Příjemnou noc, dnes je pondělí 11.11.2019
svátek slaví Martin,
zítra Benedikt
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Žádnou senzaci volejbalistky VK Prostějov nezpůsobily, sportovní zázrak se z jejich strany v osmifinále evropského CEV Cupu žen 2018/19 nekonal. Přesto dokázaly papírově mnohem silnější CSM Alba Blaj během odvetného střetnutí potrápit a na vlastním hřišti sahaly minimálně po jedné získané sadě, což by se dalo považovat za dílčí úspěch. V konečném součtu si však předpokládaný postup přesvědčivě zajistil nejsilnější klub současného Rumunska.

Zápasová naděje Hanaček žila zejména v úvodním dějství, jehož většinu vedly a v závěru si vypracovaly tři setboly. „Do utkání jsme šli s tím, že budeme víc riskovat na podání i v útoku. První set nám to docela vycházelo, navíc soupeř se – částečně díky našemu tlaku – pomaleji rozjížděl a udělal několik lehčích chyb. My jsme jako outsider neměli co ztratit, odvážnou hrou se povedlo dostat až do slibné koncovky,“ analyzoval kvalitní vstup kouč vékáčka Lubomír Petráš.
Za stavů 24:22, 24:23 i 25:24 dokonce jeho svěřenkyně několikrát smečovaly na vítězné zavření zahajovací části. Leč neúspěšně. Naopak hosté vzápětí skóre otočili a hned svůj první setbol proměnili. „My jsme tam přestali být tolik agresivní, přišly několik zbytečných až naivních zaváhání a klíčový obrat. Nemyslím si, že by nám zisk první sady otevřel cestu třeba k celkové výhře, ale měli bychom aspoň ten jeden set. Což by nám udělalo proti natolik špičkovému družstvu radost. V rozhodujících momentech se však projevila kvalita Alby, zkušenosti jejích opor,“ pokračoval Petráš v rozboru.
Ani další pokračování úterního duelu nebylo marné, například ve druhém dílu Češky vedly 6:4 a ve třetím 8:5. Nabitá sestava protivnic tažená zahraničními legionářkami z několika zemí ovšem stav pokaždé rychle zvrátila, aby mač poměrně s přehledem kontrolovala. „V některých pasážích jsme se drželi dobře, ale v jiných se projevila velká síla soupeře, který nám pak vždycky víc odskočil. Vynikající přihrávkou dokázal ustát i naše ostré servisy a následně se prosazoval úderným zakončením, hlavně jsme vůbec nezvládali ubránit jeho střeďačky. V součtu je prostě Blaj o dost lepší než my, o jejím zaslouženém postupu nebylo větších pochyb,“ uznal prostějovský trenér.
Navzdory vyřazení po dalším rezultátu 0:3 nemusel tentokrát podléhat žádné sklíčenosti. „Toho úvodního setu je samozřejmě škoda, rozhodně jsme měli na to ho urvat. I tak mám ale z odvety mnohem lepší pocit než z prvního vzájemného zápasu. V Rumunsku jsme utrpěli debakl, zatímco dnes šlo o přijatelnou, dá se říct důstojnou porážku s vysokým favoritem. Celé působení v Poháru CEV určitě mělo smysl, náš omlazený tým nasbíral potřebné i cenné zkušenosti do dalších let. Včetně obou mladých nahrávaček, které solidně zvládly svůj mezinárodní křest ohněm v ženské kategorii. Tahle konfrontace snad mančaftu něco dá a teď se můžeme plně soustředit na české soutěže,“ zdůraznil Luboš Petráš.
Na závěr přidejme doušku z rumunského tábora. Lodivod CSM Darko Zakoc nejprve sympaticky ocenil zlepšení VK v porovnání s prosincovým soubojem na transylvánské půdě, načež se zamyslel nad možnostmi svého kolektivu v letošním CEV Cupu. „Celý jej vyhrát? To bychom pochopitelně moc rádi, ale půjde o strašně náročnou misi. Hned ve čtvrtfinále narazíme na Galatasaray Istanbul, jemuž se daří v našlapané turecké lize a má evidentně velkou kvalitu. Abychom takového soupeře vyřadili, potřebujeme ještě mnohem lepší výkon než tady v Prostějově. Nicméně loni se nám podařilo Galatasaray zdolat v semifinále Champions League a šanci rozhodně máme i tentokrát,“ pověděl Zakoč před rozloučením a opuštěním haly Sportcentra DDM.


Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Famózní Přeučil s Hruškovou.

Minulou středu uspořádal Večerník besedu pro seniory v Domově seniorů v Nerudově ulici. Popovídat si s nimi přišli pražští herci Jan Přeučil se svojí životní partnerkou Evou Hruškovou. Oba famózní umělci zodpovídali nejen množství dotazů, ale přidali i mnohé perličky z natáčení.


Nechala se okrádat expřítelem.

Se svým příběhem se Večerníku svěřila žena z Prostějova, která se vloni po patnáctiletém soužití rozešla se svým partnerem. Po jeho vystěhování se ale bezmála rok ztrácely z bytu peníze. Majitelka totiž nevyměnila zámek ve dveřích, čehož expartner využil a chodil si do bytu, jak chtěl...

Total Comments

Osobnost týdne

BOLESLAV POLÍVKA

44 polivkaZnámý herec a komik si ve čtvrtek „střihl“ na prknech Městského divadla v Prostějově roli Harpagona ve slavné komedii Lakomec. Představení v rámci divadelního festivalu Aplaus bylo dávno dopředu vyprodané.

Total Comments

Číslo týdne

 14

Aktuálně se v Prostějově nachází čtrnáct adresních míst, na kterých lze oficiálně provozovat hazardní hry. Přestože počet heren v Prostějově i nadále rok od roku klesá, radní přispěchali s novou vyhláškou. Ta by měla ještě více omezit hazard v našem městě.

Total Comments

Výrok týdne

„CO DNES ŘIDIČ UMÍ? SEDNE DO KABINY, ZATOČÍ KLÍČKEM A JEDE...“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments