Dobrý večer, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Úvodní čtyři přípravné duely sehrají volejbalistky VK Prostějov na mezinárodním turnaji Ostrava Cup 2018, který proběhne v hale tamního TJ ve Varenské ulici o nadcházejícím víkendu 8. a 9. září. Premiéra to bude velmi zajímavá, Hanačky změří síly se dvěma českými a se dvěma slovenskými protivníky.

Do dvoudenního klání vstoupí v sobotním odpoledni utkáním s VK Brno, což je nástupnický subjekt Fénixu tvořený převážně známými veteránkami (Milada Bergrová-Spalová, Markéta Chlumská-Tomanová, Soňa Nováková-Dosoudilová, Kristýna Boulová-Pastulová, Tereza Matuszková ad.), z nichž první tři jmenované oblékaly v minulosti prostějovský dres.
V sobotu večer absolvují ženy vékáčka druhé střetnutí proti VK Nové Mesto nad Váhom, účastníkovi extraligy SR. Totéž platí pro VK Prešov, který potkají v nedělním dopoledni. Aby celou akci uzavřely týž den hodinu po poledni, kdy je vyzve výběr pořádající Ostravy. Tenhle přátelák bude trochu pikantní tím, že necelé čtyři týdny po něm oba sokové nastoupí proti sobě na stejném místě v zahajovací bitvě nového ročníku UNIQA extraligy ČR.
„Na úvod svého zápasového programu po šesti čistě tréninkových týdnech jsme chtěli nějaký středně těžký turnaj, což Ostrava Cup přesně splňuje. Nenarazíme během něj na žádné extrémně silné ani slabé soupeře, vyzkoušíme si spoustu herních věcí a začneme se dostávat do zápasového rytmu,“ řekl hlavní kouč VK Prostějov Lubomír Petráš.
Výsledky samozřejmě nejsou v této fázi ještě důležité, přesto však na ně fanoušci budou netrpělivě čekat. Po letní přestavbě družstva jsou totiž všichni zvědaví, na co nově složený kolektiv může výkonnostně mít. „My pochopitelně nechceme prohrávat, na druhou stranu výsledky opravdu nehodláme nijak honit. Cílem je dát dostatečný prostor všem členkám hráčského kádru a soustředit se na každé jednotlivé utkání tak, abychom předváděli co nejlepší možný volejbal. Přitom se musí počítat s chybami i nedostatky, které nás měsíc před soutěží logicky budou provázet ve větším množství,“ očekává Petráš s nadhledem.
Počítá s nasazením téměř kompletního mančaftu, ze třinácti svěřenkyň nenastoupí jediná Marie Toufarová léčící bolavé rameno. A všechny turnajové zápasy jsou plánovány na tři hrané sety, přičemž pětice zúčastněných týmů nastoupí každý s každým.

OSTRAVA CUP 2018 – PROGRAM

Sobota 8. září: 10:00 hodin TJ Ostrava – VK Brno, 11:30 hodin TJ Ostrava – VK Nové Mesto nad Váhom, 13:00 hodin VK Prešov – VK Nové Mesto nad Váhom, 14:30 hodin VK Prostějov - VK Brno, 16:00 hodin TJ Ostrava – VK Prešov, 17:30 hodin VK Prostějov - VK Nové Mesto nad Váhom.
Neděle 9. září: 10:00 hodin VK Prostějov - VK Prešov, 11:30 hodin VK Brno - VK Nové Mesto nad Váhom, 13:00 hodin TJ Ostrava – VK Prostějov, 14:30 hodin VK Brno - VK Prešov.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments