Dobré poledne, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Deset let byly prostějovské volejbalistky zvyklé téměř bezvýhradně porážet své největší sokyně z Olomouce. Od aktuálního ročníku 2018/2019 se však karta dle předpokladů otočila, neboť tým VK loni v létě výrazně oslabil, naopak výběr UP notně posílil. A vzájemné souboje teď vcelku logicky patří novým favoritkám.

Další potvrzení změněného trendu přišlo v sobotním podvečeru, kdy vékáčko na vlastní palubovce navzdory velké snaze podlehlo krajským konkurentkám 1:3 (-26, -15, 24, -20). Bylo tím dodrženo pravidlo probíhající sezóny v tom směru, že Prostějovanky vždy získají aspoň jednu sadu, ale nedokážou své papírově silnější rivalky zdolat.
„Ze čtyř setů jsme velice slušně odehráli dva, které se nám povedlo dostat do vyrovnaných koncovek. První jsme těsně nezískali, tu ve třetí sadě ano. Celkově však byla znát herní převaha soupeře hlavně v dlouhých výměnách, z nichž většinu dokázal získat pro sebe. Navíc nedělal tolik chyb jako my a to také rozhodovalo. My jsme si těžko vytvářeli tlak podáním, naopak Olomouc nás v určitých fázích na přihrávce dost zatlačila. Což se projevovalo i v obraně, hosté byli důraznější útokem,“ trefně shrnul důvody nepříznivého výsledku kouč VK Lubomír Petráš.
Jak se shodnul se všemi dalšími aktéry divácky atraktivní bitvy, klíčovou roli měl závěr úvodního dějství. V něm totiž domácí tým otočil z 18:20 na 23:21 a následně měl dohromady tři setboly (24:22, 26:25), z nichž především ten druhý vyloženě volal po proměnění. Bohužel útok kapitánky Heleny Horké uletěl daleko do autu, načež hostující družstvo využilo svůj druhý setbol. A další vývoj duelu mělo kromě třetího dějství docela pevně v moci.
„Projevilo se, že Olomouc má vyrovnaný a široký kádr plný kvalitních i ostřílených hráček, které zvládají si na hřišti vzájemně pomoct. Jejich přednosti se projevují právě v rozhodujících okamžicích, které uhrají většinou lépe než naše méně zkušené holky. Přesto věřím, že i tak můžeme být schopni UP jednorázově porazit, ačkoliv vyšší kvalita momentálně je na jeho straně. Ovšem my se v první řadě musíme soustředit na něco jiného,“ uvažoval Petráš.
Na co? „Abychom pracovali na svém zlepšování, kdy jsme v předchozích týdnech díky dobrým výkonům zvítězili v Liberci i v Praze. Na úpéčko jsme nestačili, neboť jeho úroveň je ještě trochu jinde v porovnání s Duklou či Olympem. Přihrávku už sice máme o něco jistější oproti dřívějšku, ale dnešek odhalil rezervy pro změnu na servisu a v zakončení. Navíc jsme dělali hodně chyb v důležitých momentech. Tím pádem je zřejmé, že stále máme dost na čem makat směrem do blížícího se play-off,“ upozornil trenér Hanaček.
V UNIQA extralize žen ČR je po sobotě jisté prvenství olomouckých favoritek (59 bodů) v dlouhodobé části. Zatímco o druhé místo coby taktéž výhodné výchozí postavení se ve zbývajících třech kolech nadstavbové fáze poperou Prostějov (47) s Libercem (46). „Na boj o druhou pozici po nadstavbě se nechceme zbytečně moc upínat, i když samozřejmě chceme zůstat v pořadí před Duklou. Mnohem důležitější však bude potom úspěšně zvládnout čtvrtfinále, čímž bychom si otevřeli cestu do medailových bojů včetně finále, kam určitě chceme postoupit,“ zdůraznil Petráš.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments