Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 tiskovka_wjtfPočtrnácté v historii se budou na prostějovských kurtech rozdávat medaile z mistrovství světa tenisových družstev do 14 let. Jednu z prestižních akcí Mezinárodní tenisové federace ITF opět pořádá marketingová společnost TK PLUS ve spolupráci s Českým tenisovým svazem. O co nejlepší výsledek budou možné budoucí hvězdy seniorských kategorií bojovat v týdnu od 13. do 18. srpna v areálu NTC MORAVA Za Kosteleckou ulicí i na „starých“ dvorcích přes koleje ve Sportovní ulici.

Mezi nejlepšími šestnácti týmy planety nebudou chybět ani domácí výběry. Letos ale nebudou patřit mezi favority na účast v zápasech o medaile... Zahajovací ceremoniál proběhne v pondělí 13.8. od 10 hodin, jeho samotné losování už o den dříve. Finálové zápasy jsou na programu v sobotu 18.8., přičemž vstup do obou areálů je tradičně zdarma.

„Na mistrovství Evropy se nám nepodařilo postoupit mezi nejlepších osm týmů, což něco naznačuje. Dopředu se však nevzdáváme. V této kategorii hodně záleží na losu. Realitou ale zůstává, že umístění v horní polovině tabulky by znamenalo velký úspěch,“ přiznal nehrající kapitán chlapeckého družstva České republiky Miroslav Štencl.

O něco lepší vyhlídky mají dívky, bronzové medailistky z evropského šampionátu. Ani to ale zřejmě nebude stačit k tomu, aby družstvo kapitána Jaroslava Balaše bylo mezi nasazenými. Takže také v tomto případě budou tenistky doufat, že k nim los bude milosrdný. „Cíl je umístění do osmého místa, což znamená nejhůře druhé místo v základní skupině. Pokusíme se jej naplnit,“ uvedl na tiskové konferenci Balaš.

Stejně jako v minulých letech budou mít v reprezentačních výběrech své zastoupení také mladí hráči Prostějova. U dívek to platí díky týmové jedničce Tereze Kolářové, u chlapců zásluhou Štěpána Holiše. „Kmenově sice patří Valašskému Meziříčí, ale za náš klub už hostuje a dvakrát týdně dojíždí na tréninky. Zatím je to nejlepší řešení, protože Štěpán ještě doma chodí do základní školy,“ poznamenala šéfka tenisových projektů marketingové společnosti TK PLUS Petra Langrová, která bude i letos ředitelkou blížícího se mistrovství světa týmů do 14 let .

V letošním roce o postup do finálového turnaje usilovalo v obou kategoriích176 družstev z 94 států všech kontinentů. V dívčí závěrečné šestnáctce patří mezi největší kandidátky na zlato tenistky Ruska a Spojených států amerických. „U chlapců je situace méně přehledná. O hráčích mimo Evropu tradičně není dostatek informací,“ uvedla Langrová, která přesto věří, že diváci na kurtech uvidí budoucí světové hvězdy. „V minulosti na mistrovství této kategorie hráli například Rafael Nadal, Novak Djokovič nebo Justin Henninová.“

Z loňského ročníku obhajují prvenství chlapci Koree a dívky Srbska. Letos se do Prostějova sjede dvaatřicet týmů reprezentujících šestadvacet států.

Mistrovství světa zůstane v Prostějově také v následujících letech. Smlouva o pořadatelství bude se šéfem ITF Francescem Riccim-Bittim prodloužena během olympiády v Londýně. „Na všech podmínkách jsme dohodnuti, jde pouze o technickou záležitost. Šampionát u nás v příštích dvou letech zůstane,“ prohlásila Langrová.

Zajištění prestižní akce není levnou záležitostí. Při zabezpečení financí pořadatelům výrazně pomáhá Olomoucký kraj a město Prostějov. „Jsme rádi, že náš areál již počtrnácté ožije juniorským tenisem. Je potřeba říct, že čtrnáctka není náhoda, je to pro nás čest a ocenění týmové práce pod vedením Petry Langrové, která má pořádání Mistrovství světa juniorů družstev v kompetenci. Chtěl bych poděkovat panu hejtmanovi Tesaříkovi, který převzal záštitu nad mládežnickou akcí, Českému tenisovému svazu a všem obchodním partnerům. Velké poděkování patří také našim dalším partnerům, kteří tuto zajímavou akci podporují,“ ocenil zájem partnerů generální manažer TK Plus Petr Chytil.

program mistrovství světa družstev do 14 let WJTF 2012:

neděle 12. 8. 18.00 hodin kapitánský mítink
19.30 hodin losování turnaje
pondělí 13. 8. 10.00 hodin zahajovací ceremoniál
11.00 hodin zahájení zápasů
úterý 14. 8. 10.00 hodin utkání v základních skupinách
středa 15. 8. 10.00 hodin utkání v základních skupinách
čtvrtek 16. 8. 10.00 hodin utkání ve skupinách o umístění
pátek 17. 8. 10.00 hodin semifinálové zápasy a duely o umístění
sobota 18. 8. 10.00 hodin FINÁLOVÉ ZÁPASY

vstup na zápasy je volný

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments