Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Čas letí jako bláznivý a start nového ročníku UNIQA extraligy žen ČR 2018/2019 se blíží mílovými kroky, nastane už za měsíc a kousek. Společně s tím, jak první mistráky a ještě před nimi přáteláky začínají klepat na dveře, logicky proudí mezi fanoušky volejbalistek VK Prostějov (a zdaleka nejen u nich) stále častější debaty na téma, jak bude nadcházející sezóna elitní české soutěže vypadat.

Středobodem těchto diskusí samozřejmě jsou odhady, na co přebudovaný a už ne tolik hvězdný tým vékáčka bude v konkurenci svých největších tuzemských rivalů herně i výsledkově mít. „S kádrem, který se nám nakonec podařilo dát dohromady, chceme zabojovat o jednu z medailí,“ řekl už dříve nový hlavní kouč prostějovského družstva Lubomír Petráš.
Z papírového hlediska nelze než souhlasit. Stejně jako s všeobecně přijímaným předpokladem, že největšími favoritkami se momentálně stávají ženy UP Olomouc. „Tuto roli teď budou plnit a je na nich, jak si s ní poradí. Každopádně si myslím, že čelní příčky extraligové tabulky by v letošní sezóně mohla provázet velká vyrovnanost i zajímavost. Rozhodně větší než ve většině předchozích let. To jsme zpravidla dominovali výrazným způsobem,“ poskytl svůj pohled Miroslav Čada, který se z pozice trenéra VK přesunul na post sportovního manažera.
Od doby vzniku ambiciózního hanáckého klubu před jedenácti lety úpéčko ještě nikdy nešlo do top národní soutěže coby favorizovaný celek číslo jedna. Až nyní. Na paty mu přitom hodlá šlapat nejen Prostějov, ale také další protivníci větřící šanci útočit na úplný vrchol: TJ Ostrava, Královo Pole, Dukla Liberec či zajímavě posílené VK Brno. „Určitě se můžeme těšit na nesmírně zajímavý a patrně i velmi dramatický ročník, rozhodně lákavý pro fanoušky. Vyslovovat přitom nějaké prognózy ohledně konečného umístění takhle dopředu je hodně složité. Pravda se ukáže až na hřišti,“ odtušil Petráš.
Jeho dlouholetý starší kolega však již teď apeluje na příznivce desetinásobných mistryň republiky ve smyslu, aby od současného mančaftu neočekávali zázraky. „Naším cílem samozřejmě je dál předvádět v rámci možností co nejkvalitnější volejbal. Ale každý rozumný člověk snad musí vnímat současné složení našeho mančaftu a počítat s tím, že suverénní kralování z minulých roků je minulostí. Osobně věřím, že stále budeme schopni předvést špičkový výkon, ovšem stejně tak se dají někdy očekávat i výkony slabší. Po změnách v týmu včetně jeho omlazení určitě přijdou herní výkyvy a nebudeme se moci opřít o takovou stabilitu, na niž jsme si během uplynulých let zvykli,“ upozornil Čada.
Leč sympatické je, že plánované tahounky aktuálního vékáčka Helena Horká s Petrou Kojdovou si v rozhovorech nehodlaly dělat žádné výsledkové alibi. Naopak otevřeně mluvily o touze atakovat cenný kov a v případě, že se bude dařit, též o možnosti zapojit se do titulových bitev. Asistent kouče Lukáš Miček s kondiční trenérkou Solange Soares se pak zase shodli na jiné skutečnosti. „Velice důležitá teď bude divácká podpora. Dokud jsme jasně panovali, nehrála reálně tak klíčovou úlohu. Za současné situace a očekávané vyrovnanosti však právě pomoc fandů dostane úplně jiný, mnohem podstatnější rozměr,“ vyslali zřetelný vzkaz fanouškovským směrem.
Extraligové boje propuknou 6. října, napětí pomalu roste.

FOTO dropbox/marek
V minulé sezóně volejbalistky Prostějova porazily své rivalky z Olomouce ve všech vzájemných zápasech. Otočí se teď zajeté role, nebo ne? Foto: Marek Sonnevend

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments