Příjemnou noc, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 vesely atp trofejTeprve dvacetiletý prostějovský tenista Jiří Veselý může sloužit jako vzor svým mladším oddílovým kolegům z TK Agrofert. Ve své první kompletní sezoně mezi muži dosáhl na řadu úspěchů, kterým dalo třešničku na dortu úterní významné ocenění. Český hráč ovládl novou anketu organizace ATP s názvem „hvězda zítřka“ pro nejmladšího hráče v elitní stovce světového žebříčku!


„Je to pro mě velká čest! před sezonou jsem nečekal, že se dostanu do první světové stovky. Beru to jako výzvu do další práce,“ prohlásil Jiří Veselý, když přebíral cenu na kurtu, kde se hrálo finále masters atp tour. „Budu se snažit, abych tady jednou stál jako hráč. Je to můj sen,“ dodal člen prostějovského tenisového klubu.
O úspěších mládežnického tenisu najdete ve speciálu „Pět ran do zlatého klobouku TK Agrofert Prostějov - Dominátor mezi tenisovou mládeží“, který je vkládanou součástí dnešního vydání Večerníku.

Největší talent českého tenisu současnosti Jiří Veselý, který letos vyhrál tři challengery, zahájil sezonu na 264. místě. V průběhu roku se ale propracoval do elitní stovky světového žebříčku, přičemž nejvýše byl v srpnu, kdy mu patřila 78. příčka. To nemohlo uniknout pozornosti jak veřejnosti, tak i odborníků. Ti z ATP jej označili za „Hvězdu zítřka“....
Česká naděje si uvědomuje, že jeho další žebříčkový vzestup musí být podložený velkou pílí. „Na challengerech potkávám hráče okolo šedesátého místa na žebříčku. Ty musím porážet, abych mohl v pořadí postupovat, a jde to těžko. Všichni jsou dnes skvěle připravení, mají kvalitní zázemí. Ale já jsem na tom podobně a věřím, že budu úspěšný,“ věří si Veselý, který ocenění převzal v úterý minulého týdne v Londýně, kde se právě hrál prestižní Turnaj mistrů.
Zbrusu nová anketa nahradila bývalou s názvem Nováček roku a prostějovský tenista se díky tomu dostal do elitní společnosti tenisových celebrit. Další ceny totiž dostaly hvězdy první kategorie. Ocenění za návrat roku dostal Španěl Rafael Nadal, hned tři ceny posbíral Roger Federer. Už pojedenácté vyhrál hlasování fanoušků o nejoblíbenějšího hráče, podeváté pak získal Cenu Stefana Edberga za sportovní chování. Navíc dostal podruhé humanitární cenu Arthura Ashe. Nejlepšími deblisty byla popáté za sebou americká dvojčata Bob a Mike Bryanovi.
Prostějovský tenista už společně s trenérem Jaroslavem Navrátilem přemýšlí nad příští sezonou, kdy bude obhajovat dosavadní postavení a pokusí se posunout opět nahoru. V rámci tréninku zlepšil forhend a přidal na razanci úderů od základní čáry. „Na nejvyšší úrovni musíte hrát agresivně a jít si pro každý bod. Na tom pracujeme. Současně si uvědomuji, že se musím starat o své tělo. Jedině tak se dá předcházet zraněním,“ řekl člen TK Agrofert.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments