Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 kvitovaS velkým očekáváním jeli prostějovští tenisté na olympiádu do Londýna. Věřili, že získají hned několik medailí. Na pódium si myslel především Tomáš Berdych a Petra Kvitová. Ani v jednom případě se ambice nenaplnily. Nejblíže ke splnění snu byla ženská domácí jednička ve dvouhře, kde prohrála s Kirilenkovou v zápase o postup do semifinále.

Marná snaha Kvitové

Loňská wimbledonská vítězka se snažila ze všech sil a v průběhu olympiády musela bojovat také s bolavým břišním svalem. Díky tomu se dokonce na poslední chvíli odhlásila ze smíšené čtyřhry s Radkem Štěpánkem a dala jednoznačně přednost dvouhře. V ní postupně porazila Bondarenkovou, Číňanku Pcheng Šuaj, Penettaovou a postoupila do čtvrtfinále proti Kirilenkové. Jediné utkání ji dělilo od zápasů o medaile. Proti ruské tenistce se Kvitové nedařilo a prohrála 6:7 a 3:6. „Medaile byla blízko,“ litovala prostějovská tenistka a jedním dechem dodala, že soupeřka byla v tomto případě lepší. „Musím říct, že hrála opravdu dobře. Věděla, co na mě platí, hrála rychle, měla hodně prvních servisů do kurtu. Já jsem nereturnovala moc dobře a nebýt dobrého servisu, mohl být výsledek ještě méně příznivý,“ uznala Kvitová.

První kolo se nevyvedlo

Hned první kolo se stalo pohřebištěm medailových snů naprosté většiny prostějovských tenistů na olympiádě v Londýně. Své úvodní zápasy prohrál Tomáš Berdych v singlu i deblu, podobně se vedlo Lucii Šafářové a Petře Cetkovské. Ta dokonce musela své utkání proti Němce Kerberové ve druhém setu vzdát po zranění kotníku a za stavu 1:6, 0:6.

„Tráva klouzala mnohem víc než při wimbledonském turnaji. Věděla jsem, že si musím dávat pozor, především při přechodu do protipohybu to bylo nebezpečné,“ uvedla Cetkovská, pro niž turnaj skončil po 37 minutách na kurtu.

Šafářová ve dvouhře nezvládla duel proti domácí naději Robsonové a prohrála 6:7, 4:6. V prvním setu prohrávala 1:5, dokázala se ale vrátit do zápasu a vynutila si tie-break. V něm Šafářovou štěstí opustilo. „Zkrácenou hru jsem si sama hloupě prohrála,“ litovala prostějovská tenistka. Současně uznala, že tráva není její povrch. „Zato Robsonová hrála výborně. Rychle, navíc dobře servírovala,“ poznamenal Šafářová.

Dva dny bojovali o postup Berdych se Štěpánkem proti brazilskému páru Marcelo Melo, Bruno Soares. Duel, který byl přerušený pro tmu, nakonec trval přes čtyři hodiny. Třísetový maratón česká daviscupová dvojice prohrála 6:1, 4:6, 22:24!!! Šlo o nejdelší střetnutí olympijské historie. Tak dlouho se ještě čtyřhra nehrála. „Rekord je nám ukradený. Chtěli jsme postoupit,“ řekl zklamný Štěpánek.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments