Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úvodní dvě kola UNIQA extraligy žen ČR 2018/19 po svátečně reprezentační přestávce přinesla volejbalistkám VK Prostějov převážně pozitivní zprávy. Zejména výsledkově to pro ně dopadlo skvěle a díky tomu snížily na třetí příčce tabulky svou ztrátu za druhou pozicí na pouhé dva bodíky.

Liberec totiž podlehl doma trvale se lepšícímu Olympu Praha 1:3, čímž je Dukla pro Hanačky rázem na dostřel. Celek z české metropole pak zvládl i duel ve Frýdku-Místku a tím si definitivně zajistil postup do horní čtveřice soutěže pro nadstavbovou část. Vedoucí Olomouc je nadále suverénní.
Druhé kvarteto nadstavby vytvoří páté Šelmy Brno, šesté KP Brno, sedmý Přerov a pravděpodobně osmá Ostrava, která v klíčovém derby porazila Frýdek-Místek 3:1. A díky tomu drží před tímto rivalem na devátém místě i před desátým Šternberkem těsný bodový náskok, přičemž ze základní fáze zbývá už jen poslední 18. dějství hrané v sobotu 26. ledna.
Pokud se vrátíme k prostějovskému týmu, ten dokázal obě nelehké bitvy v Přerově i proti Královu Poli zvládnout vítězně 3:0. „Že jsme dva poměrně těžké zápasy s nebezpečnými soupeři vyhráli bez jediného ztraceného setu, to je hlavní pozitivum celého uplynulého týdne. Hned čtyři sady ze šesti rozhodovaly až dramatické koncovky a my jsme je vybojovali, za což jsem rád,“ ocenil kouč vékáčka Lubomír Petráš. Zároveň však viděl též odvrácenou stranu mince. „Pravda samozřejmě je, že jsme se do těch vyrovnaných závěrů dostali především vlastní vinou. Ve třetím setu na přerovském hřišti i během všech tří sad doma s Brnem jsme před koncovkou vedli výrazným rozdílem, ale pak pokaždé přišla naše celou sezónu se opakující slabina: výpadek v jednom postavení a dlouhá série inkasovaných bodů. Proto vznikaly ty komplikace,“ měl Petráš jasno.
„Právě tohle je věc, na níž se průběžně snažíme neustále pracovat. A je zřejmé, že musíme i dál. Jinak poměrně dobré výkony mančaftu v posledních dvou utkáních tyto výkyvy zbytečně srazily poněkud dolů. Byť jsme nakonec oba souboje úspěšně dorazili a výsledky jsou pochopitelně ze všeho nejdůležitější. Po herní stránce je však pořád co zlepšovat,“ rozebíral slovenský trenér hanáckého klubu.
Kromě zdravotní absence blokařky Evy Rutarové musel řešit ještě o poznání citelnější zranění první nahrávačky Michaely Zatloukalové. „Vzhledem k tomu, že v letošním ročníku Míša zatím odehrála skoro všechno, nešlo o jednoduchou situaci. Mladá Nicole Šmídová to naštěstí zvládla v rámci možností relativně dobře a tím jsme nepřipustili žádné zápasové zaváhání. V některém z nejbližších duelů pak dostane větší prostor i Klára Dvořáčková,“ plánoval Petráš.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments