Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 wjtfV prostějovském tenisovém areálu je naplno rozběhnutý Světový juniorský šampionát v tenise, na kterém má zastoupení i Česká republika. Soutěž družstev měla na pořadu již čtvrtý den, kdy se z části rozhodovalo o konečném pořadí. Chlapecké družstvo domácích svede boje o třinácté místo, to dívky jsou na tom o poznání lépe, čeká je bitva o bronz.

České hráčky prolétly skupinou suverénně, když si připsaly tři výhry a jen jeden ztracený zápas v celkové bilanci družstev. Čtvrteční program však přinesl bitvu bývalých federálních partnerů, soupeřkami bylo dívčí mužstvo ze Slovenska. To nakonec prokázalo větší vůli po vítězství a slavilo postup do finále, ve kterém se střetne s reprezentantkami Velké Británie. Naše holky svedou boje o bronz proti děvčatům z Německa.

Chlapecké části turnaje vévodí nasazený tým číslo jedna, mužstvo z USA, které vyzve hochy z J. Koreje. Bronz připadne vítězům ze souboje Japonska a Brazílie. Čeští chlapci se dnešním vítězstvím nad Jihoafrickou republikou kvalifikovali pouze do zápasů o celkové třinácté místo, soupeřem jim bude tým ze Švýcarska.

Celkový vítěz, stejně jako další umístění týmů na letošním ročníku finálového turnaje Mistrovství světa bude znám v sobotu 18. srpna v odpoledních hodinách. Prostějovský Večerník bude samozřejmě při tom. V pondělní tištěné verzi, ale i na našem webu vám zprostředkuje podrobnější informace.

DÍVKY

Skupina o 1. – 4. místo:
Slovensko – Česko 3:0 (Mihalíková – Bouzková 6:3, 5:7, 6:3, Kuzmová – Kolářová 7:6(7), 6:4, Kuzmová, Mihalíková – Cíchová, Kolářová 0:6, 6:4, 6:2)
Německo – Velká Británie 1:2.

Skupina o 5. – 8. místo:
USA – Austrálie 1:2, Čína – Kanada 2:1.

Skupina o 9. – 12. místo:
Indie – Rusko 2:1, Egypt – Peru 3:0.

Skupina o 13. – 16. místo:
Kolumbie – Argentina 1:2, Chorvatsko – Thajsko 3:0.

CHLAPCI

Skupina o 1. – 4. místo:
USA – Brazílie 3:0, Japonsko – J. Korea 0:3.

Skupina o 5. – 8. místo:
Tchaj-wan – Německo 0:3, Španělsko – Argentina 2:1.

Skupina o 9. – 12. místo:
Velká Británie – Austrálie 1:2, Chile – Francie 0:3.

Skupina o 13. – 16. místo:
Švýcarsko – Mexiko 2:1
Česko – JAR 3:0 (Rikl – Badenhorst 6:3, 6:3, Ricci – Jordaan 6:3, 4:6, 6:4, Ricci, Rikl – Badenhorst, Lessing 6:4, 6:4).

 

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments