„Jednou se nám ty chyby nevyplatí a zápas neotočíme,“ řekl po dalším domácím utkání v neděli večer trenér SK Prostějov 1913 Michal Janeček. A měl recht. Domácí borci opět pustili soupeře do vedení. Naštěstí se naši zkušení harcovníci znovu včas probudili a ještě ve druhé třetině překlopili výsledek na svoji stranu. Povinné vítězství nad Boskovicemi je povzbuzením před nejdůležitějším prosincovým mačem v Kroměříži.

Prostějovští hokejisté nastoupili v nedělním utkání 15. kola Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína v domácím prostředí netradičně v černých dresech a začali obrovskou šancí hned v první minutě, kdy se kapitán Duba zjevil sám před hostujícím brankářem. Trefil ho ale do plastrónu. Boskovičtí pak také zahrozili dvěma šancemi Pelikána a Štraucha, ovšem domácí gólman Micka byl dobře postaven. Prostějované se radovali už ve třetí minutě, kdy Fiala svojí střelou nejprve orazítkoval obě tyčky a puk si potom brankář Nešpůrek srazil do vlastní sítě.

HLASY TRENÉRŮ

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913:

„Zase jsme do zápasu vstoupili trochu vlažněji, přestože jsme si před ním jasně řekli, že první třetiny musíme zlepšit. A opět jsme dostali velice laciné góly. Naštěstí v týmu je velká síla, která se projevila hned v několika posledních utkáních. Jenže ona se nám ta laxnost a pomalejší rozjezd v zápasech mohou jednou vymstít. Ne vždy se nám může podařit otáčet výsledky. Navíc dnes nám dával soupeř góly jen po nedůslednostech v naší obraně, dvě branky jsme si dokonce dali vlastní. Máme toho do utkání s Kroměříží opravdu co zlepšovat.

David ŠEBEK – HC Boskovice:

„Na Prostějov jsme se připravovali velmi pečlivě. Věděli jsme, že domácí mají velice zkušené borce, kteří mají za sebou extraligové nebo prvoligové zkušenosti. Nám se podařilo dvakrát vést a troufnu si říct, že více než jednu třetinu jsme byli Prostějovu vyrovnaným soupeřem. Od poloviny zápasu jsme ale tahali za kratší konec, domácí dali dva slepené góly a pak po zmatcích v naší obraně přidali další. Našim klukům nemohu nic vytknout, zápas jsme prohráli vlastní nezkušeností. Prostějov si utkání pohlídal.“

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA – 13. kolo

SK Prostějov 1913 – HC Boskovice

9:5 (2:2, 5:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Fiala (Kolouch, Čuřík), 17. Zitka (Kropáč), 28. Fiala (Čuřík, Kropáč), 28. Duba (Pokorný, Korhoň), 32. Tábor (Zitka), 34. Pokorný (Duba), 40. Kropáč (Kolouch), 45. Fiala (Korhoň), 55. Čuřík – 6. Linka, 18. Fornál (Šmíd), 24. Linka (Štrauch), 30. Bednář (Šebek, Langmann) a 49. Brázda (Štrauch). Rozhodčí: Tkáč – Bejček, Hozman. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Oslabení: 0:1 Diváků: 295.

Sestava Prostějova: Micka – Pokorný, Fojtášek, Peštuka, Liška, Kropáč, Masare, Černošek – Korhoň, Čuřík, Kolouch - Duba, Fiala, Novosad - Píchal, Tábor, Zitka. Trenér: Michal Janeček.

Sestava Boskovic: Nešpůrek – Štefanik, Řehák, Brázda, Fornál, Polzer, Zatloukal – Mikeš, Pelikán, Štrauch - Langman, Šmíd, Linka - Šebek, Bednář, Ošlejšek. Hrající trenér: David Šebek

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA

Ostatní výsledky 14. kola: Uherský Brod – Kroměříž 1:5, Boskovice – Břeclav 3:6, Brumov-Bylnice – Uherské Hradiště 0:3. Uherský Ostroh volný los

Ostatní výsledky 15. kola: Břeclav – Kroměříž 2:3, Uherský Brod – Uherský Ostroh 4:7, Uherské Hradiště – Blansko 2:6, Brumov-Bylnice volný los

1. HK Kroměříž                       13        12        1          0          0          92:34   38

2. SK Prostějov 1913              12        11        0          0          1          85:34   33

3. Dynamiters Blansko HK      13        7          1          0          5          65:60   23

4. Hokej Uherský Ostroh        13        7          0          0          6          85:55   21

5. HC Uherský Brod                14        5          1          1          7          46:63   18

6. HC Lvi Fosfa Břeclav           14        4          1          2          7          66:70   16

7. HC Boskovice                      13        4          0          0          9          47:83   12

8. HC Uherské Hradiště                 13          2             1             1             9             28:70     9

9. HC Brumov-Bylnice                  13          2             0             1             10          38:80     7

KAM PŘÍŠTĚ

16. kolo, sobota 9. prosince, 17.00 hodin: Kroměříž – SK Prostějov 1913, Boskovice – Uherské Hradiště a Blansko – Brumov-Bylnice, Uherský Ostroh – Břeclav (neděle 10.12., 17.00), Břeclav volný los