Dobré dopoledne, dnes je středa 12.12.2018
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jak známo, i kvůli změně klubové filozofie došlo během uplynulého léta k výraznému přebudování hráčského kádru volejbalistek VK Prostějov. Výsledkem této proměny je citelné omlazení družstva, které vstoupilo do nadcházející sezóny 2018/2019 s výrazně nižším věkovým průměrem. Večerník se právě na věkové složení družstva zaměřil v dnešním Drobnohledu. Jak na tom aktuálně je kabina úřadujících mistryň?

Věkový průměr aktuálně činí necelých 25 roků, tedy mnohem méně, než bylo zvykem v předchozích mistrovských letech. A klesl by do ještě větší hloubky, kdyby jej „nekazily“ dvě ostřílené veteránky. Jsou jimi největší tahounka na účku Helena Horká (37) a jistota blokařského postu Gabriela Kozmík Tomášeková (brzy 35).
Za těmito nejzkušenějšími matadorkami zeje desetiletá propast, kde evidentně chybí další třicátnice či plejerky vyššího středního věku. Místo toho má současné vékáčko hodně početnou skupinu hráček středně mladších, pokud je takhle můžeme nazvat. Sem patří nahrávačka Michaela Zatloukalová (23), blokařky Eva Rutarová (28) a Veronika Bezhandolska (26) plus smečařky Marie Toufarová (26), Petra Kojdová (24), Lucie Polášková (25) a Lucie Nová (22).
Na dosavadní prostějovské poměry nezvykle mladý kolektiv pak dotváří čtveřice teenagerek, konkrétně nahrávačka Nicole Šmídová (19), smečařka Aneta Weidenthalerová (19), univerzálka Tereza Baláková (19) a libero Tereza Slavíková (nedávno 20).
Suma sumárum? Jak už jsme zmínili v jednom dřívějším článku, nedá se od hanáckého mančaftu v momentálním složení očekávat taková výkonnostní stabilita na vysoké úrovni. Na druhé straně ale není ani vyloženě nezkušený či předem odkázaný třeba jen k boji o střed extraligové tabulky.
„Je pravda, že máme v týmu o dost víc mladých děvčat než dříve. Ale zároveň se můžeme spolehnout na dvě vyloženě ostřílené Helu Horkou s Gabikou Kozmík, a dalších pět až sedm sice nemá takový věk, přesto toho ve své kariéře už zažily docela hodně. Sem počítám Evču Rutarovou, Máří Toufarovou, Peťu Kojdovou, Lucku Poláškovou a Verču Bezhandolskou, částečně i Míšu Zatloukalovou s Luckou Novou. Ostatní holky jsou pak opravdu mladé, ovšem taky už něco samozřejmě umějí,“ analyzoval nový hlavní trenér Lubomír Petráš.
Z pozice kouče žen VK na místo sportovního ředitele klubu se přesunul Miroslav Čada, v jehož gesci byla právě tvorba nového kádru. „K dispozici jsme měli méně finančních prostředků, a tím pádem bylo jasné, že si již nemůžeme dovolit nákladné zahraniční hvězdy. Vydali jsme se tedy téměř výhradně českou cestou, přičemž i mezi volejbalistkami z ČR pochopitelně je spousta velmi kvalitních hráček. Nakonec se podle mého názoru podařilo sestavit nadmíru solidní tým, který by měl být schopný hned bojovat o ligovou medaili a navíc má zajímavý potenciál do budoucna. Podstatné je, aby vytvořil soudržnou partu a táhl za jeden provaz,“ zdůraznil Čada.

42 graf vk

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments