Příjemnou noc, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

kvitova wimbledon 1 koloObhájkyně titulu Petra Kvitová postoupila do druhého kola tenisového Wimbledonu. V jejím úvodním zápase na turnaji udolala Amanmuradovou z Uzbekistánu dvakrát 6:4. All England Club byl v jednu chvíli zkrápěn kapkami deště, proto i utkání muselo být přerušeno. Po této nevynucené pauze si Kvitová postup do další fáze již pohlídala.

Před zraky svých rodičů, kteří sledovali zápas z královské lože, nezačala česká hráčka utkání podle svých představ. Metr devadesát měřící soupeřka využila svých výškových předností především při podání, brzy se také dostala do hladkého vedení 3:0. Za stavu 1:4 však soupeřce už více nepovolila, otočila vývoj utkání a po necelých čtyřiceti minutách se ujala vedení 1:0 na sety.

Druhé dějství bylo o něco vyrovnanější, obě soupeřky si nic nedarovaly, přesnými údery si držely svůj servis. Jak je pro Wimbledon typické, za stavu 5:3 pro českou hráčku, přišly na řadu dešťové přeháňky a tím i nutné přerušení zápasu. Po další půlhodině už opět obě hráčky urputně bojovaly na centrálním dvorci. Petra Kvitová nepřipustila žádné další komplikace a zápas tak dovedla do vítězného konce. Při vítězství 6:4 a 6:4 se kvalifikovala do druhého kola letošního ročníku a je o krůček blíže k případné obhajobě titulu.

Blízko postupu je i Kristýna Plíšková, která vede nad Slovinkou Hercogovou. Ze hry už je Lucie Šafářová, která podlehla Nizozemce Bertensové po setech 3:6 a 0:6.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-