Dobrý večer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 CO_veselyUž jednadvacátý ročník největšího tenisového turnaje v Česku rozepsal svůj další díl bohaté historie uplynulou neděli, kdy započala kvalifikace. Dnes, tj. v pondělí 2. června, odstartuje úvodními zápasy i hlavní soutěž. Týdenní boje uzavře v sobotu 7. června od jedenácti hodin finálový duel, jehož vítěz získá 125 bodů do světového žebříčku. Celková dotace největšího podniku na území České republiky je 106 500 eur. A že se bude na co koukat! Osm hráčů z první světové stovky a domácí elita. Hodně atraktivní je startovní pole jednadvacátého ročníku UniCredit Czech Open. Vedení turnaje, které do poslední chvíle domlouvalo účast tenistů, tak může být spokojeno.

„Byli jsme přímo v Paříži a sledovali průběh jednotlivých kol. Moc jsme přáli třeba Radku Štěpánkovi, aby zůstal v soutěži co nejdéle, současně ale čekali, zda nevypadne a přijede do Prostějova. Nakonec se u nás objeví. Pro náš turnaj je to dobrá zpráva, protože chceme, aby se u nás představili naši nejlepší. Ve Francii hrál výborně a bude patřit k favoritům,“ uvedla šéfka UniCredit Czech Open Petra Černošková.
Do poslední chvíle nebylo jasné, jestli dorazí nizozemský daviscupový reprezentant Robin Haase. Pořadatelé challengeru čekali na potvrzení startu až do sobotního odpoledne, kdy padesátý hráč žebříčku ATP prohrál v Paříži ve čtyřhře. „Letos dosáhl Robin několika zajímavých výsledků. Byl ve čtvrtfinále v Riu de Janeiro a semifinále v Bukurešti, kde prohrál až s Lukášem Rosolem ve třech setech. A dobře hrál i v Paříži, kde v prvním kole porazil hladce Davyděnka,“ přiblížila jednu z hvězd turnaje Černošková.
Pořadatelům Czech Open se naopak přes vypadnutí v Paříži omluvil Tommy Robredo. Španělský tenista a devatenáctý hráč světa si na Roland Garros natáhl sval a podle vlastních slov by nebyl schopný podat výkon odpovídající jeho jménu. „Už jednou u nás byl v podobné situaci a nechtěl, aby se to opakovalo. Sám říkal, že kdyby cítil, že je stoprocentně připravený, přijede s myšlenkami na vítězství. Zdraví se postavilo proti,“ vysvětlila absenci velké hvězdy Černošková. Kvůli průběhu Paříže nepřijede Kazach Andrej Golubev. Na Roland Garros totiž zůstal v soutěži ve čtyřhře. Díky tomu v Prostějově nebude kazašský daviscupový tým kompletní.
Vedení turnaje se snažilo přivést do Prostějova celou domácí špičku a to se podařilo. Až na Tomáše Berdycha, který nemůže na challengerech startovat, se na kurtech představí kompletní daviscupový tým. „Jsme rádi, že fanoušci uvidí Radka Štěpánka, Lukáše Rosola, Jirku Veselého nebo domácí borce Jardu Pospíšila či Adama Pavláska. Nikde jinde v České republice to prakticky není možné,“ prohlásila turnajová ředitelka s tím, že hrát nakonec nebude Jan Hájek. Ten se zřejmě nestihl dát zdravotně do pořádku.
Již zmíněný Adam Pavlásek totiž bude dalším Čechem, který se představí v hlavní soutěži, neboť právě on obdržel třetí volnou kartu. Tu poslední prostějovští pořadatelé vyměnili se Slovenským tenisovým svazem. „Na oplátku dostaneme kartu na bratislavský turnaj stejné kategorie,“ vysvětlila Černošková. Na poslední kartu bude startovat nadějný Josef Kovalík.

22 CO_single_los 22 CO_vysledky_kval

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments