Dobrý večer, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Uplynulý týden, ten právě začínající a možná ještě i příští mají být klíčové směrem k personálnímu složení „A“-družstva volejbalistek VK Prostějov pro další sezónu 2018/2019. Jak v případě hráčského kádru, tak co se týče realizačního týmu.Vedení prostějovského volejbalového oddílu v minulých dnech zatím nechtělo prozrazovat konkrétní jména změn, u dvou plejerek to však za něj udělal úhlavní klubový konkurent UP Olomouc. Poražený finalista na svých internetových stránkách oznámil, že právě z VK Prostějov angažoval dvojici českých opor - libero Julii Kovářovou a blokařku Veroniku Trnkovou!

„Chtěli bychom po řadě stříbrných medailí konečně oslavit i nějaké to prvenství, ať už v české lize, poháru nebo MEVZE. Proto přivádíme reprezentační blokařku Veroniku Trnkovou i zkušené libero Julii Kovářovou, která určitě pomůže v organizaci naší obranné hry. Cílem tohoto posílení samozřejmě je celkové zkvalitnění výkonnosti družstva,“ řekl hlavní trenér úpéčka Jiří Teplý.
V olomouckém týmu naopak skončily obě chorvatské akvizice, blokařka Bernarda Čutuk i libero Rene Sain. „Oběma skončily smlouvy a velmi jim děkujeme za odvedené služby. Nyní se však chceme více soustředit na české volejbalistky, přičemž nejdůležitější pro nás i fanoušky pochopitelně je úroveň produkované hry,“ zdůraznil Teplý.
„Vnímáme dění v prostějovském táboře, přestože to není úplně naše věc. Prostějov každopádně uvolnil dvě výše zmíněné hráčky jako naše nové posily a víme, že odcházejí také Weiss a Emonts. My uvažujeme ještě o jedné opravdu kvalitní smečařce, ale spíš až v srpnu,“ doplnil Teplý.
Z Hané se tedy přesuňme na jih Moravy, kde také došlo k jedné významné změně. Týká se KP Brno, v němž po dvou letech skončil ve funkci kouče i generálního manažera Marek Rojko. Ten odešel do své rodné země dělat sportovního ředitele SVF. „S Markem jsme se na jeho vlastní žádost vzájemně domluvili na vyvázání ze smlouvy. Chtěli jsme tím vyjít vstříc Slovenské volejbalové federaci a zohlednit i osobní důvody, které k takovému rozhodnutí Marka vedly. Moc mu děkujeme za jeho přínos pro náš klub a zároveň přejeme hodně úspěchů jak v nové práci, tak v osobním životě,“ shrnul prezident Králova Pole Richard Wiesner s tím, že Rojkův nástupce se momentálně hledá.
Pokud se vrátíme do hanácké oblasti, tak u ženského výběru Volejbal Přerov bude v trenérské práci pokračovat Radim Vlček. Ke korekturám ovšem dojde na soupisce. „Ze tří zámořských děvčat zůstane pouze Megan Vander Meer, naopak Makena Schoene i Michelle Gauthier zamíří jinam. Dál počítáme s Evou Svobodovou, Magdou Jehlářovou, Lenkou Kohoutovou, Luckou Zatloukalovou i Viky Gogovou. O příchodu dalších hráček jednáme a jednu už máme podepsanou: běloruskou blokařku Shapovalovou. Je hodně vysoká, 195 centimetrů. A věřím, že ona i jiné případné posily nám pomůžou v tabulce výš než na letošní osmé místo,“ uvedl přerovský kormidelník Vlček.
Podobně jako v Brně skončil první lodivod rovněž v TJ Sokol Šternberk, kde svou pozici po vzájemné dohodě s oddílovým vedením opustil Martin Hroch. „Po skončení neúspěšné sezóny jsme si sedli a usoudili, že nastala pro obě strany vhodná chvíle mé angažmá uzavřít. Po čtyřletém působení se rozcházíme v dobrém a svému nástupci přeji hodně trpělivosti i úspěchů,“ rozloučil se Hroch se šternberskou štací.
Ohledně soupisky VK Prostějov platí, o čemž jsme informovali již v minulém vydání - ochází všechny členky základní sestavy! Vedle Kovářové s Trnkovou se rozloučila nahrávačka a kapitánka Kathleen Weiss, smečařka Laura Emonts (obě se podle informací Večerníku vracejí do Německa - pozn.red.), blokařka Nina Herelová a smečařka Andrea Kossányiová, která má být podle zákulisních spekulací třetí lanařenou plejerkou VK UP Olomouc! Vedení prostějovského klubu ovšem nehodlá pro tuto chvíli žádné přestupové zprávy jakkoliv komentovat.
Pouze u univerzálky Heleny Horké ještě zůstává s ohledem na její setrvání otazník, kontrakt má totiž platný ještě na jeden ročník (viz. rubrika Žhavá novinka - pozn.red.). A většina z pětice dalších plejerek, jimiž jsou nahrávačka Michaela Zatloukalová, smečařky Lucie Nová a Aneta Weidenthalerová, blokařka Gabriela Kozmík a libero Tereza Slavíková, by měla ve vékáčku pravděpodobně zůstat určitě.
A co realizační tým? Jak už jsme také informovali minule, je připravena následující varianta: hlavní kouč Lubomír Petráš, jeho asistent Lukáš Miček, kondiční trenérka Solange Soares a poradce či supervizor Miroslav Čada, dosavadní lodivod číslo jedna. Tohle řešení však podléhá schválení vedením klubu na základě právě probíhajících jednání, jejichž oficiální výsledky by měly být známy v nejbližší době.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments