Dobrý večer, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Deset let byly prostějovské volejbalistky zvyklé téměř bezvýhradně porážet své největší sokyně z Olomouce. Od aktuálního ročníku 2018/2019 se však karta dle předpokladů otočila, neboť tým VK loni v létě výrazně oslabil, naopak výběr UP notně posílil. A vzájemné souboje teď vcelku logicky patří novým favoritkám.

Další potvrzení změněného trendu přišlo v sobotním podvečeru, kdy vékáčko na vlastní palubovce navzdory velké snaze podlehlo krajským konkurentkám 1:3 (-26, -15, 24, -20). Bylo tím dodrženo pravidlo probíhající sezóny v tom směru, že Prostějovanky vždy získají aspoň jednu sadu, ale nedokážou své papírově silnější rivalky zdolat.
„Ze čtyř setů jsme velice slušně odehráli dva, které se nám povedlo dostat do vyrovnaných koncovek. První jsme těsně nezískali, tu ve třetí sadě ano. Celkově však byla znát herní převaha soupeře hlavně v dlouhých výměnách, z nichž většinu dokázal získat pro sebe. Navíc nedělal tolik chyb jako my a to také rozhodovalo. My jsme si těžko vytvářeli tlak podáním, naopak Olomouc nás v určitých fázích na přihrávce dost zatlačila. Což se projevovalo i v obraně, hosté byli důraznější útokem,“ trefně shrnul důvody nepříznivého výsledku kouč VK Lubomír Petráš.
Jak se shodnul se všemi dalšími aktéry divácky atraktivní bitvy, klíčovou roli měl závěr úvodního dějství. V něm totiž domácí tým otočil z 18:20 na 23:21 a následně měl dohromady tři setboly (24:22, 26:25), z nichž především ten druhý vyloženě volal po proměnění. Bohužel útok kapitánky Heleny Horké uletěl daleko do autu, načež hostující družstvo využilo svůj druhý setbol. A další vývoj duelu mělo kromě třetího dějství docela pevně v moci.
„Projevilo se, že Olomouc má vyrovnaný a široký kádr plný kvalitních i ostřílených hráček, které zvládají si na hřišti vzájemně pomoct. Jejich přednosti se projevují právě v rozhodujících okamžicích, které uhrají většinou lépe než naše méně zkušené holky. Přesto věřím, že i tak můžeme být schopni UP jednorázově porazit, ačkoliv vyšší kvalita momentálně je na jeho straně. Ovšem my se v první řadě musíme soustředit na něco jiného,“ uvažoval Petráš.
Na co? „Abychom pracovali na svém zlepšování, kdy jsme v předchozích týdnech díky dobrým výkonům zvítězili v Liberci i v Praze. Na úpéčko jsme nestačili, neboť jeho úroveň je ještě trochu jinde v porovnání s Duklou či Olympem. Přihrávku už sice máme o něco jistější oproti dřívějšku, ale dnešek odhalil rezervy pro změnu na servisu a v zakončení. Navíc jsme dělali hodně chyb v důležitých momentech. Tím pádem je zřejmé, že stále máme dost na čem makat směrem do blížícího se play-off,“ upozornil trenér Hanaček.
V UNIQA extralize žen ČR je po sobotě jisté prvenství olomouckých favoritek (59 bodů) v dlouhodobé části. Zatímco o druhé místo coby taktéž výhodné výchozí postavení se ve zbývajících třech kolech nadstavbové fáze poperou Prostějov (47) s Libercem (46). „Na boj o druhou pozici po nadstavbě se nechceme zbytečně moc upínat, i když samozřejmě chceme zůstat v pořadí před Duklou. Mnohem důležitější však bude potom úspěšně zvládnout čtvrtfinále, čímž bychom si otevřeli cestu do medailových bojů včetně finále, kam určitě chceme postoupit,“ zdůraznil Petráš.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments