Dobrý podvečer, dnes je středa 20.3.2019
svátek slaví Světlana,
zítra Radek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jakékoliv myšlenky na výsledkové překvapení v osmifinálové sérii CEV Cupu žen 2018/2019 mezi volejbalistkami CSM Alba Blaj a VK Prostějov doslova zadupal rumunský favorit do taraflexu suverénně zvládnutým vzájemným duelem číslo jedna. Český tým byl nemilosrdně přehrán výrazným rozdílem, za všechny komentáře nejlépe hovoří skóre jednotlivých setů 25:16, 25:12, 25:16.

Hanačky přitom dokázaly nadmíru silným protivnicím konkurovat jen v samém úvodu střetnutí (stav 4:5) a poté v koncovkách jednotlivých sad, kdy pokaždé zkorigovaly obří ztrátu. Přesto se zrodil debakl, navíc naprosto zasloužený. Domácí družstvo totiž kralovalo doslova o parník, tak jako vékáčko nedávno nad Šternberkem, Ostravou ši Levski Sofia.
„S Blají ve složení, které měla v říjnu během druhého předkola Champions League proti Olomouci, by se určitě dalo hrát vyrovnaněji. Soupeř však před nedávnem přivedl dvě mezinárodně špičkové hráčky a s nimi jeho kvality – už tak vysoké – ještě o hodně vzrostly. Pocítili jsme to na vlastní kůži, nedařilo se nám v podstatě nijak účinně vzdorovat. Až jsme byli za otloukánky,“ smutně konstatoval hlavní trenér prostějovských volejbalistek Lubomír Petráš. Jeho svěřenkyním na Balkáně nefungovalo ve fanoušky zaplněné hale Transilvania Sporting Center Sibiu a pod permanentně vyvíjeným tlakem ze druhé strany sítě vůbec nic. „Velice špatná byla přihrávka, z toho vycházely problémy prosadit se útokem, k tomu jsme velice málo hrozili servisem a dělali i mnoho nevynucených chyb ve všech činnostech. Utkání se podobalo pověstné hře kočky s myší,“ uznal Petráš. Souhlasil s tvrzením, že v současné sestavě by Alba klidně mohla úspěšně bojovat i v elitní Lize mistryň. „Oni mají vynikající nahrávačku Loru Kitipovu, na smeči jsou skvělé Sonja Newcombe s Anou Lazarevic, k tomu přidejme zkušenou univerzálku Ioanu Baciu nebo výbornou blokařku Nadju Ninkovic. Kromě toho jim nijak moc neublížilo kompletní prostřídání ve třetím setu, ani proti druhému sledu jsme zápas nijak nezdramatizovali,“ povzdechl si Petráš.
I přes jednoznačné dění na hřišti však věřil, že vyslankyně ČR mohly v Transylvánii dokázat víc. „Mluvit o zisku nějaké sady by po takovém výprasku bylo asi hodně troufalé, ale rozhodně jsme jednotlivé sety nemuseli prohrát tak vysoko. Kdybychom odvedli celkově lepší výkon, kterého jsme podle mého názoru schopni, výsledek by vyzněl přijatelněji,“ řekl kouč VK. Tímto směrem také jdou jeho myšlenky pro odvetu v hale Sportcentra DDM Prostějov, jež přijde na řadu někdy mezi 22. a 24. lednem, přičemž přesný termín zatím nebyl stanoven.
Úřadujícím šampiónkám Rumunska stačí k postupu i porážka 2:3, zatímco obhájkyně českého národního titulu by musely zvítězit 3:0 nebo 3:1, a navíc vyhrát i dodatečný zlatý set. Reálně se přitom dá uvažovat maximálně na téma dostat alespoň některá dějství do vyrovnaných koncovek, případně urvat jednu sadu.
„Síla Alby Blaj je opravdu velká, to prostě musíme brát jako holý fakt. Přesto nehodíme předem flintu do žita a určitě doma půjdeme do odvety se snahou o náš co nejlepší výkon, zkusíme soupeřky potrápit. Jestli a nakolik se to povede, už je jiná věc, především však nesmíme být zbytečně moc ustrašení. Přece jen půjde o vystoupení na evropské scéně a my bychom se s letošním Pohárem CEV rádi rozloučili důstojným způsobem,“ připojil Lubomír Petráš.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments