Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 czech_openSedmnáct českých tenistů zasáhlo do úvodního kola kvalifikace na největší domácí turnaj UniCredit Czech Open. Prvními dvěma nástrahami úspěšně prošli tři z nich a jsou tak jen jednu výhru od postupu do hlavní soutěže. Mezi touto trojicí jsou i dva členové TK Agrofert Prostějov Michal Konečný s Danielem Knoflíčkem, naopak pro člena vítězné daviscupové sestavy Ivo Mináře cesta už skončila.

Průniku do prvního kola prostějovského challengeru s celkovou dotací 106 500 tisíc eur se dočká kvarteto hráčů, minimálně jeden z nich bude z České republiky. Jednu dvojici totiž tvoří Pavel Štaubert a Daniel Knoflíček.
Štaubert si nejprve hladce ve dvou setech poradil se Zdeňkem Děrkasem, a poté zvládl i napínavou třísetovou bitvu s nasazenou osmičkou kvalifikace Jurajem Masarem. Zde po prvním vyhraném setu odvrátil v tie-breaku toho druhého nepříznivý stav 1:5 až na 5:5, pak ale opět dvakrát chyboval a rozhodnout muset až třetí set. Ten po jednom brejku připadl Štaubertovi.
Jeho dnešní soupeř Knoflíček ještě neztratil ani set. Nejprve dvakrát 6:3 zdolal Koláře, poté velice suverénně i čtyřku kvalifikace Leiteho, přičemž Brazilec měl v prvním kole volný los.
„Začal jsem trochu nervózně, ale naštěstí jsem vedl. Hráli jsme podobný styl, já jsem byl ale naštěstí dneska lepší a šlo to na mou stranu. Čekal jsem větší odpor, za postup jsem ale strašně rád. Zatím nevím, proti komu teď budu hrát, budu ale makat, udělám pro to vše a chci vyhrát,“ zmínil bezprostředně po svém druhém vítězném duelu prostějovský tenista.
Jeho oddílový kolega Michal Konečný také může pomýšlet na hlavní soutěž. Na úvod měl totiž volno, a pak si bez problémů poradil s Filipem Brtnickým. Nyní ho čeká Estonec Vladimir Ivanov, jenž zvládl dva třísetové souboje. Nejprve vyřadil Jana Kunčíka, poté jeho krajana Jakuba Filipského.
„Nehrál jsem špatně, nedotáhl jsem to ale do vítězného konce. Rozhodla devátá hra třetího setu, kdy jsem za stavu 4:4 při shodě dostal křeč, při nevýhodě jsem pak dal dvojchybu. Celý zápas byl dobrý, ale rozhodl servis,“ zhodnotil své vystoupení hráč pražské Sparty, který o kolo dříve porazil dalšího Čecha Dominika Suce. „Uhrál jsem jedno kolo, porazil jsem hráče z top 600, to není špatné. Teď mě čeká další challenger a na Spartě bych chtěl uhrát aspoň kolo v hlavní soutěži,“ dodal Filipský.
Třetí dvojici závěrečného kvalifikačního kola tvoří Francouz Julian Obry a Němec Martin Emmrich. Ten zatím porazil dva Čechy, nejprve Lukáše Maršouna, poté Ivo Mináře. Bývalý český daviscupový reprezentant tak nenavázal na hladkou výhru proti deblovému specialistovi Františku Čermákovi a po ztrátě setu v poměru 5:7 ztratil ten druhý jednoduše 1:6.
O poslední místo si zahrají Němec Richard Becker a Francouz Tristan Lamasine. Oba měli na úvod volný los, nositeli slavného tenisového jména poté situaci usnadnilo zranění jeho krajana Christophera Kase. To jeho soupeř se na postup nadřel více, musel absolvovat třísetovou bitvu a celkem sedmadvacet her, než se mohl radovat z postupu do pondělního programu UniCredit Czech Open. I na něj stejně jako na celý turnaj je pro všechny tenisové fanoušky vstup zdarma.

výsledkový servis kvalifikace UniCredit Czech Open:
1. kolo:
Obry (Francie) volný los, Sproch (Slovensko) – Poljak (ČR) 6:4 a 6:3, Emmrich (Německo) – Maršoun 6:4 a 6:2, Minář (ČR) – Čermák (ČR) 6:1 a 6:1, Konečný (ČR) volný los, Brtnický (ČR) – Kocourek (ČR) 6:2 a 6:4, Filipský (ČR) – Suc (ČR) 6:2 a 7:5, Ivanov (Estonsko) – Kunčík (ČR) 6:2, 6:7 a 6:3, Becker (Německo) volný los, Kas (Německo) – Doležel 6:4, 4:6 a 7:5, Jaloviec (ČR) – Chyba (ČR) 6:3 a 6:2, Lamasine (Francie) volný los, Leite (Brazílie) volný los, Knoflíček (ČR) – Kolář (ČR) 6:3 a 6:3, Štaubert (ČR) – Děrkas (ČR) 6:2 a 6:2, Masar (Slovensko) – Raja (Indie) 6:4, 5:7 a 6:2.
2. kolo:
Obry – Poljak 2:6, 6:1 a 6:2, Emmrich – Minář 7:5 a 6:1, Konečný – Brtnický 6:2 a 6:2, Ivanov – Filipský 6:3, 6:7 a 6:4, Becker – Kas 7:6 skreč, Lamasine – Jaloviec 6:4, 2:6 a 6:3, Knoflíček – Leite 6:2, 6:1, Štaubert – Masar 6:4, 6:7, 6:3.
3. kolo (HRAJE SE DNES, tj. v pondělí 2. června):
Obry – Emmrich, Konečný – Ivanov, Becker – Lamasine, Knoflíček – Štaubert.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments