Dobré poledne, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Čas letí jako bláznivý a start nového ročníku UNIQA extraligy žen ČR 2018/2019 se blíží mílovými kroky, nastane už za měsíc a kousek. Společně s tím, jak první mistráky a ještě před nimi přáteláky začínají klepat na dveře, logicky proudí mezi fanoušky volejbalistek VK Prostějov (a zdaleka nejen u nich) stále častější debaty na téma, jak bude nadcházející sezóna elitní české soutěže vypadat.

Středobodem těchto diskusí samozřejmě jsou odhady, na co přebudovaný a už ne tolik hvězdný tým vékáčka bude v konkurenci svých největších tuzemských rivalů herně i výsledkově mít. „S kádrem, který se nám nakonec podařilo dát dohromady, chceme zabojovat o jednu z medailí,“ řekl už dříve nový hlavní kouč prostějovského družstva Lubomír Petráš.
Z papírového hlediska nelze než souhlasit. Stejně jako s všeobecně přijímaným předpokladem, že největšími favoritkami se momentálně stávají ženy UP Olomouc. „Tuto roli teď budou plnit a je na nich, jak si s ní poradí. Každopádně si myslím, že čelní příčky extraligové tabulky by v letošní sezóně mohla provázet velká vyrovnanost i zajímavost. Rozhodně větší než ve většině předchozích let. To jsme zpravidla dominovali výrazným způsobem,“ poskytl svůj pohled Miroslav Čada, který se z pozice trenéra VK přesunul na post sportovního manažera.
Od doby vzniku ambiciózního hanáckého klubu před jedenácti lety úpéčko ještě nikdy nešlo do top národní soutěže coby favorizovaný celek číslo jedna. Až nyní. Na paty mu přitom hodlá šlapat nejen Prostějov, ale také další protivníci větřící šanci útočit na úplný vrchol: TJ Ostrava, Královo Pole, Dukla Liberec či zajímavě posílené VK Brno. „Určitě se můžeme těšit na nesmírně zajímavý a patrně i velmi dramatický ročník, rozhodně lákavý pro fanoušky. Vyslovovat přitom nějaké prognózy ohledně konečného umístění takhle dopředu je hodně složité. Pravda se ukáže až na hřišti,“ odtušil Petráš.
Jeho dlouholetý starší kolega však již teď apeluje na příznivce desetinásobných mistryň republiky ve smyslu, aby od současného mančaftu neočekávali zázraky. „Naším cílem samozřejmě je dál předvádět v rámci možností co nejkvalitnější volejbal. Ale každý rozumný člověk snad musí vnímat současné složení našeho mančaftu a počítat s tím, že suverénní kralování z minulých roků je minulostí. Osobně věřím, že stále budeme schopni předvést špičkový výkon, ovšem stejně tak se dají někdy očekávat i výkony slabší. Po změnách v týmu včetně jeho omlazení určitě přijdou herní výkyvy a nebudeme se moci opřít o takovou stabilitu, na niž jsme si během uplynulých let zvykli,“ upozornil Čada.
Leč sympatické je, že plánované tahounky aktuálního vékáčka Helena Horká s Petrou Kojdovou si v rozhovorech nehodlaly dělat žádné výsledkové alibi. Naopak otevřeně mluvily o touze atakovat cenný kov a v případě, že se bude dařit, též o možnosti zapojit se do titulových bitev. Asistent kouče Lukáš Miček s kondiční trenérkou Solange Soares se pak zase shodli na jiné skutečnosti. „Velice důležitá teď bude divácká podpora. Dokud jsme jasně panovali, nehrála reálně tak klíčovou úlohu. Za současné situace a očekávané vyrovnanosti však právě pomoc fandů dostane úplně jiný, mnohem podstatnější rozměr,“ vyslali zřetelný vzkaz fanouškovským směrem.
Extraligové boje propuknou 6. října, napětí pomalu roste.

FOTO dropbox/marek
V minulé sezóně volejbalistky Prostějova porazily své rivalky z Olomouce ve všech vzájemných zápasech. Otočí se teď zajeté role, nebo ne? Foto: Marek Sonnevend

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments