Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Odvetná část 2. ligy žen ČR 2018/19 byla pro volejbalistky TJ OP Prostějov z výsledkového hlediska dlouho jako zlý sen. Po Novém roce ztrácely jedno utkání za druhým, až se jejich série proher natáhla na hrozivých jedenáct duelů. Teprve ten (zatím) poslední dvanáctý konečně přinesl vítězství.

Mladý tým hodně srazily dolů dvě domácí porážky s výkonnostně srovnatelným Juliánovem, přičemž hlavně druhá ze ztraceného náskoku 2:0 na sety citelně bolela. A ukázala i na chybějící zkušenosti hanáckého družstva s věkovým průměrem pod dvacet let.
Tenhle faktor se následně projevil také v klíčových bitvách na hřišti Oder, kde konkurentky v boji o osmé (a zřejmě nesestupové) místo druholigové skupiny C udolaly ópéčko 3:0 (28, 17, 26) a 3:2 (-22, 17, -20, 23, 16). Přitom na konci druhého vzájemného střetnutí opět chybělo k důležitému triumfu jen pár míčů. Tím pádem svěřenkyně trenéra Ladislava Sypka klesly na devátou příčku, z níž se možná bude padat do krajského přeboru. Navíc pak doma hostily třetí a rozjetý Vsetín, kterému v úvodním zápase podlehly hladce 0:3 (-19, -16, -20). Naštěstí následovaly stoprocentně vydařená odveta a kýžená výhra, dokonce jednoznačná 3:0 (18, 15, 15).
Momentálně mají prostějovské ženy 25 bodů, čekají je ještě dvojutkání u druhého Nového Jičína (9. března), proti šestému Bílovci (16. března) a na půdě desátých Šlapanic (23. března). Zatímco Odrám s 27 body na kontě zbývají kvůli jedné předehrávce už pouze dva dvojzápasy s vedoucí Opavou a se sedmým Juliánovem. Dopadne tato přetahovaná pro týmové zástupkyně našeho regionu ve třetí nejvyšší volejbalové soutěži dobře?

Druhá liga žen ČR, skupina C 2018/19 – pořadí po 30. kole: 1. Opava 79, 2. Nový Jičín 63, 3. Vsetín 59, 4. Ostrava B 55, 5. Kylešovice 51, 6. Bílovec 44, 7. Juliánov 40, 8. Odry 27, 9. OP Prostějov 25, 10. Šlapanice 13.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments