Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 tiskovka_wjtfPočtrnácté v historii se budou na prostějovských kurtech rozdávat medaile z mistrovství světa tenisových družstev do 14 let. Jednu z prestižních akcí Mezinárodní tenisové federace ITF opět pořádá marketingová společnost TK PLUS ve spolupráci s Českým tenisovým svazem. O co nejlepší výsledek budou možné budoucí hvězdy seniorských kategorií bojovat v týdnu od 13. do 18. srpna v areálu NTC MORAVA Za Kosteleckou ulicí i na „starých“ dvorcích přes koleje ve Sportovní ulici.

Mezi nejlepšími šestnácti týmy planety nebudou chybět ani domácí výběry. Letos ale nebudou patřit mezi favority na účast v zápasech o medaile... Zahajovací ceremoniál proběhne v pondělí 13.8. od 10 hodin, jeho samotné losování už o den dříve. Finálové zápasy jsou na programu v sobotu 18.8., přičemž vstup do obou areálů je tradičně zdarma.

„Na mistrovství Evropy se nám nepodařilo postoupit mezi nejlepších osm týmů, což něco naznačuje. Dopředu se však nevzdáváme. V této kategorii hodně záleží na losu. Realitou ale zůstává, že umístění v horní polovině tabulky by znamenalo velký úspěch,“ přiznal nehrající kapitán chlapeckého družstva České republiky Miroslav Štencl.

O něco lepší vyhlídky mají dívky, bronzové medailistky z evropského šampionátu. Ani to ale zřejmě nebude stačit k tomu, aby družstvo kapitána Jaroslava Balaše bylo mezi nasazenými. Takže také v tomto případě budou tenistky doufat, že k nim los bude milosrdný. „Cíl je umístění do osmého místa, což znamená nejhůře druhé místo v základní skupině. Pokusíme se jej naplnit,“ uvedl na tiskové konferenci Balaš.

Stejně jako v minulých letech budou mít v reprezentačních výběrech své zastoupení také mladí hráči Prostějova. U dívek to platí díky týmové jedničce Tereze Kolářové, u chlapců zásluhou Štěpána Holiše. „Kmenově sice patří Valašskému Meziříčí, ale za náš klub už hostuje a dvakrát týdně dojíždí na tréninky. Zatím je to nejlepší řešení, protože Štěpán ještě doma chodí do základní školy,“ poznamenala šéfka tenisových projektů marketingové společnosti TK PLUS Petra Langrová, která bude i letos ředitelkou blížícího se mistrovství světa týmů do 14 let .

V letošním roce o postup do finálového turnaje usilovalo v obou kategoriích176 družstev z 94 států všech kontinentů. V dívčí závěrečné šestnáctce patří mezi největší kandidátky na zlato tenistky Ruska a Spojených států amerických. „U chlapců je situace méně přehledná. O hráčích mimo Evropu tradičně není dostatek informací,“ uvedla Langrová, která přesto věří, že diváci na kurtech uvidí budoucí světové hvězdy. „V minulosti na mistrovství této kategorie hráli například Rafael Nadal, Novak Djokovič nebo Justin Henninová.“

Z loňského ročníku obhajují prvenství chlapci Koree a dívky Srbska. Letos se do Prostějova sjede dvaatřicet týmů reprezentujících šestadvacet států.

Mistrovství světa zůstane v Prostějově také v následujících letech. Smlouva o pořadatelství bude se šéfem ITF Francescem Riccim-Bittim prodloužena během olympiády v Londýně. „Na všech podmínkách jsme dohodnuti, jde pouze o technickou záležitost. Šampionát u nás v příštích dvou letech zůstane,“ prohlásila Langrová.

Zajištění prestižní akce není levnou záležitostí. Při zabezpečení financí pořadatelům výrazně pomáhá Olomoucký kraj a město Prostějov. „Jsme rádi, že náš areál již počtrnácté ožije juniorským tenisem. Je potřeba říct, že čtrnáctka není náhoda, je to pro nás čest a ocenění týmové práce pod vedením Petry Langrové, která má pořádání Mistrovství světa juniorů družstev v kompetenci. Chtěl bych poděkovat panu hejtmanovi Tesaříkovi, který převzal záštitu nad mládežnickou akcí, Českému tenisovému svazu a všem obchodním partnerům. Velké poděkování patří také našim dalším partnerům, kteří tuto zajímavou akci podporují,“ ocenil zájem partnerů generální manažer TK Plus Petr Chytil.

program mistrovství světa družstev do 14 let WJTF 2012:

neděle 12. 8. 18.00 hodin kapitánský mítink
19.30 hodin losování turnaje
pondělí 13. 8. 10.00 hodin zahajovací ceremoniál
11.00 hodin zahájení zápasů
úterý 14. 8. 10.00 hodin utkání v základních skupinách
středa 15. 8. 10.00 hodin utkání v základních skupinách
čtvrtek 16. 8. 10.00 hodin utkání ve skupinách o umístění
pátek 17. 8. 10.00 hodin semifinálové zápasy a duely o umístění
sobota 18. 8. 10.00 hodin FINÁLOVÉ ZÁPASY

vstup na zápasy je volný

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments