Příjemnou noc, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 vesely atp trofejTeprve dvacetiletý prostějovský tenista Jiří Veselý může sloužit jako vzor svým mladším oddílovým kolegům z TK Agrofert. Ve své první kompletní sezoně mezi muži dosáhl na řadu úspěchů, kterým dalo třešničku na dortu úterní významné ocenění. Český hráč ovládl novou anketu organizace ATP s názvem „hvězda zítřka“ pro nejmladšího hráče v elitní stovce světového žebříčku!


„Je to pro mě velká čest! před sezonou jsem nečekal, že se dostanu do první světové stovky. Beru to jako výzvu do další práce,“ prohlásil Jiří Veselý, když přebíral cenu na kurtu, kde se hrálo finále masters atp tour. „Budu se snažit, abych tady jednou stál jako hráč. Je to můj sen,“ dodal člen prostějovského tenisového klubu.
O úspěších mládežnického tenisu najdete ve speciálu „Pět ran do zlatého klobouku TK Agrofert Prostějov - Dominátor mezi tenisovou mládeží“, který je vkládanou součástí dnešního vydání Večerníku.

Největší talent českého tenisu současnosti Jiří Veselý, který letos vyhrál tři challengery, zahájil sezonu na 264. místě. V průběhu roku se ale propracoval do elitní stovky světového žebříčku, přičemž nejvýše byl v srpnu, kdy mu patřila 78. příčka. To nemohlo uniknout pozornosti jak veřejnosti, tak i odborníků. Ti z ATP jej označili za „Hvězdu zítřka“....
Česká naděje si uvědomuje, že jeho další žebříčkový vzestup musí být podložený velkou pílí. „Na challengerech potkávám hráče okolo šedesátého místa na žebříčku. Ty musím porážet, abych mohl v pořadí postupovat, a jde to těžko. Všichni jsou dnes skvěle připravení, mají kvalitní zázemí. Ale já jsem na tom podobně a věřím, že budu úspěšný,“ věří si Veselý, který ocenění převzal v úterý minulého týdne v Londýně, kde se právě hrál prestižní Turnaj mistrů.
Zbrusu nová anketa nahradila bývalou s názvem Nováček roku a prostějovský tenista se díky tomu dostal do elitní společnosti tenisových celebrit. Další ceny totiž dostaly hvězdy první kategorie. Ocenění za návrat roku dostal Španěl Rafael Nadal, hned tři ceny posbíral Roger Federer. Už pojedenácté vyhrál hlasování fanoušků o nejoblíbenějšího hráče, podeváté pak získal Cenu Stefana Edberga za sportovní chování. Navíc dostal podruhé humanitární cenu Arthura Ashe. Nejlepšími deblisty byla popáté za sebou americká dvojčata Bob a Mike Bryanovi.
Prostějovský tenista už společně s trenérem Jaroslavem Navrátilem přemýšlí nad příští sezonou, kdy bude obhajovat dosavadní postavení a pokusí se posunout opět nahoru. V rámci tréninku zlepšil forhend a přidal na razanci úderů od základní čáry. „Na nejvyšší úrovni musíte hrát agresivně a jít si pro každý bod. Na tom pracujeme. Současně si uvědomuji, že se musím starat o své tělo. Jedině tak se dá předcházet zraněním,“ řekl člen TK Agrofert.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments