Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 wjtfV prostějovském tenisovém areálu je naplno rozběhnutý Světový juniorský šampionát v tenise, na kterém má zastoupení i Česká republika. Soutěž družstev měla na pořadu již čtvrtý den, kdy se z části rozhodovalo o konečném pořadí. Chlapecké družstvo domácích svede boje o třinácté místo, to dívky jsou na tom o poznání lépe, čeká je bitva o bronz.

České hráčky prolétly skupinou suverénně, když si připsaly tři výhry a jen jeden ztracený zápas v celkové bilanci družstev. Čtvrteční program však přinesl bitvu bývalých federálních partnerů, soupeřkami bylo dívčí mužstvo ze Slovenska. To nakonec prokázalo větší vůli po vítězství a slavilo postup do finále, ve kterém se střetne s reprezentantkami Velké Británie. Naše holky svedou boje o bronz proti děvčatům z Německa.

Chlapecké části turnaje vévodí nasazený tým číslo jedna, mužstvo z USA, které vyzve hochy z J. Koreje. Bronz připadne vítězům ze souboje Japonska a Brazílie. Čeští chlapci se dnešním vítězstvím nad Jihoafrickou republikou kvalifikovali pouze do zápasů o celkové třinácté místo, soupeřem jim bude tým ze Švýcarska.

Celkový vítěz, stejně jako další umístění týmů na letošním ročníku finálového turnaje Mistrovství světa bude znám v sobotu 18. srpna v odpoledních hodinách. Prostějovský Večerník bude samozřejmě při tom. V pondělní tištěné verzi, ale i na našem webu vám zprostředkuje podrobnější informace.

DÍVKY

Skupina o 1. – 4. místo:
Slovensko – Česko 3:0 (Mihalíková – Bouzková 6:3, 5:7, 6:3, Kuzmová – Kolářová 7:6(7), 6:4, Kuzmová, Mihalíková – Cíchová, Kolářová 0:6, 6:4, 6:2)
Německo – Velká Británie 1:2.

Skupina o 5. – 8. místo:
USA – Austrálie 1:2, Čína – Kanada 2:1.

Skupina o 9. – 12. místo:
Indie – Rusko 2:1, Egypt – Peru 3:0.

Skupina o 13. – 16. místo:
Kolumbie – Argentina 1:2, Chorvatsko – Thajsko 3:0.

CHLAPCI

Skupina o 1. – 4. místo:
USA – Brazílie 3:0, Japonsko – J. Korea 0:3.

Skupina o 5. – 8. místo:
Tchaj-wan – Německo 0:3, Španělsko – Argentina 2:1.

Skupina o 9. – 12. místo:
Velká Británie – Austrálie 1:2, Chile – Francie 0:3.

Skupina o 13. – 16. místo:
Švýcarsko – Mexiko 2:1
Česko – JAR 3:0 (Rikl – Badenhorst 6:3, 6:3, Ricci – Jordaan 6:3, 4:6, 6:4, Ricci, Rikl – Badenhorst, Lessing 6:4, 6:4).

 

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments