Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dlouhodobá část UNIQA extraligy žen ČR 2018/19 vyvrcholí volejbalistkám VK Prostějov o dva dny dříve, než původně měla. Jejich duel posledního nadstavbového kola na hřišti Olomouce byl totiž kvůli Final Four Středoevropské ligy přeložen z nadcházející soboty o něco časově zpět. A uskuteční se tedy už ve čtvrtek 7. března od 16:30 hodin.

Zatím naposledy se přitom oba rivalové střetli velice nedávno, ještě v čerstvé paměti zůstává prostějovská porážka na vlastní palubovce 1:3 (-26, -15, 24, -20) z 23. února. Předtím favoritky vyhrály i ostatní tři vzájemné souboje aktuální sezóny: extraligové 3:2 a 3:1, pohárový v brněnském finále ČP na neutrální půdě 3:1.
V tabulce mají svěřenkyně Jiřího Teplého na vedoucí příčce výrazný bodový náskok a tím jistotu jak prvenství po nadstavbě, tak Ostravy coby soupeře pro čtvrtfinále. Naopak vékáčko stále bojuje s Libercem o druhý post, aby mělo co nejvýhodnější výchozí postavení do vyřazovací fáze.
Přesto je případné vítězství v hanácké metropoli spíš otázkou prestiže. A že není nereálné, to dokládá výsledek dosud posledního mače mezi krajskými konkurenty v hale Univerzity Palackého. Koncem října tam uspěl papírově silnější celek jen hodně těsně 3:2 (20, 10, -19, -22, 13).
„Respektujeme kvality Olomouce, která je momentálně proti nám určitě v roli favorizovaného týmu. Přesto půjdeme do každého dalšího vzájemného utkání s touhou jej porazit, maximálně se o to pokusit. V případě našeho výborného výkonu bez mnoha větších výkyvů není nic nemožné,“ zachovává pragmaticky pozitivní přístup kouč VK Lubomír Petráš. 

TABULKA:
1. Olomouc Ž 23 22 1 66:12 65
2. Prostějov Ž 23 17 6 61:32 51
3. VK Liberec Ž 23 17 6 54:33 48
4. Olymp Praha Ž 23 11 12 43:43 33Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments