Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Žádnou senzaci volejbalistky VK Prostějov nezpůsobily, sportovní zázrak se z jejich strany v osmifinále evropského CEV Cupu žen 2018/19 nekonal. Přesto dokázaly papírově mnohem silnější CSM Alba Blaj během odvetného střetnutí potrápit a na vlastním hřišti sahaly minimálně po jedné získané sadě, což by se dalo považovat za dílčí úspěch. V konečném součtu si však předpokládaný postup přesvědčivě zajistil nejsilnější klub současného Rumunska.

Zápasová naděje Hanaček žila zejména v úvodním dějství, jehož většinu vedly a v závěru si vypracovaly tři setboly. „Do utkání jsme šli s tím, že budeme víc riskovat na podání i v útoku. První set nám to docela vycházelo, navíc soupeř se – částečně díky našemu tlaku – pomaleji rozjížděl a udělal několik lehčích chyb. My jsme jako outsider neměli co ztratit, odvážnou hrou se povedlo dostat až do slibné koncovky,“ analyzoval kvalitní vstup kouč vékáčka Lubomír Petráš.
Za stavů 24:22, 24:23 i 25:24 dokonce jeho svěřenkyně několikrát smečovaly na vítězné zavření zahajovací části. Leč neúspěšně. Naopak hosté vzápětí skóre otočili a hned svůj první setbol proměnili. „My jsme tam přestali být tolik agresivní, přišly několik zbytečných až naivních zaváhání a klíčový obrat. Nemyslím si, že by nám zisk první sady otevřel cestu třeba k celkové výhře, ale měli bychom aspoň ten jeden set. Což by nám udělalo proti natolik špičkovému družstvu radost. V rozhodujících momentech se však projevila kvalita Alby, zkušenosti jejích opor,“ pokračoval Petráš v rozboru.
Ani další pokračování úterního duelu nebylo marné, například ve druhém dílu Češky vedly 6:4 a ve třetím 8:5. Nabitá sestava protivnic tažená zahraničními legionářkami z několika zemí ovšem stav pokaždé rychle zvrátila, aby mač poměrně s přehledem kontrolovala. „V některých pasážích jsme se drželi dobře, ale v jiných se projevila velká síla soupeře, který nám pak vždycky víc odskočil. Vynikající přihrávkou dokázal ustát i naše ostré servisy a následně se prosazoval úderným zakončením, hlavně jsme vůbec nezvládali ubránit jeho střeďačky. V součtu je prostě Blaj o dost lepší než my, o jejím zaslouženém postupu nebylo větších pochyb,“ uznal prostějovský trenér.
Navzdory vyřazení po dalším rezultátu 0:3 nemusel tentokrát podléhat žádné sklíčenosti. „Toho úvodního setu je samozřejmě škoda, rozhodně jsme měli na to ho urvat. I tak mám ale z odvety mnohem lepší pocit než z prvního vzájemného zápasu. V Rumunsku jsme utrpěli debakl, zatímco dnes šlo o přijatelnou, dá se říct důstojnou porážku s vysokým favoritem. Celé působení v Poháru CEV určitě mělo smysl, náš omlazený tým nasbíral potřebné i cenné zkušenosti do dalších let. Včetně obou mladých nahrávaček, které solidně zvládly svůj mezinárodní křest ohněm v ženské kategorii. Tahle konfrontace snad mančaftu něco dá a teď se můžeme plně soustředit na české soutěže,“ zdůraznil Luboš Petráš.
Na závěr přidejme doušku z rumunského tábora. Lodivod CSM Darko Zakoc nejprve sympaticky ocenil zlepšení VK v porovnání s prosincovým soubojem na transylvánské půdě, načež se zamyslel nad možnostmi svého kolektivu v letošním CEV Cupu. „Celý jej vyhrát? To bychom pochopitelně moc rádi, ale půjde o strašně náročnou misi. Hned ve čtvrtfinále narazíme na Galatasaray Istanbul, jemuž se daří v našlapané turecké lize a má evidentně velkou kvalitu. Abychom takového soupeře vyřadili, potřebujeme ještě mnohem lepší výkon než tady v Prostějově. Nicméně loni se nám podařilo Galatasaray zdolat v semifinále Champions League a šanci rozhodně máme i tentokrát,“ pověděl Zakoč před rozloučením a opuštěním haly Sportcentra DDM.


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments