Dobré poledne, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 CO_veselyUž jednadvacátý ročník největšího tenisového turnaje v Česku rozepsal svůj další díl bohaté historie uplynulou neděli, kdy započala kvalifikace. Dnes, tj. v pondělí 2. června, odstartuje úvodními zápasy i hlavní soutěž. Týdenní boje uzavře v sobotu 7. června od jedenácti hodin finálový duel, jehož vítěz získá 125 bodů do světového žebříčku. Celková dotace největšího podniku na území České republiky je 106 500 eur. A že se bude na co koukat! Osm hráčů z první světové stovky a domácí elita. Hodně atraktivní je startovní pole jednadvacátého ročníku UniCredit Czech Open. Vedení turnaje, které do poslední chvíle domlouvalo účast tenistů, tak může být spokojeno.

„Byli jsme přímo v Paříži a sledovali průběh jednotlivých kol. Moc jsme přáli třeba Radku Štěpánkovi, aby zůstal v soutěži co nejdéle, současně ale čekali, zda nevypadne a přijede do Prostějova. Nakonec se u nás objeví. Pro náš turnaj je to dobrá zpráva, protože chceme, aby se u nás představili naši nejlepší. Ve Francii hrál výborně a bude patřit k favoritům,“ uvedla šéfka UniCredit Czech Open Petra Černošková.
Do poslední chvíle nebylo jasné, jestli dorazí nizozemský daviscupový reprezentant Robin Haase. Pořadatelé challengeru čekali na potvrzení startu až do sobotního odpoledne, kdy padesátý hráč žebříčku ATP prohrál v Paříži ve čtyřhře. „Letos dosáhl Robin několika zajímavých výsledků. Byl ve čtvrtfinále v Riu de Janeiro a semifinále v Bukurešti, kde prohrál až s Lukášem Rosolem ve třech setech. A dobře hrál i v Paříži, kde v prvním kole porazil hladce Davyděnka,“ přiblížila jednu z hvězd turnaje Černošková.
Pořadatelům Czech Open se naopak přes vypadnutí v Paříži omluvil Tommy Robredo. Španělský tenista a devatenáctý hráč světa si na Roland Garros natáhl sval a podle vlastních slov by nebyl schopný podat výkon odpovídající jeho jménu. „Už jednou u nás byl v podobné situaci a nechtěl, aby se to opakovalo. Sám říkal, že kdyby cítil, že je stoprocentně připravený, přijede s myšlenkami na vítězství. Zdraví se postavilo proti,“ vysvětlila absenci velké hvězdy Černošková. Kvůli průběhu Paříže nepřijede Kazach Andrej Golubev. Na Roland Garros totiž zůstal v soutěži ve čtyřhře. Díky tomu v Prostějově nebude kazašský daviscupový tým kompletní.
Vedení turnaje se snažilo přivést do Prostějova celou domácí špičku a to se podařilo. Až na Tomáše Berdycha, který nemůže na challengerech startovat, se na kurtech představí kompletní daviscupový tým. „Jsme rádi, že fanoušci uvidí Radka Štěpánka, Lukáše Rosola, Jirku Veselého nebo domácí borce Jardu Pospíšila či Adama Pavláska. Nikde jinde v České republice to prakticky není možné,“ prohlásila turnajová ředitelka s tím, že hrát nakonec nebude Jan Hájek. Ten se zřejmě nestihl dát zdravotně do pořádku.
Již zmíněný Adam Pavlásek totiž bude dalším Čechem, který se představí v hlavní soutěži, neboť právě on obdržel třetí volnou kartu. Tu poslední prostějovští pořadatelé vyměnili se Slovenským tenisovým svazem. „Na oplátku dostaneme kartu na bratislavský turnaj stejné kategorie,“ vysvětlila Černošková. Na poslední kartu bude startovat nadějný Josef Kovalík.

22 CO_single_los 22 CO_vysledky_kval

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments