Dobré ráno, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před startem extraligového semifinále jsem předpovídal, že splněním postupové povinnosti mezi elitní tuzemskou čtyřku uklidněné ženy VK půjdou herně nahoru, ve druhém kole play-off předvedou své nejlepší výkony vrcholící sezóny. A kvalitativně srovnatelný Liberec vyřadí 3:1 na zápasy, přičemž jsem osobně věřil hned v zahajovací triumf pod Ještědem.

Naše holky tam opravdu začaly výborně, tudíž to půldruhého setu vypadalo na zdárný start ohledně naplňování mé věštby. Potom se však znovu vrátila dlouhodobá slabina prostějovského družstva v podobě dlouhých šňůr inkasovaných bodů v jednom postavení. No, a když se k tomu ještě přidal i tiebreakový komplex proti Dukle, vznikla úvodní porážka 2:3.
Ta mě po pravdě trochu nahlodala, před sobotní odvetou doma jsem si dílčím vítězstvím ani celkovým postupem hanácké party nebyl již zdaleka tolik jistý jako předtím. Naprosto vyrovnané dvě sady v hale Sportcentra DDM navíc tenhle momentální dojem utvrdily a ve vzduchu se zhmotňoval strašák druhé prohry znamenající zápasový stav 0:2, který by se otáčel strašlivě těžko.
Naštěstí bojovnice vékáčka veškeré chmury i pochyby razantně odehnaly. To, co herně ukázaly ve druhé sadě, bylo báječné. A ještě důležitější význam mělo, že následně udržely kvalitu až do konce utkání, nedopustily další výrazný propad. Zasloužený triumf 3:1 se stal odměnou + obnovením reálných postupových nadějí. I mé vlastní víry v sílu současného Prostějova odpovídající účasti ve finále.
Severočešky samozřejmě nejsou o nic slabší a objektivně mají šance na průnik do titulové série minimálně stejné, leč přesto teď pocitově vnímám určitou výhodu Petrášových svěřenkyň. V sobotu večer předvedly o poznání větší volejbalový potenciál než válcované soupeřky. A jestli si to parta okolo kapitánky Hely Horké sama vyloženě nepokazí, vyzve na závěr soutěže favorizovanou Olomouc.

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments