Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 24.10.2019
svátek slaví Nina,
zítra Beáta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Volejbalistky UP Olomouc vybojovaly prvenství na mezinárodním přípravném turnaji O pohár primátora statutárního města Olomouc 2018, který v tamní Sportovní hale Univerzity Palackého uspořádala o upkynulém víkendu marketingová společnost TK PLUS Prostějov. Druhou pozici obsadily ženy VK Prostějov a třetí skončil výběr UTE Budapešť. Původně přihlášená Slávia EU Bratislava vůbec nepřicestovala, což přidělalo organizátorům na čele nemalé vrásky.


Právě pozdní zrušení účasti slovenského oddílu celou akci dost znehodnotilo. „Že ze zdravotních důvodů kvůli početné marodce nepřijedou, mi zavolali v pátek ráno, to znamená v den začátku turnaje. Což je opravdu strašně pozdě a nedělá se to... My jsme se v minulosti z podobných klání také dvakrát odhlásili, ale víc než půl týdne předem. V takovém případě se dá najít náhrada, zatímco my jsme to už bohužel nedokázali,“ vysvětloval manažer vékáčka a současně ředitel turnaje OPPSMO Peter Goga.
„V ten pátek dopoledne jsem okamžitě začal jednat a postupně obtelefonoval pět zahraničních klubů i všechny z české extraligy. Takhle na poslední chvíli se však logicky už nikdo nechtěl zapojit, pro každého by to bylo hodně komplikované či přímo nemyslitelné. Takže jsme museli zvolit řešení odehrát celou akci pouze ve třech týmech,“ navázal Goga.
Nakonec padla i varianta, že by dva nejlepší kolektivy jen třízápasové základní části svedly v nedělním poledni finálovou bitvu. „Maďarskému družstvu jsme předem garantovali tři kvalitní duely, a protože se snažíme být dobrými i zodpovědnými hostiteli, rozhodli jsme se ohledně programu závěrečného dne ustoupit právě ve prospěch Budapešti. I Olomouce, oba tito naši soupeři tak proti sobě odehráli ještě jedno přátelské střetnutí mimo hodnocení turnaje,“ ozřejmil Goga.
V rámci slavnostního zakončení třídenního podniku pak předal ženám UP Olomouc vítěznou trofej v podobě krásného poháru věnovaného olomouckým primátorem Antonínem Staňkem. „Panu primátorovi moc děkujeme, že nad turnajem převzal osobní záštitu a výrazně jej podpořil. Jen škoda, že nezodpovědné jednání Slávie EU Bratislava coby jednoho z účastníků způsobilo takové komplikace,“ řekl ještě Peter Goga.
A co prostějovské volejbalistky? Ty v rámci klání na půdě hanácké metropole absolvovaly dvě tiebreakové bitvy, první prohranou s domácími rivalkami a druhou těsně zvládnutou proti Maďarkám (viz podrobnosti níže). „Sice jsme nakonec hráli pouze dva zápasy místo původně plánovaných tří, ale protože se oba protáhly na pět setů, bylo těch deset sad dohromady určitě postačujících. Zase nám leccos důležitého ukázaly a hlavní poselství zní jasně: stále máme hodně na čem pracovat,“ zopakoval svou oblíbenou formulku hlavní kouč VK Lubomír Petráš, jenž svým svěřenkyním na neděli naordinoval především intenzivní regeneraci. „Od pondělka budeme zas normálně trénovat a ve čtvrtek nás čeká přípravná generálka na ligu doma s Libercem,“ připomněl Petráš.

UP OL
VK PV
3:2

Vstupní sada patřila jednoznačně úpéčku. Jeho hráčky měly mnohonásobně lepší start díky účinnému servisu, který úplně rozvrátil prostějovskou přihrávku. A z těžkých situací nedokázala děvčata VK vůbec bodovat, zatímco domácí celek celkově kvalitním výkonem rychle zvyšoval náskok (5:0, 8:1, později dokonce 18:5). Za celé zahajovací dějství byly jen dvě pasáže, kdy se hostující tým zvedl. Nejprve dotáhl na 9:5, poté zkorigoval na 19:10 a 21:13 – vždy zásluhou zpřesnění příjmu a souhrnného zvýšení úrovně hry. Koncovka však patřila zase soupeřkám – 25:13 a 1:0.
Druhá část vypadala naprosto odlišně. Vékáčku prospěly změny v sestavě, dařilo se příchozím Šmídové s Poláškovou i Kozmík a chytily se rovněž další plejerky. O sto procent lépe přitom šly veškeré činnosti od zmíněné přihrávky přes podání, obranu, mezihru i nahrávku až po zakončení. Průběh se tím pádem vyrovnal, od poloviny setu dokonce hostující mančaft získával výrazně navrch (10:10 – 12:18). A zaskočené Olomoučanky nenašly vinou mnoha vlastních chyb na rozjeté protivnice žádný recept – 19:25 a 1:1.
Začínalo se znovu od začátku a třetí díl měl rovnocenný odpich. Po obratu UP z 2:3 na 7:4 se zdálo, že Teplého svěřenkyně opět nacházejí pevnější palubovku pod nohama, leč Petrášův soubor kontroval výbornou pasáží s razantním otočením skóre (9:12). Houpačka vzápětí pokračovala okamžitým vyrovnáním na 12:12 a novou čtyřbodovou sérií pohodově makajících Horké, Bezhandolske, Kojdové, Slavíkové a spol. Škoda, že se za velmi příznivého stavu 13:18 zasekly v jednom postavení (17:18), totéž se opakovalo o chvíli později (19:21 – 23:21). Přesto o sadu v dramatickém závěru nepřišly, když perfektně zafinišovaly působivou šňůrou čtyř bodů včetně dvou odvrácených setbolů – 24:26 a 1:2!
Nabraný level však úřadující mistryně ČR neudržely, zkraje čtvrtého dějství je předtím zakřiknuté rivalky markantně přehrávaly. Zejména servisem a ofenzivně, hostům se vrátily přihrávkové trable z úvodu utkání vedoucí k dlouhým úsekům nezvládnutých výměn (3:0, 4:3 – 8:3, 10:6 – 16:6). Tady družina okolo zkušené Napolitano suverénně dominovala až do jasného konce – 25:12 a 2:2.
Vítěze tedy musel určit teprve rozhodující tiebreak. Do něj vlétly mnohem jistěji papírové favoritky (3:0, 5:1) a na tomhle prvotním náporu vybudovaly zisk celého posledního setu, neboť svůj náskok poměrně spolehlivě udržovaly. Prostějovská parta se pouze jednou slibně přiblížila (6:4), pak už nestačila – 15:8 a 3:2.
„Bylo vidět, že je to stále ještě příprava a výkony jsou takové nevyrovnané. My jsme odehráli velice slušně druhý i třetí set, hlavně dobrou obranou a nebojácným útokem. První sada byla z naší strana hodně špatná kvůli přílišnému respektu ze soupeře, vůbec se nám nedařilo ani ve čtvrté části a také tiebreak byl trochu slabší. Od stavu 2:1 na sety jsme totiž ve zbytku zápasu přestali být agresivní jak v zakončení, tak na servisu, čehož silné i zkušené družstvo Olomouce využilo k obrácení výsledku. Celkově se dá říct, že jsme dvě sady odehráli kvalitně a jinak dopláceli na řadu zbytečných chyb v mezihře včetně lehčích balónů. Tohle je potřeba vylepšit,“ zhodnotil téměř dvě hodiny trvající derby kouč VK Prostějov Lubomír Petráš.

VK PV - UTE BUD 3:2

Maďarky v sobotním dopoledni jasně podlehly Olomouci a také vékáčko nad nimi mělo od začátku jednoznačně navrch. Hanačkám vyšel úvod díky dobrému podání, spolehlivému útoku i výborným blokům, naopak soupeřky nemohly rozvinout svou hru kvůli mizerné přihrávce. Skóre tak rychle narostlo na 15:4 a nebýt jediného výpadku českého kolektivu při stejném postavení (20:9 – 20:15), mohl zahajovací set klidně dopadnout jednociferně. Takhle vyzněl „pouze“ rozdílem jedné třídy – 25:16 a 1:0.
V dominanci pokračoval prostějovský tým rovněž zkraje druhého dějství, leč Budapešť už se víc chytala a manko 8:4 dokázala srovnat na 10:10. Od té chvíle však výkon Petrášových oveček šel opět nahoru, herní projev fungoval bez výraznějších slabin. A po šestibodové šňůře (16:10) nebylo ve zbytku sady moc co řešit – 25:17 a 2:0.
Na rozložení sil se pranic nezměnilo ani ve třetí části. Celá sestava VK působila velmi příznivým volejbalovým dojmem, nepříliš stíhajícímu protivníkovi dlouho nic podstatného nedovolila. Teprve za stavu 14:8 hostitelky povolily, a to na příjmu i zbytečnými hrubkami v mezihře. Družstvo UTE toho využilo k rychlému dotažení na 15:14, posléze dokonce k obratu na 16:18 a 17:21. Tahle krajně nepovedená pasáž připravila hanácké ženy o bezproblémové doražení mače do třísetového konce, místo toho boj pokračoval – 20:25 a 2:1.
Nepříjemný výpadek ovlivnil výkon VK i na startu čtvrtého dílu, kde kupil další nepřesnosti, zatímco rozjeté vyslankyně maďarské metropole navazovaly na své náhlé vzepětí. Proto byl průběh vyrovnaný, a jakmile děvčata ze země pust znova udeřila servisem, získala mírný náskok (6:5 – 6:8), později už větší (9:13). Poměr sil na palubovce se oproti většině střetnutí předtím nečekaně otočil, celkový projev modře oděného mančaftu šel hluboko dolů. Chybělo pravidelné bodování útokem, skvělá defenziva přešla plně na stranu vysokoškolaček z jihu. A po sérii pěti výměn za sebou z 13:15 na 13:20 nebylo pochyb, že duel spěje do tiebreaku. I koncovka navíc vyzněla suverénně v režii ansámblu taženého třemi afroameričankami – 16:25 a 2:2.
Horká a spol. spadly do vydatné krize a ve vzduchu visela otázka, jestli z ní v setu číslo pět vybřednou. Zdařilo se jen částečně, tím pádem se rozhodující sada odvíjela až do skóre 9:9 naprosto rovnocenně. Pak celek Budapešti odskočil na 11:13, leč úplný závěr patřil finišujícím Prostějovankám, které v nejtěžší okamžik příkladně zabojovaly – 15:13 a 3:2.
„Opět jsme potvrdili, že v přípravě zatím působíme jako tým dvou tváří. Jsme hrozně nevyrovnaní, již poněkolikáté ze všech odehraných přáteláků provázely náš výkon během utkání strašné výkyvy. Tentokrát jsme dva a půl setu herně dominovali kvalitním volejbalem, načež celé družstvo úplně vypadlo z rytmu prudce zhoršenou přihrávkou. Na to začaly holky nabalovat chyby ve všech dalších činnostech, soupeř se chytil a rázem nás přehrával. Pozitivní je jedině to, že holky zvládly úplnou koncovku, čímž odvrátily zbytečnou porážku. Zvítězit jsme však měli 3:0 o hodinu rychleji bez těch následných problémů,“ kroutil hlavou při své hodnotící řeči lodivod vékáčka Lubomír Petráš.

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments