Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V ohromné pětisetové drama se změnilo třetí utkání čtvrtfinálové série UNIQA extraligy žen ČR 2018/19 mezi volejbalistkami Prostějova a nedalekého Přerova. Duel plný zvratů ovlivnil zdravotní výpadek tahounky VK Horké v nástupu do druhé sady, ale její kolegyně to nakonec zvládly i bez ní. Sice s pořádně odřenýma ušima, neboť na sklonku rozhodujícího tiebreaku neproměnily pět mečbolů za sebou! Ten šestý však vzápětí už ano a nejtěsnějším poměrem tak šly do zápasového vedení 2:1.

Po vyrovnaném úvodu (z 3:1 na 4:4) domácím hodně pomohla vydařená šňůra při podání Rutarové, kdy celkově dobrou hrou odskočily čtyřmi body za sebou na 8:4 a posléze až na 12:7. Hostující plejerky se tím však nenechaly deprimovat, rovněž přitlačily servisem Shapaval a velice rychle vyrovnaly - 14:14. Vše vypadalo otevřeně, leč za stavu 15:15 účinně zapodávala M. Zatloukalová, celý tým VK zabral v obraně a úspěšnými protiútoky pláchl do rozhodujícího trháku - 20:15. Zbytek vstupní sady byl pak jednoznačný – 25:18 a 1:0.
Zkraje druhé části zasáhly prostějovský tábor dvě nepříjemné rány. Nejprve mu vůbec nevyšel start vinou obvyklého výpadku na přihrávce - 0:5. A jakmile se už zvedal (3:5), zvrtla si kotník kapitánka Horká. Bez své ústřední palebné síly její parťačky logicky znejistěly, naopak zlepšující se soupeřky šly výrazně nahoru (z 6:6 na 6:9, 8:13, 12:19). Tento set tudíž patřil suverénně Přerovu – 17:25 a 1:1.
Klíčová otázka za daného vývoje i stavu věcí zněla: zvednou se favoritky bez zraněné největší opory a poradí si s Novou na univerzálu? Že by to mohlo jít, ukázal začátek třetího dějství. Oslabené družstvo vékáčka se semklo a díky úniku z 3:2 na 7:2, vzápětí i kontru ze 7:5 na 12:5 udávalo tón. Převaha třetího celku dlouhodobé části vycházela z dobrého příjmu, na liberu se parádně chytila Polášková, výborně zabrala smečařka Kojdová a přidaly se všechny ostatní spoluhráčky. Chybující Zubřice vůbec nestíhaly (16:8, 22:12), přibrzdit nápor dokázaly teprve v závěru - 23:16. Což ale nemohlo stačit na zlikvidování celého obřího manka – 25:18 a 2:1.
Dramatický mač jako na houpačce pokračoval též ve čtvrtém dílu. Vlčkovy svěřenkyně brzy udeřily čtyřmi získanými výměnami v řadě (ze 4:3 na 4:7) a od tohoto okamžiku měly navrch ony. Přesnější přihrávkou, jistější mezihrou, úspěšnější defenzivou. Víc prosazovat se jala Měrková, která tím podpořila často skórující Svobodovou, a hostující soubor utíkal pořád markantněji (8:13, 11:18). Za stavu 14:20 ale přišel pekelný zvrat. Prostějovanky zařadily vyšší kvalitativní stupeň, aby sérií sedmi bodů samy šly do vedení 21:20! Ovšem vypjatou koncovku těsně neustály – 23:25 a 2:2.
Rozseknout gradující bitvu tak musel tiebreak. Ten sice otevřela trochu lépe přerovská děvčata, leč od skóre 2:3 vzaly dění na palubovce pevně do své moci Petrášovy ovečky. Komplexním volejbalem založeným na maximální bojovnosti otočily na 5:3, a byť protivnice okamžitě srovnaly (5:5), následně je zásluhou stupňovaného výkonu dostaly blizoučko porážce. Jenže ani náskok 14:9 nebyl rozhodující, neb Zubřice zázračným zmrtvýchvstáním zrušily pět mečbolů v jednom sledu - 14:14! Vzápětí ale samy vyrobily dvě nevynucené hrubky, které definitivně poslaly nervydrásající mač ve prospěch obhájkyň mistrovského titulu – 16:14 a 3:2!!


ZAZNĚLO NA TISKOVCE…
Lubomír PETRÁŠ – VK Prostějov
„Není potřeba nic dlouze komentovat. Je to play-off, my máme druhý bod v sérii a potřebujeme ještě jeden, abychom postoupili. Cením si toho, že po zranění Hely Horké se celý tým semkl, zabojoval a přes mnoho problémů nakonec vydřel důležité vítězství. Nám sice největší opora chyběla, zatímco Přerov se může spolehnout na výbornou Vendy Měrkovou, ale zvládli jsme to. Skvěle to na sebe vzala Peťa Kojdová, přidaly se všechny další holky. A jakkoliv nás teď venku čeká náročná práce, půjdeme naplno do toho, ve středu si pojedeme pro postup.“
Radim VLČEK – Volejbal Přerov
„Za nás se dá tento zápas vystihnout jediným slovem: škoda. Měli jsme obrovskou šanci dostat sérii k nám s vedením 2:1 na zápasy, ale nevyužili ji. Mrzí mě třetí set, který byl z naší strany hrozně špatný, jakoby holky po zranění Hely Horké dostaly do hlav, že by vlastně měly vyhrát a lekly se toho. Čtvrtou sadu jsme pak přes zbytečný výpadek i některá divná rozhodnutí sudích urvali. A tiebreak? Ten rozhodlo víc našich chyb, oboustranně pracovaly nervy. Po vyrovnání ze 14:9 na 14:14 je fakt strašná škoda, že jsme si potom úplný závěr zbytečně pokazili sami.“


UNIQA EXTRALIGA ŽEN ČR 2018/19 – ČTVRTFINÁLE, 3. ZÁPAS
VK Prostějov – Volejbal Přerov 3:2
Stav série: 2:1

1. set: 25:18
2. set: 17:25
3. set: 25:18
4. set: 23:25
5. set. 16_14

Rozhodčí: Kubinec a Slezák. Čas: 2:09 hodiny. Diváků: 450.
Sestava Prostějova: Toufarová 16, Bezhandolska 11, Horká 7, Kojdová 27, Rutarová 4, M. Zatloukalová 4, libero Weidenthalerová. Střídaly: Polášková, Nová 6, Kozmík 1, Dvořáčková. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Miček.
Sestava Přerova: L. Zatloukalová, Person 7, Shapaval 5, Měrková 19, Svobodová 17, Jehlářová 8, libero Vaňková. Střídaly: Vander Meer 5, Zajícová, Kohoutová 3. Trenéři: Radim Vlček a Michal Derych.

Další výsledky 3. čtvrtfinále: Olomouc - Ostrava 3:0 (15, 10, 16). Nejvíce bodů: Kossányiová 11, Trnková a Strušková po 10 - Makauskaiteová 6, Nečasová 5, Zemanová 4. Konečný stav série: 3:0 * Olymp Praha - VK Brno 2:3 (19, -27, 23, -22, -11).Nejvíce bodů: Kalhousová 21, Purchartová a Šimáňová po 14 - S. Janečková 32, Svobodníková 17, Boulová 14. Stav série: 1:2 * Liberec - KP Brno 3:1 (-21, 14, 23, 11). Nejvíce bodů: Pištěláková 27, Šustrová 15, Mikšíková 9 - Meidlová 11, Pavlíková a Skibová po 9. Konečný stav série: 3:0.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments