Dobrý podvečer, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 CO_veselyUž jednadvacátý ročník největšího tenisového turnaje v Česku rozepsal svůj další díl bohaté historie uplynulou neděli, kdy započala kvalifikace. Dnes, tj. v pondělí 2. června, odstartuje úvodními zápasy i hlavní soutěž. Týdenní boje uzavře v sobotu 7. června od jedenácti hodin finálový duel, jehož vítěz získá 125 bodů do světového žebříčku. Celková dotace největšího podniku na území České republiky je 106 500 eur. A že se bude na co koukat! Osm hráčů z první světové stovky a domácí elita. Hodně atraktivní je startovní pole jednadvacátého ročníku UniCredit Czech Open. Vedení turnaje, které do poslední chvíle domlouvalo účast tenistů, tak může být spokojeno.

„Byli jsme přímo v Paříži a sledovali průběh jednotlivých kol. Moc jsme přáli třeba Radku Štěpánkovi, aby zůstal v soutěži co nejdéle, současně ale čekali, zda nevypadne a přijede do Prostějova. Nakonec se u nás objeví. Pro náš turnaj je to dobrá zpráva, protože chceme, aby se u nás představili naši nejlepší. Ve Francii hrál výborně a bude patřit k favoritům,“ uvedla šéfka UniCredit Czech Open Petra Černošková.
Do poslední chvíle nebylo jasné, jestli dorazí nizozemský daviscupový reprezentant Robin Haase. Pořadatelé challengeru čekali na potvrzení startu až do sobotního odpoledne, kdy padesátý hráč žebříčku ATP prohrál v Paříži ve čtyřhře. „Letos dosáhl Robin několika zajímavých výsledků. Byl ve čtvrtfinále v Riu de Janeiro a semifinále v Bukurešti, kde prohrál až s Lukášem Rosolem ve třech setech. A dobře hrál i v Paříži, kde v prvním kole porazil hladce Davyděnka,“ přiblížila jednu z hvězd turnaje Černošková.
Pořadatelům Czech Open se naopak přes vypadnutí v Paříži omluvil Tommy Robredo. Španělský tenista a devatenáctý hráč světa si na Roland Garros natáhl sval a podle vlastních slov by nebyl schopný podat výkon odpovídající jeho jménu. „Už jednou u nás byl v podobné situaci a nechtěl, aby se to opakovalo. Sám říkal, že kdyby cítil, že je stoprocentně připravený, přijede s myšlenkami na vítězství. Zdraví se postavilo proti,“ vysvětlila absenci velké hvězdy Černošková. Kvůli průběhu Paříže nepřijede Kazach Andrej Golubev. Na Roland Garros totiž zůstal v soutěži ve čtyřhře. Díky tomu v Prostějově nebude kazašský daviscupový tým kompletní.
Vedení turnaje se snažilo přivést do Prostějova celou domácí špičku a to se podařilo. Až na Tomáše Berdycha, který nemůže na challengerech startovat, se na kurtech představí kompletní daviscupový tým. „Jsme rádi, že fanoušci uvidí Radka Štěpánka, Lukáše Rosola, Jirku Veselého nebo domácí borce Jardu Pospíšila či Adama Pavláska. Nikde jinde v České republice to prakticky není možné,“ prohlásila turnajová ředitelka s tím, že hrát nakonec nebude Jan Hájek. Ten se zřejmě nestihl dát zdravotně do pořádku.
Již zmíněný Adam Pavlásek totiž bude dalším Čechem, který se představí v hlavní soutěži, neboť právě on obdržel třetí volnou kartu. Tu poslední prostějovští pořadatelé vyměnili se Slovenským tenisovým svazem. „Na oplátku dostaneme kartu na bratislavský turnaj stejné kategorie,“ vysvětlila Černošková. Na poslední kartu bude startovat nadějný Josef Kovalík.

22 CO_single_los 22 CO_vysledky_kval

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-