Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak známo, volejbalistky VK Prostějov zakončily nadstavbovou část UNIQA extraligy ČR 2018/2019 pondělním přemožením Olympu Praha 3:1 a čtvrteční porážkou 0:3 v Olomouci. Načež si musely dva dny počkat na to, než zjistí své čtvrtfinálové soupeřky pro nadcházející play-off. Těmi se nakonec staly ženy Přerova.

Až do poslední chvíle zůstávaly nezodpovězeny dva tabulkové otazníky. První se týkal toho, zda vékáčko skončí po dlouhodobé fázi soutěže druhé nebo třetí. Sobotní triumf Liberce na Olympu Praha 3:0 poslal Severočešky na stříbrný post a Hanačky na bronzový, o pořadí při rovnosti získaných bodů rozhodl větší počet vítězství Dukly.
V tu chvíli bylo jasné, že prostějovský tým narazí na šestý celek pořadí, kde vzhledem k prohře KP Brno 1:3 v Ostravě zůstaly Zubřice navzdory svému těsnému podlehnutí 2:3 na půdě Šelem Brno. Bude se tedy opakovat loňský vzájemný střet právě v ligovém čtvrtfinále, přičemž před rokem favoritky VK coby premiantky po nadstavbě nedovolily osmým děvčatům přerovského oddílu získat v celé sérii ani set.
Momentálně je však výchozí situace před krajskými střety hodně odlišná, neboť protivnice ze dvou hanáckých měst už nedělí tak výrazný rozdíl výkonnosti jako dřív. „My však samozřejmě budeme pod větším psychickým tlakem, neboť jsme favorit a postup do semifinále je naším jednoznačným cílem. Zatímco Přerov nemá co ztratit, může jedině překvapit. A přesně o to se určitě pokusí. I tak ale pevně věřím, že ukážeme, na co volejbalově máme, a tuhle maximálně důležitou sérii zvládneme. Mančaft na to po všech stránkách připravíme,“ řekl kouč Prostějova Lubomír Petráš.
Vzájemná bilance aktuální sezóny hovoří jasně ve prospěch úřadujících mistryň republiky. Ty nejprve zdolaly sokyně s turem ve znaku v 7. kole extraligy na vlastním hřišti 3:1 (23, 18, -14, 20), následně přivezly vítězství i z venkovní odvety poměrem 0:3 (-19, -19, -24). A nakonec došlo ke konfrontaci na neutrální brněnské palubovce, když parta okolo kapitánky Heleny Horké v semifinále Českého poháru uspěla až po velkém boji 3:1 (-22, 22, 23, 20).
Výběru kormidelníka Radima Vlčka evidentně prospěla letní obměna hráčského kádru. Největším ternem bylo angažování zkušené univerzálky Venduly Měrkové, jež bodově sekunduje mladé ranařce na smeči Evě Svobodové, obě svorně zatěžují výraznou měrou konta soupeřů. Zdatně je doplňuje další diagonální plejerka Megan Vander Meer z USA, prosadit se umí i jiná zahraniční akvizice Katsiaryna Shapaval z Běloruska na bloku. Cizineckou legii v přerovských službách doplňuje smečařka Arianna Person, druhá posila ze zámoří. A první nahrávačkou je odchovankyně vékáčka Lucie Zatloukalová, takže znovu dojde k sourozeneckému souboji se sestrou Michaelou, současnou prostějovskou jedničkou na daném postu.
„Přerov má vyrovnané družstvo s hlavní útočnou silou v osobě Vendy Měrkové a se šikovnými smečařkami v čele s Evou Svobodovou. Je to velice živý tým hrající hodně odhodlaně, do zápasů chodí většinou na plné pecky. Což o play-off bude určitě platit ještě víc. Dá se předpokládat, že do nás půjdou svým dobrým servisem, na což se musíme nachystat. Rozhodně nás nečeká nic snadného, spíš právě naopak. Ostatně vyrovnané i velmi náročné semifinále poháru před měsícem ukázalo, jak může tohle měření sil vypadat. Musíme být trpěliví a nepanikařit, pokud všechno nepůjde podle plánu. Nakonec to stejně bude hlavně o nás, s dobrými výkony bychom měli vítězit,“ vyhlížel Petráš soudné bitvy.
Čtvrtfinále bude klasickou sérií na tři vítězné duely, během níž se domácí prostředí střídá po jednom utkání. Začne se v sobotu 16. března od 15.00 hodin v hale Sportcentra DDM, druhý mač přijde na řadu ve středu 20. března od 18.00 hodin v Přerově a následně se derby přesune zpátky do Prostějova ke třetímu pokračování v sobotu 23. března zase od 15.00 hodin (v obou případech posun na brzké odpoledne kvůli večernímu basketbalu).
Každopádně se dají očekávat zajímavé a nejspíš i dramatické souboje plné kvalitního volejbalu, což je ta nejlepší pozvánka pro sportovní fanoušky do hlediště!

Statistické srovnání čtvrtfinálových soupeřek
TÝMOVÉ
Celkový počet bodů: Prostějov 1648 – Přerov 1352
Úspěšnost útoku: Prostějov 37 % – Přerov 37 %
Úspěšnost přihrávky: Prostějov 34 % – Přerov 33 %
Esa: Prostějov 136 – Přerov 164
Vítězné bloky: Prostějov 353 – Přerov 216
Celková užitečnost: Prostějov +888 – Přerov +579

INDIVIDUÁLNÍ
Celkový počet bodů: Helena Horká 458, Veronika Bezhandolska 254, Lucie Nová 206 – Vendula Měrková 373, Eva Svobodová 264, Megan Vander Meer 204
Úspěšnost útoku: Veronika Bezhandolska 54 %, Gabriela Kozmík 52 %, Eva Rutarová 43 % – Katsiaryna Shapaval 48 %, Magdaléna Jehlářová 43 %, Arianna Person 42 %
Úspěšnost přihrávky: Lucie Polášková 44 %, Tereza Slavíková 37 %, Marie Toufarová 36 % – Megan Vander Meer 38 %, Lenka Kohoutová 33 %, Eva Svobodová 32 %
Esa: Veronika Bezhandolska 32, Helena Horká 21, Michaela Zatloukalová 15 – Vendula Měrková 43, Eva Svobodová 30, Megan Vander Meer 26
Vítězné bloky: Veronika Bezhandolska 87, Eva Rutarová 67, Gabriela Kozmík 47 – Magdaléna Jehlářová 47, Katsiaryna Shapaval 40, Arianna Person 40
Celková užitečnost: Helena Horká +289, Veronika Bezhandolska +211, Eva Rutarová +113 – Vendula Měrková +200, Arianna Person +105, Megan Vander Meer +98

Tip Večerníku na výsledky čtvrtfinále UNIQA extraligy
UP Olomouc – TJ Ostrava 3:0 na zápasy
Tenhle papírově jasný souboj nemá kam uhnout. Překvapením by bylo už to, kdyby hanácké favoritky ztratily s postupně se lepšícími, leč stále mnohem slabšími soupeřkami nějaký set.
Dukla Liberec – KP Brno 3:0 na zápasy
Kvalitním Severočeškám na rozdíl od loňska nedochází v závěru sezóny dech, naopak Královo Pole je hodně nevyrovnané. Tím pádem jihomoravský soubor nebude výkonnostně stačit.
VK Prostějov – Volejbal Přerov 3:0 na zápasy
Ženy vékáčka sice v sérii neprohrají ani jeden mač, ale všechny tři budou velice těžké a minimálně jeden se protáhne až do tiebreaku. Hlavní však bude prostějovský postup navzdory hernímu klopýtání.
Olymp Praha – Šelmy Brno 2:3 na zápasy
Opravdový vrchol úvodního kola play-off přijde v téhle vyrovnané řežbě. Obě družstva jsou herně


Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments