Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Žádnou senzaci volejbalistky VK Prostějov nezpůsobily, sportovní zázrak se z jejich strany v osmifinále evropského CEV Cupu žen 2018/19 nekonal. Přesto dokázaly papírově mnohem silnější CSM Alba Blaj během odvetného střetnutí potrápit a na vlastním hřišti sahaly minimálně po jedné získané sadě, což by se dalo považovat za dílčí úspěch. V konečném součtu si však předpokládaný postup přesvědčivě zajistil nejsilnější klub současného Rumunska.

Zápasová naděje Hanaček žila zejména v úvodním dějství, jehož většinu vedly a v závěru si vypracovaly tři setboly. „Do utkání jsme šli s tím, že budeme víc riskovat na podání i v útoku. První set nám to docela vycházelo, navíc soupeř se – částečně díky našemu tlaku – pomaleji rozjížděl a udělal několik lehčích chyb. My jsme jako outsider neměli co ztratit, odvážnou hrou se povedlo dostat až do slibné koncovky,“ analyzoval kvalitní vstup kouč vékáčka Lubomír Petráš.
Za stavů 24:22, 24:23 i 25:24 dokonce jeho svěřenkyně několikrát smečovaly na vítězné zavření zahajovací části. Leč neúspěšně. Naopak hosté vzápětí skóre otočili a hned svůj první setbol proměnili. „My jsme tam přestali být tolik agresivní, přišly několik zbytečných až naivních zaváhání a klíčový obrat. Nemyslím si, že by nám zisk první sady otevřel cestu třeba k celkové výhře, ale měli bychom aspoň ten jeden set. Což by nám udělalo proti natolik špičkovému družstvu radost. V rozhodujících momentech se však projevila kvalita Alby, zkušenosti jejích opor,“ pokračoval Petráš v rozboru.
Ani další pokračování úterního duelu nebylo marné, například ve druhém dílu Češky vedly 6:4 a ve třetím 8:5. Nabitá sestava protivnic tažená zahraničními legionářkami z několika zemí ovšem stav pokaždé rychle zvrátila, aby mač poměrně s přehledem kontrolovala. „V některých pasážích jsme se drželi dobře, ale v jiných se projevila velká síla soupeře, který nám pak vždycky víc odskočil. Vynikající přihrávkou dokázal ustát i naše ostré servisy a následně se prosazoval úderným zakončením, hlavně jsme vůbec nezvládali ubránit jeho střeďačky. V součtu je prostě Blaj o dost lepší než my, o jejím zaslouženém postupu nebylo větších pochyb,“ uznal prostějovský trenér.
Navzdory vyřazení po dalším rezultátu 0:3 nemusel tentokrát podléhat žádné sklíčenosti. „Toho úvodního setu je samozřejmě škoda, rozhodně jsme měli na to ho urvat. I tak mám ale z odvety mnohem lepší pocit než z prvního vzájemného zápasu. V Rumunsku jsme utrpěli debakl, zatímco dnes šlo o přijatelnou, dá se říct důstojnou porážku s vysokým favoritem. Celé působení v Poháru CEV určitě mělo smysl, náš omlazený tým nasbíral potřebné i cenné zkušenosti do dalších let. Včetně obou mladých nahrávaček, které solidně zvládly svůj mezinárodní křest ohněm v ženské kategorii. Tahle konfrontace snad mančaftu něco dá a teď se můžeme plně soustředit na české soutěže,“ zdůraznil Luboš Petráš.
Na závěr přidejme doušku z rumunského tábora. Lodivod CSM Darko Zakoc nejprve sympaticky ocenil zlepšení VK v porovnání s prosincovým soubojem na transylvánské půdě, načež se zamyslel nad možnostmi svého kolektivu v letošním CEV Cupu. „Celý jej vyhrát? To bychom pochopitelně moc rádi, ale půjde o strašně náročnou misi. Hned ve čtvrtfinále narazíme na Galatasaray Istanbul, jemuž se daří v našlapané turecké lize a má evidentně velkou kvalitu. Abychom takového soupeře vyřadili, potřebujeme ještě mnohem lepší výkon než tady v Prostějově. Nicméně loni se nám podařilo Galatasaray zdolat v semifinále Champions League a šanci rozhodně máme i tentokrát,“ pověděl Zakoč před rozloučením a opuštěním haly Sportcentra DDM.


Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments