Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Nadstavbová část UNIQA extraligy žen ČR 2018//19, která odstartuje o nejbližším víkendu, se hraje podle dost odlišného modelu než v minulých letech. Prostějovské volejbalistky bez ohledu na to hodlají ze současné třetí pozice atakovat druhou příčku a tím výhodnější nasazení pro play-off.
Nejprve však pojďme zpět ke zmíněnému systému nadstavby. Po základní fázi bylo desetičlenné pole soutěže rozděleno hned do tří skupin: o 1. až 4. místo, o 5. až 8. místo, o 9. a 10. místo. V grupách I a II hraje každý s každým doma + venku, to znamená celkem šest kol. V grupě III přijdou na řadu dohromady čtyři vzájemné duely dvou zainteresovaných družstev.
Horní dvě skupiny přitom stanoví „pouze“ výchozí pořadí od prvního po osmý post pro závěrečné vyřazovací boje, zatímco ve spodní skupině už půjde o záchranu. Devátý kolektiv nadstavbové tabulky se totiž v extralize automaticky udrží, naopak desátý absolvuje baráž s premiantem 1. ligy.
Co se týče týmu VK Prostějov, ten vzhledem k výrazné ztrátě na vedoucí Olomouc (12 bodů) i velkému náskoku před čtvrtým Olympem Praha (11 bodů) už může reálně obsadit po nadcházející pasáži jen dvě místa. Buď stávající třetí, nebo lepší druhé. Na něm aktuálně dlí Liberec a má o dva bodíky více než vékáčko, které po posunu o jednu příčku nahoru pochopitelně prahne.
„Do play-off chceme jít z co nejvyšší pozice, co to půjde. Kvalitu soupeře pro čtvrtfinále to sice nijak zvlášť neovlivní, neboť celky na šestém i sedmém místě budou výkonnostně srovnatelné. Spíš jde ale o to, abychom v případě předpokládaného průběhu vyřazovací části s postupy papírových favoritů z prvního kola měli v semifinále výhodu většího počtu domácích utkání včetně začátku série na vlastním hřišti. Podstatné však samozřejmě bude se mezi elitní čtyřku vůbec dostat. Každopádně Liberec máme bodově na dohled a naším jasným cílem do nadstavby je předvádět během ní tak dobré výkony, abychom se před Duklu dokázali dostat,“ shrnul prostějovský kouč Lubomír Petráš. (son)

NADSTAVBA UNIQA EXTRALIGY ŽEN ČR 2018/19
SLOŽENÍ JEDNOTLIVÝCH GRUP

Skupina o 1. až 4. místo
UP Olomouc (53), Dukla Liberec (43), VK Prostějov (41), Olymp Praha (30).
Skupina o 5. až 8. místo
Šelmy Brno (28), KP Brno (25), Volejbal Přerov (20), TJ Ostrava (11).
Skupina o 9. a 10. místo
Sokol Frýdek-Místek (10), Sokol Šternberk (9).
LOS SKUPINY O 1. AŽ 4. MÍSTO
19. kolo (sobota 9. února)
Liberec – Prostějov (18.00 hodin), Olomouc – Olymp (17.30 hodin).
20. kolo (sobota 16. února)
Olymp – Prostějov (17.00 hodin), Liberec – Olomouc (18.00 hodin).
21. kolo (sobota 23. února)
Prostějov – Olomouc (17.00 hodin), Liberec – Olymp (15.00 hodin).
22. kolo (čtvrtek 28. února)
Prostějov – Liberec (17.00 hodin), Olymp – Olomouc (17.00 hodin).
23. kolo (sobota 2. března)
Prostějov – Olymp (17.00 hodin), Olomouc – Liberec (17.00 hodin).
24. kolo (sobota 9. března)
Olomouc – Prostějov (17.00 hodin), Olymp – Liberec (17.00 hodin). 


Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments