Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Probíhající soutěžní ročník ukrojil jen něco málo přes dva měsíce, přesto na sebe volejbalistky VK Prostějov a Šelmy Brno narazí už počtvrté. Po jednom ligovém duelu i dvou pohárových přichází na řadu střetnutí 13. kola UNIQA extraligy žen ČR 2018/2019 ve čtvrtek 13. prosince od 17:00 hodin v prostějovské hale Sportcentra DDM.

Pokud si zrekapitulujeme tři dosavadní vzájemné souboje mezi úřadujícími mistryněmi republiky a ambiciózním nováčkem soutěže, zatím pokaždé vyhrál mírný papírový favorit. Nejdramatičtější byla hned úvodní bitva na jihu Moravy, jež dopadla z pohledu domácích 2:3 (-23, 19, 17, -15, -13) až po závěrečném obratu hostí. Čtvrtfinále ČP pak patřilo Hanačkám o něco jasněji, na vlastním hřišti uspěly 3:1 (20, -21, 15, 17) a venkovní odvetu zvládly 1:3 (-26, 24, -16, -23).
Ze všech těchto výsledků však jasně vyplývá, nakolik je brněnská ekipa nebezpečná a že každé její zdolání dá pořádnou fušku. Ostatně ne náhodou se svěřenkyně Martina Gerži po pomalejším startu vyšplhaly šňůrou šesti extraligových triumfů na čtvrté místo průběžného pořadí. Jejich spanilou jízdu zastavil až první prosincový den silný Liberec, poté podlehly o uplynulém víkendu také u favorizované Olomouce.
Přesto má soubor zpod Špilberku značnou kvalitu opírající se o zkušené matadorky, jimiž jsou nahrávačka Soňa Nováková, univerzálka Tereza Matuszková, blokařka Kristýna Boulová, libero Markéta Chlumská a zejména smečařka Simona Janečková přetahující se s prostějovskou Helenou Horkou o vedení ve statistice nejvíc bodující plejerky elitní české soutěže. Navíc družstvo ještě doplnila další ostřílená střeďačka a někdejší Agelka Milada Bergrová (za svobodna Spalová)!
Obhájkyně národního titulu sice mají na třetí pozici před nejbližšími protivnicemi takový bodový náskok, že v přímé konfrontaci s tabulkovým sousedem nemohou ani po případné prohře klesnout za něj.
„Přesto půjde o velice náročný zápas. Šelmy mají hodně dobrý tým, po nástupu Milady je teď vlastně celá jejich základní sestava tvořena nesmírně zkušenými volejbalistkami. A zatím pokaždé jsme s nimi sváděli vyrovnaný boj. Věřím ale, že nám pomůže domácí prostředí včetně věrných fanoušků a do čtvrtice tohoto výborného soupeře porazíme,“ řekl směrem ke čtvrtečnímu taháku hlavní trenér VK Lubomír Petráš.

Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments