Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Odvetná část 2. ligy žen ČR 2018/19 byla pro volejbalistky TJ OP Prostějov z výsledkového hlediska dlouho jako zlý sen. Po Novém roce ztrácely jedno utkání za druhým, až se jejich série proher natáhla na hrozivých jedenáct duelů. Teprve ten (zatím) poslední dvanáctý konečně přinesl vítězství.

Mladý tým hodně srazily dolů dvě domácí porážky s výkonnostně srovnatelným Juliánovem, přičemž hlavně druhá ze ztraceného náskoku 2:0 na sety citelně bolela. A ukázala i na chybějící zkušenosti hanáckého družstva s věkovým průměrem pod dvacet let.
Tenhle faktor se následně projevil také v klíčových bitvách na hřišti Oder, kde konkurentky v boji o osmé (a zřejmě nesestupové) místo druholigové skupiny C udolaly ópéčko 3:0 (28, 17, 26) a 3:2 (-22, 17, -20, 23, 16). Přitom na konci druhého vzájemného střetnutí opět chybělo k důležitému triumfu jen pár míčů. Tím pádem svěřenkyně trenéra Ladislava Sypka klesly na devátou příčku, z níž se možná bude padat do krajského přeboru. Navíc pak doma hostily třetí a rozjetý Vsetín, kterému v úvodním zápase podlehly hladce 0:3 (-19, -16, -20). Naštěstí následovaly stoprocentně vydařená odveta a kýžená výhra, dokonce jednoznačná 3:0 (18, 15, 15).
Momentálně mají prostějovské ženy 25 bodů, čekají je ještě dvojutkání u druhého Nového Jičína (9. března), proti šestému Bílovci (16. března) a na půdě desátých Šlapanic (23. března). Zatímco Odrám s 27 body na kontě zbývají kvůli jedné předehrávce už pouze dva dvojzápasy s vedoucí Opavou a se sedmým Juliánovem. Dopadne tato přetahovaná pro týmové zástupkyně našeho regionu ve třetí nejvyšší volejbalové soutěži dobře?

Druhá liga žen ČR, skupina C 2018/19 – pořadí po 30. kole: 1. Opava 79, 2. Nový Jičín 63, 3. Vsetín 59, 4. Ostrava B 55, 5. Kylešovice 51, 6. Bílovec 44, 7. Juliánov 40, 8. Odry 27, 9. OP Prostějov 25, 10. Šlapanice 13.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments