Bez medailového zisku v krajském přeboru mladších žákyň 2022/2023 zůstaly mládežnické volejbalistky VK Prostějov věkové kategorie U14. Za bronzovým stupínkem v celkovém pořadí sice nezaostaly nijak výrazně, ale přesto nakonec obsadily až šestou pozici. O jejich umístění definitivně rozhodl domácí turnaj skupiny B v závěrečném 10. kole na palubovce haly Národního sportovního centra PV. Hanačky potřebovaly nechat za sebou všechny soupeřky včetně Šternberka, jemuž však podlehly 0:2, tudíž klesly z průběžné páté příčky na výsledný šestý post. Nicméně i z něj se kvalifikovaly do úvodní fáze mistrovství republiky U14, kterou absolvují v devítičlenné grupě H na palubovce Bílovce. Pozitivním faktorem uplynulého ročníku KP mladších žákyň přitom je, že se dařilo prostějovskému B-družstvu, jež skončilo hned za klubovým áčkem sedmé.

KRAJSKÝ PŘEBOR MLADŠÍCH ŽÁKYŇ U14

Turnaj 10. kola ve skupině B o 5. až 8. místo (Prostějov) – výsledky VK Prostějov A: - Šternberk 0:2 (-20, -24), - Přerov B 2:0 (27, 13), - VK Prostějov B 2:0 (17, 21). Výsledky VK Prostějov „B“: - Přerov B 2:0 (17, 21), - Šternberk 0:2 (-20, -19), - VK Prostějov A 0:2 (-17, -21). Pořadí: 1. Šternberk 9, 2. VK Prostějov A 6, 3. VK Prostějov B 3, 4. Přerov B 0.

Konečné pořadí soutěže: 1. VAM Olomouc A 134, 2. UP Olomouc A 134, 3. Přerov A 88, 4. Uničov 86, 5. Šternberk 81, 6. VK Prostějov A 81, 7. VK Prostějov B 52, 8. UP Olomouc B 49, 9. Přerov B 46, 10. Troubky 26, 11. VAM Olomouc B 17, 12. Šumperk 14.