Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 21.11.2019
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

kvitova wimbledon 1 koloObhájkyně titulu Petra Kvitová postoupila do druhého kola tenisového Wimbledonu. V jejím úvodním zápase na turnaji udolala Amanmuradovou z Uzbekistánu dvakrát 6:4. All England Club byl v jednu chvíli zkrápěn kapkami deště, proto i utkání muselo být přerušeno. Po této nevynucené pauze si Kvitová postup do další fáze již pohlídala.

Před zraky svých rodičů, kteří sledovali zápas z královské lože, nezačala česká hráčka utkání podle svých představ. Metr devadesát měřící soupeřka využila svých výškových předností především při podání, brzy se také dostala do hladkého vedení 3:0. Za stavu 1:4 však soupeřce už více nepovolila, otočila vývoj utkání a po necelých čtyřiceti minutách se ujala vedení 1:0 na sety.

Druhé dějství bylo o něco vyrovnanější, obě soupeřky si nic nedarovaly, přesnými údery si držely svůj servis. Jak je pro Wimbledon typické, za stavu 5:3 pro českou hráčku, přišly na řadu dešťové přeháňky a tím i nutné přerušení zápasu. Po další půlhodině už opět obě hráčky urputně bojovaly na centrálním dvorci. Petra Kvitová nepřipustila žádné další komplikace a zápas tak dovedla do vítězného konce. Při vítězství 6:4 a 6:4 se kvalifikovala do druhého kola letošního ročníku a je o krůček blíže k případné obhajobě titulu.

Blízko postupu je i Kristýna Plíšková, která vede nad Slovinkou Hercogovou. Ze hry už je Lucie Šafářová, která podlehla Nizozemce Bertensové po setech 3:6 a 0:6.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments