Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Docela hodně se poslední dobou ve volejbalových kuloárech rozebíralo, jestli jsou ženy VK Prostějov v současném hráčském složení schopné porazit (či dokonce porážet) své olomoucké rivalky, od loňského léta naopak posílené. Obecně se předpokládalo, že v sobotu 23. února může být šance získat cenný skalp pro vékáčko poměrně slibná. Leč realita ukázala něco jiného, znovu totiž uspěly favoritky z hanácké metropole. Tentokrát 3:1.

Přesto prostějovský kouč i hráčky čelili po další vzájemné prohře opakovaným dotazům médií, zda ve zbytku sezóny soka přece jen aspoň jednou zdolají. Na což právě trenér Lubomír Petráš a například též kapitánka Helena Horká odpověděli shodně – přitom nezávisle na sobě – že důležitější než nahánět úpéčko je momentálně něco jiného. Co?
Pravidelně porážet všechny ostatní extraligové soupeře včetně Liberce, se kterým se personálně oslabené obhájkyně mistrovského titulu rvou během aktuální sezóny na srovnatelné herní i výsledkové úrovni. Ať si totiž někteří nároční fanoušci myslí, co chtějí, pro stávající výběr volejbalistek Prostějova by už samotný postup do extraligového finále 2018/19 znamenal ohromný úspěch. A v součtu s pohárovým stříbrem by vzhledem k veškerým okolnostem posvětil letošní ročník coby výborný.
Zatímco na UP mají děvčata VK pořád jasně viditelnou výkonnostní ztrátu, se zmíněnou Duklou je pojí vyrovnanost. A nijak extra odskočené nejsou od několika dalších protivníků (Olymp Praha, Šelmy Brno, KP Brno, Přerov). Tím pádem je skutečně mnohem rozumnější dívat se pod sebe s maximální koncentrací na to, aby se všechny tyhle nebezpečné konkurenty podařilo udržet za zády i v konečném pořadí UNIQA extraligy. Pokus o senzační bonus v podobě zaskočení úpéčka může přijít na řadu až za odměnu po splnění medailového zásadního cíle. Tedy v případné finálové sérii.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments