Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2019
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úvodní čtyři přípravné duely sehrají volejbalistky VK Prostějov na mezinárodním turnaji Ostrava Cup 2018, který proběhne v hale tamního TJ ve Varenské ulici o nadcházejícím víkendu 8. a 9. září. Premiéra to bude velmi zajímavá, Hanačky změří síly se dvěma českými a se dvěma slovenskými protivníky.

Do dvoudenního klání vstoupí v sobotním odpoledni utkáním s VK Brno, což je nástupnický subjekt Fénixu tvořený převážně známými veteránkami (Milada Bergrová-Spalová, Markéta Chlumská-Tomanová, Soňa Nováková-Dosoudilová, Kristýna Boulová-Pastulová, Tereza Matuszková ad.), z nichž první tři jmenované oblékaly v minulosti prostějovský dres.
V sobotu večer absolvují ženy vékáčka druhé střetnutí proti VK Nové Mesto nad Váhom, účastníkovi extraligy SR. Totéž platí pro VK Prešov, který potkají v nedělním dopoledni. Aby celou akci uzavřely týž den hodinu po poledni, kdy je vyzve výběr pořádající Ostravy. Tenhle přátelák bude trochu pikantní tím, že necelé čtyři týdny po něm oba sokové nastoupí proti sobě na stejném místě v zahajovací bitvě nového ročníku UNIQA extraligy ČR.
„Na úvod svého zápasového programu po šesti čistě tréninkových týdnech jsme chtěli nějaký středně těžký turnaj, což Ostrava Cup přesně splňuje. Nenarazíme během něj na žádné extrémně silné ani slabé soupeře, vyzkoušíme si spoustu herních věcí a začneme se dostávat do zápasového rytmu,“ řekl hlavní kouč VK Prostějov Lubomír Petráš.
Výsledky samozřejmě nejsou v této fázi ještě důležité, přesto však na ně fanoušci budou netrpělivě čekat. Po letní přestavbě družstva jsou totiž všichni zvědaví, na co nově složený kolektiv může výkonnostně mít. „My pochopitelně nechceme prohrávat, na druhou stranu výsledky opravdu nehodláme nijak honit. Cílem je dát dostatečný prostor všem členkám hráčského kádru a soustředit se na každé jednotlivé utkání tak, abychom předváděli co nejlepší možný volejbal. Přitom se musí počítat s chybami i nedostatky, které nás měsíc před soutěží logicky budou provázet ve větším množství,“ očekává Petráš s nadhledem.
Počítá s nasazením téměř kompletního mančaftu, ze třinácti svěřenkyň nenastoupí jediná Marie Toufarová léčící bolavé rameno. A všechny turnajové zápasy jsou plánovány na tři hrané sety, přičemž pětice zúčastněných týmů nastoupí každý s každým.

OSTRAVA CUP 2018 – PROGRAM

Sobota 8. září: 10:00 hodin TJ Ostrava – VK Brno, 11:30 hodin TJ Ostrava – VK Nové Mesto nad Váhom, 13:00 hodin VK Prešov – VK Nové Mesto nad Váhom, 14:30 hodin VK Prostějov - VK Brno, 16:00 hodin TJ Ostrava – VK Prešov, 17:30 hodin VK Prostějov - VK Nové Mesto nad Váhom.
Neděle 9. září: 10:00 hodin VK Prostějov - VK Prešov, 11:30 hodin VK Brno - VK Nové Mesto nad Váhom, 13:00 hodin TJ Ostrava – VK Prostějov, 14:30 hodin VK Brno - VK Prešov.

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments