Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Nadstavbová část UNIQA extraligy žen ČR 2018//19, která odstartuje o nejbližším víkendu, se hraje podle dost odlišného modelu než v minulých letech. Prostějovské volejbalistky bez ohledu na to hodlají ze současné třetí pozice atakovat druhou příčku a tím výhodnější nasazení pro play-off.
Nejprve však pojďme zpět ke zmíněnému systému nadstavby. Po základní fázi bylo desetičlenné pole soutěže rozděleno hned do tří skupin: o 1. až 4. místo, o 5. až 8. místo, o 9. a 10. místo. V grupách I a II hraje každý s každým doma + venku, to znamená celkem šest kol. V grupě III přijdou na řadu dohromady čtyři vzájemné duely dvou zainteresovaných družstev.
Horní dvě skupiny přitom stanoví „pouze“ výchozí pořadí od prvního po osmý post pro závěrečné vyřazovací boje, zatímco ve spodní skupině už půjde o záchranu. Devátý kolektiv nadstavbové tabulky se totiž v extralize automaticky udrží, naopak desátý absolvuje baráž s premiantem 1. ligy.
Co se týče týmu VK Prostějov, ten vzhledem k výrazné ztrátě na vedoucí Olomouc (12 bodů) i velkému náskoku před čtvrtým Olympem Praha (11 bodů) už může reálně obsadit po nadcházející pasáži jen dvě místa. Buď stávající třetí, nebo lepší druhé. Na něm aktuálně dlí Liberec a má o dva bodíky více než vékáčko, které po posunu o jednu příčku nahoru pochopitelně prahne.
„Do play-off chceme jít z co nejvyšší pozice, co to půjde. Kvalitu soupeře pro čtvrtfinále to sice nijak zvlášť neovlivní, neboť celky na šestém i sedmém místě budou výkonnostně srovnatelné. Spíš jde ale o to, abychom v případě předpokládaného průběhu vyřazovací části s postupy papírových favoritů z prvního kola měli v semifinále výhodu většího počtu domácích utkání včetně začátku série na vlastním hřišti. Podstatné však samozřejmě bude se mezi elitní čtyřku vůbec dostat. Každopádně Liberec máme bodově na dohled a naším jasným cílem do nadstavby je předvádět během ní tak dobré výkony, abychom se před Duklu dokázali dostat,“ shrnul prostějovský kouč Lubomír Petráš. (son)

NADSTAVBA UNIQA EXTRALIGY ŽEN ČR 2018/19
SLOŽENÍ JEDNOTLIVÝCH GRUP

Skupina o 1. až 4. místo
UP Olomouc (53), Dukla Liberec (43), VK Prostějov (41), Olymp Praha (30).
Skupina o 5. až 8. místo
Šelmy Brno (28), KP Brno (25), Volejbal Přerov (20), TJ Ostrava (11).
Skupina o 9. a 10. místo
Sokol Frýdek-Místek (10), Sokol Šternberk (9).
LOS SKUPINY O 1. AŽ 4. MÍSTO
19. kolo (sobota 9. února)
Liberec – Prostějov (18.00 hodin), Olomouc – Olymp (17.30 hodin).
20. kolo (sobota 16. února)
Olymp – Prostějov (17.00 hodin), Liberec – Olomouc (18.00 hodin).
21. kolo (sobota 23. února)
Prostějov – Olomouc (17.00 hodin), Liberec – Olymp (15.00 hodin).
22. kolo (čtvrtek 28. února)
Prostějov – Liberec (17.00 hodin), Olymp – Olomouc (17.00 hodin).
23. kolo (sobota 2. března)
Prostějov – Olymp (17.00 hodin), Olomouc – Liberec (17.00 hodin).
24. kolo (sobota 9. března)
Olomouc – Prostějov (17.00 hodin), Olymp – Liberec (17.00 hodin). 


Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments