Dobré odpoledne, dnes je pondělí 24.6.2019
svátek slaví Jan,
zítra Ivan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stejně jako loni vyvrcholí Český pohár žen opět závěrečným turnajem Final Four v Brně, tentokrát o nejbližším víkendu 2. + 3. února. Závěrečnou show aktuálního ročníku soutěže 2018/19 znovu přivítá Městská hala míčových sportů v Králově Poli (ve Vodově ulici) a polovinu ze čtyř účastníků zase tvoří volejbalistky VK Prostějov i UP Olomouc. Zde však podobnosti končí, další vstupní fakta jsou výrazně jiná.

Za nejpodstatnější odlišnost se dá určitě považovat, že prostějovské obhájkyně trofeje z minulého roku a desetinásobné vítězky ČP za posledních jedenáct let už neplní roli největších favoritek. Těmi se bez nejmenších pochyb staly díky letnímu posílení hráčského kádru olomoucké rivalky. Právě z citelně oslabeného vékáčka k nim zamířily tři opory základní sestavy a ne náhodou tak celek z hanácké metropole neutrpěl v probíhající sezóně UNIQA extraligy ani jednu porážku.

HLAVNÍ JE ZVLÁDNOUT SEMIFINÁLE
Stěžejním úkolem tudíž pro ženy Prostějova bude vyhrát semifinálový duel národního poháru, k němuž na jihu Moravy nastoupí v sobotu 2. února od 16.00 hodin proti družstvu Volejbal Přerov. Půjde tedy o krajské derby s jiným konkurentem z Hané, v němž Helena Horká a spol. úlohu favorizovaného mančaftu bez námitek berou.
„Půjde však o pohárovou bitvu, kde postupujícího určí jediné vzájemné utkání, což zvyšuje ošidnost takového zápasu pro papírově silnější tým. Ten zdánlivě slabší má výhodu, že mu tenhle jednorázový pokus může vyjít a favorita pak potrápí, třeba i vyřadí. My ale nic takového samozřejmě nechceme ani nehodláme připustit,“ řekl kouč VK Lubomír Petráš.
Místo myšlenek na nutnost splnění role kvalitnějšího kolektivu vsadí na maximální odhodlání svých svěřenkyň. „Holky samy strašně chtějí do finále poháru postoupit. Půjde o to, abychom zvládli případnou nervozitu z důležitosti souboje, nedělali příliš mnoho zbytečných chyb a celkově odvedli dobrý i bojovný výkon. Potom věřím, že určitě máme na to Přerovanky vyřadit,“ uvažoval Petráš.
Pomůže i nedávné vítězství 3:0 na hřišti nadcházejícího protivníka v extraligové bitvě? „Nějaké plus to pro psychiku hráček být může, ovšem nesmíme ani trochu slevit z plné koncentrace a ostražitosti. Opravdu nás teď čeká úplně jiné utkání než v lize. Bude to kdo s koho, v takovém případě se rozdíly mezi oběma soupeři částečně mažou. Přesto máme jednoznačný cíl: postup ze semifinále,“ zdůraznil prostějovský trenér.
Připomeňme, že přerovský soubor vedený lodivodem Radimem Vlčkem nejvíce spoléhá na univerzálku Vendulu Měrkovou a smečařky Evu Svobodovou s Megan Vander Meer, na nahrávce tým diriguje odchovankyně vékáčka Lucie Zatloukalová. Oba vzájemné střety tohoto extraligového ročníku patřily úřadujícím premiantkám ČP, doma uspěly 3:1 (23, 18, -14, 20) a venku čerstvě před jedenácti dny 0:3 (-19, -19, -24).

V PŘÍPADNÉM FINÁLE NENÍ CO ZTRATIT
Pokud sobotní výzvu Prostějovanky zdárně překonají, tak v Brně přespí, druhý den dopoledne lehce potrénují a v neděli 3. února od 17.00 hodin si střihnou finálový mač letošního Českého poháru žen. Šly by proti lepšímu z dvojice UP Olomouc – PVK Olymp Praha. „Olymp se neustále zlepšuje, hodně těží z podzimního získání výborné nahrávačky Pavly Šmídové–Vincourové. Přesto se však dá očekávat, že velice silná Olomouc druhé semifinále zvládne a vzhledem ke svým současným kvalitám tvrdě půjde za pohárovým triumfem,“ odtušil Petráš.
Před jeho družinou by zůstával pokus tuhle předpokládanou cestu překazit, čímž by se obhájkyně znova postavily na absolutní pohárový vrchol – tentokrát senzačně. „My bychom ve finále s úpéčkem mohli z pozice papírově horšího jedině získat, role se v porovnání s předchozími lety úplně otočily. Neřekl bych ale, že není co ztratit, neboť my do každého zápasu jdeme s touhou vyhrát. Bez ohledu na okolnosti i fakt, že proti favorizovanému soupeři by to bylo moc těžké,“ nic nevylučoval Luboš Petráš.
Nechť tedy řež o pohárový grál započne!

PROGRAM FINAL FOUR ČP ŽEN 2018/19 V BRNĚ
Sobota 2. února: 16.00 hodin první semifinále VK Prostějov – Volejbal Přerov, 18.30 hodin druhé semifinále UP Olomouc – Olymp Praha.
Neděle 3. února: 17.00 hodin finále.

DOSAVADNÍ VÝSLEDKY ČP ŽEN 2018/19
2. kolo
KP Brno B – Šelmy Brno 0:3 (-17, -9, -21), Šternberk – Přerov 1:3 (-9, -21, 22, -15), Dobřichovice – KP Brno A 3:2 (-17, -21, 21, 18, 14), Ostrava – Frýdek-Místek 3:0 (20, 22, 19), Loko Plzeň – Olymp Praha 0:3 (-17, -20, -23), Žižkov – Liberec 0:3 (-9, -19, -16).
Čtvrtfinále
Prostějov – Šelmy Brno 3:1 (20, -21, 15, 17) a Šelmy Brno – Prostějov 1:3 (-26, 24, -16, -23), Dobřichovice – Přerov 1:3 (21, -22, -18, -22) a Přerov – Dobřichovice 3:2 (23, 20, -22, -19, 15), Ostrava – Olymp Praha 2:3 (-23, 22, 19, -20, -10) a Olymp Praha – Ostrava 3:1 (13, 21, -21, 20), Olomouc – Liberec 1:3 (-18, 12, -19, -18) a Liberec – Olomouc 0:3 (-18, -16, -22) + zlatý set 2:15.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments