Dobrý večer, dnes je úterý 22.1.2019
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úvodní čtyři přípravné duely sehrají volejbalistky VK Prostějov na mezinárodním turnaji Ostrava Cup 2018, který proběhne v hale tamního TJ ve Varenské ulici o nadcházejícím víkendu 8. a 9. září. Premiéra to bude velmi zajímavá, Hanačky změří síly se dvěma českými a se dvěma slovenskými protivníky.

Do dvoudenního klání vstoupí v sobotním odpoledni utkáním s VK Brno, což je nástupnický subjekt Fénixu tvořený převážně známými veteránkami (Milada Bergrová-Spalová, Markéta Chlumská-Tomanová, Soňa Nováková-Dosoudilová, Kristýna Boulová-Pastulová, Tereza Matuszková ad.), z nichž první tři jmenované oblékaly v minulosti prostějovský dres.
V sobotu večer absolvují ženy vékáčka druhé střetnutí proti VK Nové Mesto nad Váhom, účastníkovi extraligy SR. Totéž platí pro VK Prešov, který potkají v nedělním dopoledni. Aby celou akci uzavřely týž den hodinu po poledni, kdy je vyzve výběr pořádající Ostravy. Tenhle přátelák bude trochu pikantní tím, že necelé čtyři týdny po něm oba sokové nastoupí proti sobě na stejném místě v zahajovací bitvě nového ročníku UNIQA extraligy ČR.
„Na úvod svého zápasového programu po šesti čistě tréninkových týdnech jsme chtěli nějaký středně těžký turnaj, což Ostrava Cup přesně splňuje. Nenarazíme během něj na žádné extrémně silné ani slabé soupeře, vyzkoušíme si spoustu herních věcí a začneme se dostávat do zápasového rytmu,“ řekl hlavní kouč VK Prostějov Lubomír Petráš.
Výsledky samozřejmě nejsou v této fázi ještě důležité, přesto však na ně fanoušci budou netrpělivě čekat. Po letní přestavbě družstva jsou totiž všichni zvědaví, na co nově složený kolektiv může výkonnostně mít. „My pochopitelně nechceme prohrávat, na druhou stranu výsledky opravdu nehodláme nijak honit. Cílem je dát dostatečný prostor všem členkám hráčského kádru a soustředit se na každé jednotlivé utkání tak, abychom předváděli co nejlepší možný volejbal. Přitom se musí počítat s chybami i nedostatky, které nás měsíc před soutěží logicky budou provázet ve větším množství,“ očekává Petráš s nadhledem.
Počítá s nasazením téměř kompletního mančaftu, ze třinácti svěřenkyň nenastoupí jediná Marie Toufarová léčící bolavé rameno. A všechny turnajové zápasy jsou plánovány na tři hrané sety, přičemž pětice zúčastněných týmů nastoupí každý s každým.

OSTRAVA CUP 2018 – PROGRAM

Sobota 8. září: 10:00 hodin TJ Ostrava – VK Brno, 11:30 hodin TJ Ostrava – VK Nové Mesto nad Váhom, 13:00 hodin VK Prešov – VK Nové Mesto nad Váhom, 14:30 hodin VK Prostějov - VK Brno, 16:00 hodin TJ Ostrava – VK Prešov, 17:30 hodin VK Prostějov - VK Nové Mesto nad Váhom.
Neděle 9. září: 10:00 hodin VK Prostějov - VK Prešov, 11:30 hodin VK Brno - VK Nové Mesto nad Váhom, 13:00 hodin TJ Ostrava – VK Prostějov, 14:30 hodin VK Brno - VK Prešov.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments