Dobré odpoledne, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

23 volejbal_repreProbojovaly se na podzimní mistrovství Evropy, ovšem tím pro volejbalistky České republiky reprezentační mise pro tuto chvíli zdaleka nekončí. Tréninkový program národního týmu žen totiž pokračuje přípravným kempem v Prostějově, který potrvá plných jedenáct dní, od středy 12. do soboty 22. června. V domácím prostředí svého klubu by s výběrem ČR měly makat hned dvě hráčky VK AGEL Prostějov Pavla Vincourová a Andrea Kossányiová.

Proč vlastně svěřenky italského kouče Carla Parisiho nedostaly po úspěšné baráži ME 2013 delší dovolenou? Protože je od začátku srpna čeká premiérová účast ve světové Grand Prix, kam se kvalifikovaly loňským triumfem v Evropské lize. Prestižní soutěž letos absolvuje celkem dvacet družstev (vedle Česka ještě Alžírsko, Argentina, Brazílie, Bulharsko, Čína, Kuba, Dominikánská republika, Německo, Itálie, Japonsko, Kazachstán, Nizozemsko, Polsko, Portoriko, Rusko, Srbsko, Thajsko, Turecko a USA) a v takhle nabité konkurenci je pro solidní výsledek nutné, aby naše reprezentantky proti silným soupeřkám vyrukovaly s co nejlepší formou.

Prvním krokem k tomu bude prostějovské soustředění, jehož tréninky jsou volně otevřené široké veřejnosti. „Příprava bude každý den dvoufázová a kompletně proběhne v hale Sportcentra DDM. Dopoledne se prostřídá palubovka s posilovnou, odpoledne vždy od 16.00 do 19.00 hodin pak celý tým stráví herní náplní na hřišti,“ prozradil sportovní ředitel VK Peter Goga, jenž výrazně pomáhal celý pobyt české družiny na Hané organizovat. Přesné složení nároďáku při pobytu v našem městě však neznal. „Ale předpokládám, že starší a zkušenější členky mančaftu teď dostanou volno a do Prostějova dorazí mladší holky doplněné o nově nominované plejerky,“ odtušil Goga.

Pokud jste zvědaví, kdo nyní oblékne českou reprezentační výbavu a jak bude příprava konkrétně vypadat, máte mezi 12. a 22. červnem šanci.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments