Dobré odpoledne, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 safarova FEDDvojice zástupců TK Agrofert Prostějov Lucie Šafářová, Tomáš Berdych a společně s nimi Radek Štěpánek si zatím jako jediní tři Češi zajistili účast mezi nejlepší dvaatřicítkou French Open. Duel druhého kola antukového grandslamu čeká ještě dnes odpoledne na Petru Kvitovou, naopak pro Petru Cetkovskou, Karolínu Plíškovou a Jiřího Veselého již cesta pařížským singlem skončila.

Sedmadvacetiletá Šafářová byla dlouho na nejlepší cestě, aby dál prošla bez výraznějších starostí, nakonec to ale bylo velké drama. První set souboje s Australankou DellAcquaovou vyzněl jasně pro brněnskou rodačku a po šestadvaceti minutách a dvou brejcích to bylo 6:1, i ve druhém setu pokračovala až do stavu 5:2 a 30:0 velkolepá jízda.

Pak se ale česká fedcupová reprezentantka zalekla brzkého postupu a dva míčky před cílem začala nadějně rozehrané utkání kazit. Třikrát v řadě ztratila vlastní servis a rázem to bylo 5:7, což znamenalo vyrovnání 1:1 na sety.

Až téměř do poloviny rozhodující sady to bylo vyrovnané a teprve třetí brejkbol znamenal vedení Šafářové 3:2, což potvrdila i v následující hře. Australanka ještě dokázala snížit a dokonce si vypracovala i jeden brejkbol, ten ale neproměnila a za stavu 5:3 prohrála čistou hrou vlastní podání. Po celkem dvou hodinách bez osmi minut tak postoupila favorizovaná Češka, na níž dále čeká vítězka duelu mezi Srbkou Ivanovičovou a Ukrajinkou Svitolinovou.

Již v úterý se do třetího dějství Roland Garros probojovali daviscupoví reprezentanti Berdych se Štěpánkem. První z nich zdolal ve čtyřech setech Kazacha Somdeva Nedovjesova a nyní narazí na Španěla Bautistu, druhý jmenovaný rovněž ve čtyřech sadách zlomil odpor Rusa Michaila Južného a v pátek ho prověří nevyzpytatelný Lotyš Gulbis.

Přes druhé kolo naopak nepřešel Jiří Veselý. Přemožitel Lukáše Rosola neuhrál proti Kanaďanovi Miloši Raoničovi ani set a už se může připravovat na blížící se UniCredit Czech Open, ve stejné fázi turnaje po prohře 0:2 na sety s Agnieszkou Radwanskou skončila i Karolína Plíšková.

Již první kolo se stalo konečnou pro Petru Cetkovskou a její tři krajanky Barboru Záhlavovou-Strýcovou, Kláru Koukalovou a Ivetu Melzerovou. Devětadvacetiletá Prostějovanka nestačila na Američanku Varvaru Lepčenovou a podlehla jí 1:6 a 5:7.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments