Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Čas letí jako bláznivý a start nového ročníku UNIQA extraligy žen ČR 2018/2019 se blíží mílovými kroky, nastane už za měsíc a kousek. Společně s tím, jak první mistráky a ještě před nimi přáteláky začínají klepat na dveře, logicky proudí mezi fanoušky volejbalistek VK Prostějov (a zdaleka nejen u nich) stále častější debaty na téma, jak bude nadcházející sezóna elitní české soutěže vypadat.

Středobodem těchto diskusí samozřejmě jsou odhady, na co přebudovaný a už ne tolik hvězdný tým vékáčka bude v konkurenci svých největších tuzemských rivalů herně i výsledkově mít. „S kádrem, který se nám nakonec podařilo dát dohromady, chceme zabojovat o jednu z medailí,“ řekl už dříve nový hlavní kouč prostějovského družstva Lubomír Petráš.
Z papírového hlediska nelze než souhlasit. Stejně jako s všeobecně přijímaným předpokladem, že největšími favoritkami se momentálně stávají ženy UP Olomouc. „Tuto roli teď budou plnit a je na nich, jak si s ní poradí. Každopádně si myslím, že čelní příčky extraligové tabulky by v letošní sezóně mohla provázet velká vyrovnanost i zajímavost. Rozhodně větší než ve většině předchozích let. To jsme zpravidla dominovali výrazným způsobem,“ poskytl svůj pohled Miroslav Čada, který se z pozice trenéra VK přesunul na post sportovního manažera.
Od doby vzniku ambiciózního hanáckého klubu před jedenácti lety úpéčko ještě nikdy nešlo do top národní soutěže coby favorizovaný celek číslo jedna. Až nyní. Na paty mu přitom hodlá šlapat nejen Prostějov, ale také další protivníci větřící šanci útočit na úplný vrchol: TJ Ostrava, Královo Pole, Dukla Liberec či zajímavě posílené VK Brno. „Určitě se můžeme těšit na nesmírně zajímavý a patrně i velmi dramatický ročník, rozhodně lákavý pro fanoušky. Vyslovovat přitom nějaké prognózy ohledně konečného umístění takhle dopředu je hodně složité. Pravda se ukáže až na hřišti,“ odtušil Petráš.
Jeho dlouholetý starší kolega však již teď apeluje na příznivce desetinásobných mistryň republiky ve smyslu, aby od současného mančaftu neočekávali zázraky. „Naším cílem samozřejmě je dál předvádět v rámci možností co nejkvalitnější volejbal. Ale každý rozumný člověk snad musí vnímat současné složení našeho mančaftu a počítat s tím, že suverénní kralování z minulých roků je minulostí. Osobně věřím, že stále budeme schopni předvést špičkový výkon, ovšem stejně tak se dají někdy očekávat i výkony slabší. Po změnách v týmu včetně jeho omlazení určitě přijdou herní výkyvy a nebudeme se moci opřít o takovou stabilitu, na niž jsme si během uplynulých let zvykli,“ upozornil Čada.
Leč sympatické je, že plánované tahounky aktuálního vékáčka Helena Horká s Petrou Kojdovou si v rozhovorech nehodlaly dělat žádné výsledkové alibi. Naopak otevřeně mluvily o touze atakovat cenný kov a v případě, že se bude dařit, též o možnosti zapojit se do titulových bitev. Asistent kouče Lukáš Miček s kondiční trenérkou Solange Soares se pak zase shodli na jiné skutečnosti. „Velice důležitá teď bude divácká podpora. Dokud jsme jasně panovali, nehrála reálně tak klíčovou úlohu. Za současné situace a očekávané vyrovnanosti však právě pomoc fandů dostane úplně jiný, mnohem podstatnější rozměr,“ vyslali zřetelný vzkaz fanouškovským směrem.
Extraligové boje propuknou 6. října, napětí pomalu roste.

FOTO dropbox/marek
V minulé sezóně volejbalistky Prostějova porazily své rivalky z Olomouce ve všech vzájemných zápasech. Otočí se teď zajeté role, nebo ne? Foto: Marek Sonnevend

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments