vystoupení nestačila na Serenu Wiliamsovou. Nejlepší hráčka světa a pozdější vítězka Turnaje mistrů vyhrála 6:2, 6:3. Česká tenistka nehrála špatně, na Američanku to ale nestačilo. „Serena byla prostě příliš dobrá, skvěle servírovala. Je na jiné úrovni než já. Snažila jsem se, ale bylo to málo,“ uznala Kvitová. Postup si prostějovská hráčka vybojovala v posledním duelu ve skupině proti Angelique Kerberové. Němka sice získala v tie-braku první sadu, Kvitová střetnutí otočila po setech 6:2 a 6:3. „V prvním setu jsem udělala nějaké chyby. Nepřestala jsem ale bojovat a utkání se podařilo otočit. Byl to velmi těsný a náročný zápas, Angie hrála opravdu dobře,“ prohlásila vítězka.

V semifinále došly síly

Ve svém posledním vystoupení na tureckém turnaji česká tenistka nestačila na Li Na. Číňanka potvrdila formu z končící sezony a do finále postoupila po výsledku 6:4, 6:2. Li Na získala rychle vedení 3:0 a i když její soupeřka dokázala vyrovnat na 4:4, první sadu v koncovce získala ve svůj prospěch. Ve druhém setu se Česka dostala do vedení 2:1, následně ale prohrála pět her v řadě a musela pogratulovat soupeřce k vítězství.

„Nezvládla jsem podání za stavu 4:4 a to byl zlomový okamžik. Po první sadě jsem cítila, že mi trochu dochází síly,“ přiblížila své pocity na kurtu Kvitová, která přesto byla se svým vystoupením na Turnaji mistryň spokojená. „Kdyby mi někdo řekl po US Open, že se kvalifikuju na Turnaj mistryň a budu tady v semifinále, nemyslela bych si, že je normální. Bylo to dobré ukončení sezony,“ prohlásila česká tenisová jednička.Vítězkou se stala Serena Wiliamsová, která ve finále porazila Li Na 2:6, 6:3 a 6:0.


Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments