Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Úvodní čtyři přípravné duely sehrají volejbalistky VK Prostějov na mezinárodním turnaji Ostrava Cup 2018, který proběhne v hale tamního TJ ve Varenské ulici o nadcházejícím víkendu 8. a 9. září. Premiéra to bude velmi zajímavá, Hanačky změří síly se dvěma českými a se dvěma slovenskými protivníky.

Do dvoudenního klání vstoupí v sobotním odpoledni utkáním s VK Brno, což je nástupnický subjekt Fénixu tvořený převážně známými veteránkami (Milada Bergrová-Spalová, Markéta Chlumská-Tomanová, Soňa Nováková-Dosoudilová, Kristýna Boulová-Pastulová, Tereza Matuszková ad.), z nichž první tři jmenované oblékaly v minulosti prostějovský dres.
V sobotu večer absolvují ženy vékáčka druhé střetnutí proti VK Nové Mesto nad Váhom, účastníkovi extraligy SR. Totéž platí pro VK Prešov, který potkají v nedělním dopoledni. Aby celou akci uzavřely týž den hodinu po poledni, kdy je vyzve výběr pořádající Ostravy. Tenhle přátelák bude trochu pikantní tím, že necelé čtyři týdny po něm oba sokové nastoupí proti sobě na stejném místě v zahajovací bitvě nového ročníku UNIQA extraligy ČR.
„Na úvod svého zápasového programu po šesti čistě tréninkových týdnech jsme chtěli nějaký středně těžký turnaj, což Ostrava Cup přesně splňuje. Nenarazíme během něj na žádné extrémně silné ani slabé soupeře, vyzkoušíme si spoustu herních věcí a začneme se dostávat do zápasového rytmu,“ řekl hlavní kouč VK Prostějov Lubomír Petráš.
Výsledky samozřejmě nejsou v této fázi ještě důležité, přesto však na ně fanoušci budou netrpělivě čekat. Po letní přestavbě družstva jsou totiž všichni zvědaví, na co nově složený kolektiv může výkonnostně mít. „My pochopitelně nechceme prohrávat, na druhou stranu výsledky opravdu nehodláme nijak honit. Cílem je dát dostatečný prostor všem členkám hráčského kádru a soustředit se na každé jednotlivé utkání tak, abychom předváděli co nejlepší možný volejbal. Přitom se musí počítat s chybami i nedostatky, které nás měsíc před soutěží logicky budou provázet ve větším množství,“ očekává Petráš s nadhledem.
Počítá s nasazením téměř kompletního mančaftu, ze třinácti svěřenkyň nenastoupí jediná Marie Toufarová léčící bolavé rameno. A všechny turnajové zápasy jsou plánovány na tři hrané sety, přičemž pětice zúčastněných týmů nastoupí každý s každým.

OSTRAVA CUP 2018 – PROGRAM

Sobota 8. září: 10:00 hodin TJ Ostrava – VK Brno, 11:30 hodin TJ Ostrava – VK Nové Mesto nad Váhom, 13:00 hodin VK Prešov – VK Nové Mesto nad Váhom, 14:30 hodin VK Prostějov - VK Brno, 16:00 hodin TJ Ostrava – VK Prešov, 17:30 hodin VK Prostějov - VK Nové Mesto nad Váhom.
Neděle 9. září: 10:00 hodin VK Prostějov - VK Prešov, 11:30 hodin VK Brno - VK Nové Mesto nad Váhom, 13:00 hodin TJ Ostrava – VK Prostějov, 14:30 hodin VK Brno - VK Prešov.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments