Dobrý podvečer, dnes je sobota 17.8.2019
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

24 repre1V plném proudu je jedenáctidenní soustředění reprezentace volejbalistek České republiky, které od středy 12. do soboty 22. červnaprobíhá v Prostějově. Pod vedením italského kouče Carla Parisiho se v hale Sportcentra DDM připravuje parta převážně mladých hráček včetně trojice z VK AGEL.

Již předchozích několik týdnů s národním výběrem absolvovaly nahrávačka Pavla Vincourová a smečařka Andrea Kossányiová, jež nyní nechybí ani v domácím prostředí svého současného oddílu. Na Hané je teď navíc doplnila ještě třetí prostějovská plejerka, a to smečařka či univerzálka Kateřina Kočiová.

Do současného kolektivu ČR, který opustily dovolenou si užívající zkušenější opory, patří i další ženy s minulostí ve „vékáčku“: nahrávačka Šárka Kubínová (Köniz - Švýcarsko) a blokařka Nikol Sajdová (Postupim - Německo).

Kromě těchto pěti výše jmenovaných od středy poctivě dřou ještě například smečařka či libero Ivana Cebáková (Slavia Praha), blokařky Ivona Svobodníková (Köniz - Švýcarsko) a Iva Nachmilnerová (Olomouc) nebo libero Veronika Dostálová (Olymp Praha).

Carlo Parisi má k ruce členy svého realizačního týmu - trenérskou asistentku Lucii Václavíkovou, manažera Enza Barbara i maséra Martina Sedláka. A pod jejich dohledem dostávají děvčata pořádně zabrat. Denně absolvují dvě fáze, nejprve dopolední s posilovnou a poté odpolední v podobě velmi dlouhého herního tréninku přímo na palubovce. Carlo je přitom znám jako hodně náročný lodivod a perfekcionista, takže každé jednotlivé cvičení svým ovečkám velmi podrobně vysvětlí (s pomocí překladu Václavíkové z italštiny do češtiny) a následně jej často přerušuje, aby svěřenkám okamžitě a detailně vysvětlil, v čem dělají chyby, jak provedení zlepšit.

„Pan Parisi je skutečně dost náročný trenér, ale to nám mladým holkám může jedině pomoct. Únavu samozřejmě cítíme a ještě roste, což však musíme překonat. Program je sice nabitý, ovšem na odpočinek nějaký čas také dostaneme. Po konci soustředění v Prostějově máme dva týdny volna, na něž se fakt moc těším,“ pověděla Večerníku s úsměvem Andrea Kossányiová mající v českém mančaftu klubové parťačky Pavlu Vincourovou a Kateřinu Kočiovou.

O průběhu soustředění si detailněji můžete přečíst v rámci aktualizovaného zpravodajství na www.vecernikpv.cz. Více o tréninkovém kempu volejbalistek ČR v našem městě pak najdete v příštím tištěném vydání Prostějovského Večerníku, které vychází 24. června!

Volejbalová reprezentace již trénuje v Prostějově (odkaz na článek)

„Kouč nám dává do těla,“ povzdechla si Andrea Kossányiová (odkaz na článek)

3.den s reprezentací volejbalu v Prostějově (odkaz na článek)

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 10:08

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments