Dobrý podvečer, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

UNIQA extraliga žen ČR 2018/2019 napíše o nejbližším víkendu poslední kapitolu své základní fáze. A volejbalistky VK Prostějov svedou svůj zápasový part téhle dílčí derniéry na palubovce TJ Sokol Šternberk, kde se střetnutí 18. kola soutěže hraje v sobotu 26. ledna od 17:00 hodin.

Domácí tým bude mít pro tenhle duel velkou motivaci, neboť se v případě jakéhokoliv vítězství může ještě posunout do druhé čtyřky pro nadstavbu. A tím pádem se vyhnout jistotě boje o záchranu, který čeká na nejhorší dva celky tabulky po osmnácti dějstvích. Sokolky přitom jsou zatím poslední, byť těsně za Frýdkem-Místkem i Ostravou.
Na nejnižší příčce dlouho dlely s větší bodovou ztrátou, než hráčský kádr koncem listopadu posílila ze „spřátelené“ Olomouce zkušená smečařka Monika Dedíková. Hanačky hned vzápětí překvapivě porazily KP Brno 3:1, později ještě vyhrály důležitý mač ve Frýdku-Místku rovněž 3:1. Přesto dno pořadí trvale neopustily.
Kromě výše zmíněné Dedíkové se soubor ostříleného slovenského trenéra Vladimíra Sirvoně opírá také o univerzálku Sandru Kotlabovou, brazilskou blokařku Godoi Dias či někdejší smečařku UP Veroniku Schandlovou (za svobodna Mátlovou), čerstvou posilou pak je ukrajinská nahrávačka Anhelina Mircheva.
První vzájemný zápas aktuální sezóny patřil v hale Sportcentra DDM jednoznačně prostějovským favoritkám 3:0 (14, 21, 15). „Při vší úctě ke šternberskému družstvu bude podle mě klíčový náš přístup k tomuhle utkání. Abychom nic nepodcenili, od začátku dávali do hry sto procent a nepřipustili žádné větší problémy. Tak jako pokaždé půjdeme za vítězstvím, v tomto případě hladkým,“ řekl kouč vékáčka Lubomír Petráš.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments