Příjemnou noc, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak známo, i kvůli změně klubové filozofie došlo během uplynulého léta k výraznému přebudování hráčského kádru volejbalistek VK Prostějov. Výsledkem této proměny je citelné omlazení družstva, které vstoupilo do nadcházející sezóny 2018/2019 s výrazně nižším věkovým průměrem. Večerník se právě na věkové složení družstva zaměřil v dnešním Drobnohledu. Jak na tom aktuálně je kabina úřadujících mistryň?

Věkový průměr aktuálně činí necelých 25 roků, tedy mnohem méně, než bylo zvykem v předchozích mistrovských letech. A klesl by do ještě větší hloubky, kdyby jej „nekazily“ dvě ostřílené veteránky. Jsou jimi největší tahounka na účku Helena Horká (37) a jistota blokařského postu Gabriela Kozmík Tomášeková (brzy 35).
Za těmito nejzkušenějšími matadorkami zeje desetiletá propast, kde evidentně chybí další třicátnice či plejerky vyššího středního věku. Místo toho má současné vékáčko hodně početnou skupinu hráček středně mladších, pokud je takhle můžeme nazvat. Sem patří nahrávačka Michaela Zatloukalová (23), blokařky Eva Rutarová (28) a Veronika Bezhandolska (26) plus smečařky Marie Toufarová (26), Petra Kojdová (24), Lucie Polášková (25) a Lucie Nová (22).
Na dosavadní prostějovské poměry nezvykle mladý kolektiv pak dotváří čtveřice teenagerek, konkrétně nahrávačka Nicole Šmídová (19), smečařka Aneta Weidenthalerová (19), univerzálka Tereza Baláková (19) a libero Tereza Slavíková (nedávno 20).
Suma sumárum? Jak už jsme zmínili v jednom dřívějším článku, nedá se od hanáckého mančaftu v momentálním složení očekávat taková výkonnostní stabilita na vysoké úrovni. Na druhé straně ale není ani vyloženě nezkušený či předem odkázaný třeba jen k boji o střed extraligové tabulky.
„Je pravda, že máme v týmu o dost víc mladých děvčat než dříve. Ale zároveň se můžeme spolehnout na dvě vyloženě ostřílené Helu Horkou s Gabikou Kozmík, a dalších pět až sedm sice nemá takový věk, přesto toho ve své kariéře už zažily docela hodně. Sem počítám Evču Rutarovou, Máří Toufarovou, Peťu Kojdovou, Lucku Poláškovou a Verču Bezhandolskou, částečně i Míšu Zatloukalovou s Luckou Novou. Ostatní holky jsou pak opravdu mladé, ovšem taky už něco samozřejmě umějí,“ analyzoval nový hlavní trenér Lubomír Petráš.
Z pozice kouče žen VK na místo sportovního ředitele klubu se přesunul Miroslav Čada, v jehož gesci byla právě tvorba nového kádru. „K dispozici jsme měli méně finančních prostředků, a tím pádem bylo jasné, že si již nemůžeme dovolit nákladné zahraniční hvězdy. Vydali jsme se tedy téměř výhradně českou cestou, přičemž i mezi volejbalistkami z ČR pochopitelně je spousta velmi kvalitních hráček. Nakonec se podle mého názoru podařilo sestavit nadmíru solidní tým, který by měl být schopný hned bojovat o ligovou medaili a navíc má zajímavý potenciál do budoucna. Podstatné je, aby vytvořil soudržnou partu a táhl za jeden provaz,“ zdůraznil Čada.

42 graf vk

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments