Dobrý večer, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na úvodní duel osmifinále evropského CEV Cupu 2018/2019 nemají prostějovské ženy vůbec příjemné vzpomínky, neboť na půdě rumunského CSM Volei Alba Blaj utrpěly nedlouho před Vánocemi krutý debakl. Teď přichází odveta, kterou uvidí hala Sportcentra DDM Prostějov v úterý 22. ledna od 18:00 hodin. Hanačky před ní logicky nemohou mít výsledkově velké oči, přesto však chtějí vysoce favorizované protivnice napodruhé alespoň potrápit.

Když se vrátíme do prosincové Transylvánie, loňské finalistky elitní Champions League tam i v personálně obměněném složení kralovaly neomezeně 3:0. A skóre jednotlivých sad 25:16, 25:12, 25:16 nejlépe vypovídá o tom, nakolik šlo o pověstnou hru kočky s myší. Hostující družstvo si v podstatě ani neškrtlo, enormně jej drtila velká síla špičkových plejerek Alby z volejbalově renomovaných zemí.
„Dá se říct, že Blaji se dařilo skoro všechno a nám téměř nic. Hlavně jsme si vůbec nedokázali poradit s výborným servisem soupeřek, ze špatné přihrávky pak nešlo nic pořádného udělat ani v útoku. Celkově se projevily značné kvality favoritek, ale přesto jsme nemuseli ani neměli podlehnout tak moc,“ ohlédl se ještě jednou za prvním vzájemným střetem kouč VK Lubomír Petráš.
Pravda je taková, že momentální situace se dá porovnat s minulým ročníkem Ligy mistryň, kde se Prostějovanky marně snažily zaskočit Fenerbahce Istanbul, Imoco Conegliano či Gorgonzolu Novara. Což byla vesměs absolutní klubová elita starého kontinentu. Současná Blaj taková top kategorie sice není, leč příliš za ní nezaostává, zatímco vékáčko od předchozí sezóny výrazně oslabilo. Tím pádem je papírová propast mezi úterními soky obrovská. Proto zůstává Petráš realistou. „Musíme být trochu soudní, já tedy nebudu nic vykládat o našich postupových šancích a podobně. Samozřejmě bychom hrozně rádi prošli dál, ovšem my dobře víme, kde se výkonnostně pohybujeme my a kde soupeř. Z toho musíme vycházet a pro domácí zápas si klást splnitelné cíle,“ upozornil kormidelník Prostějova. Co to konkrétně znamená? „Zahrát na naše poměry co nejlépe, předvést na hřišti maximum možného. Kdybychom tohle dokázali, tak věřím, že získáme mnohem víc míčů než v Rumunsku. Neradi bychom v domácím prostředí zopakovali venkovní debakl, byť i k tomu pochopitelně může dojít. Případný zisk nějakého setu? Na ten se nechceme nijak upínat, ačkoliv by se za veškerých okolností dal považovat za dílčí úspěch,“ připustil Petráš.
Každopádně má nadcházející souboj do určité míry rozměr výše zmíněných dřívějších bitev v Champions League. „Dorazí sem tým s mezinárodně výbornými volejbalistkami, na které je radost pohledět. Naše holky se jim pokusí v rámci možností konkurovat a věřím, že fanoušci si takové utkání můžou z hlediště dost užít. Proto všechny příznivce srdečně zveme i prosíme o hlasitou podporu,“ vyzval diváky Luboš Petráš.

CSM VOLEI ALBA BLAJ
Klub z Transylvánie, který vznikl spoluprací tamního města Blaj s regionem Alba teprve před sedmi lety, zamířil bleskově mezi národní elitu. A v posledních čtyřech sezónách byl suverénně nejlepším rumunským oddílem ženské kategorie. Posbíral kvarteto mistrovských titulů i tuzemských pohárů, pravidelnou účast v základní části evropské Ligy mistryň vyšperkoval stříbrem z této elitní soutěže na konci uplynulého ročníku.
Země: Rumunsko
Rok založení: 2011
Klubové barvy: červená, bílá a černá
Domácí hala: Transilvania Sporting Center Sibiu (kapacita 1850 diváků)
Největší úspěchy: 2. místo v evropské Champions League (2018), 4x vítěz rumunské ligy (2015 až 2018), 4x vítěz rumunského poháru (2015 až 2018)
Výsledky v evropských pohárech za poslední tři roky: 2. místo v Champions League (2018), základní skupina Champions League (2017), základní skupina Champions League (2016).
Umístění v domácí lize za poslední tři roky: 1. místo (2018), 1. místo (2017), 1. místo (2016).
Hráčský kádr: nahrávačky Lucie Smutná (číslo 9, Česko, narozena 1991, výška 182 cm, váha 76 kg), Lora Kitipova (7, Bulharsko, 1991, 182 cm, 69 kg), Aleksandra Cirovic (14, Srbsko, 1997, 178 cm, 64 kg), blokařky Nneka Obiamaka Onyejekwe (18, Rumunsko, 1989, 189 cm, 70 kg), Sara Hutinski (15, Slovinsko, 1991, 186 cm, 71 kg), Nadja Ninkovic (3, Srbsko, 1991, 193 cm, 74 kg), Maja Aleksic (2, Srbsko, 1997, 188 cm, 76 kg), smečařky Sonja Newcombe (6, USA, 1988, 188 cm, 76 kg), Mariya Karakasheva (12, Bulharsko, 1988, 182 cm, 67 kg), Ana Lazarevic (4, Srbsko, 1991, 186 cm, 74 kg), Ramona Rus (10, Rumunsko, 1996, 180 cm, 73 kg), univerzálky Katerina Zhidkova (11, Ázerbájdžán, 1989, 187 cm, 72 kg), Ioana Maria Baciu (1, Rumunsko, 1990, 184 cm, 70 kg), libera Suzana Cebic (8, Srbsko, 1984, 167 cm, 60 kg), Marina Vujovic (16, Srbsko, 1984, 163 cm, 59 kg)
Hlavní trenér: Darko Zakoc
Asistent trenéra: Petru Ban
Vzájemné zápasy s Prostějovem: první osmifinále CEV Cupu 2018/19 Blaj – VK 3:0 (16, 12, 16).
Zajímavost: Ohledně své krátké historie, rychlého ovládnutí národní scény i následného vtrhnutí na evropskou pohárovou je podobný právě VK Prostějov. S tím rozdílem, že Alba Blaj má ještě mnohem vyšší ekonomické možnosti a proto loni na jaře hrála finále Ligy mistryň.
Co říkal o soupeři kouč VK Lubomír Petráš před začátkem vzájemné série:
„Alba Blaj, to je opravdu velká volejbalová síla. Po jarním postupu do finále Champions League sice tenhle tým vypadl z kvalifikace aktuálního ročníku se Stuttgartem, ale v odvetě tenkrát nenasadil své nejlepší hráčky. Navíc se od té doby ještě posílil o dvě vynikající cizinky, dohromady jeho kádr tvoří zástupkyně sedmi různých zemí včetně Srbska a USA, tedy celosvětově elitních států. My samozřejmě zkusíme jasnému favoritovi co nejvíc vzdorovat, ale reálně asi budeme rádi za každý vyrovnaný set, případně získanou sadu.“

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments