Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před startem extraligového semifinále jsem předpovídal, že splněním postupové povinnosti mezi elitní tuzemskou čtyřku uklidněné ženy VK půjdou herně nahoru, ve druhém kole play-off předvedou své nejlepší výkony vrcholící sezóny. A kvalitativně srovnatelný Liberec vyřadí 3:1 na zápasy, přičemž jsem osobně věřil hned v zahajovací triumf pod Ještědem.

Naše holky tam opravdu začaly výborně, tudíž to půldruhého setu vypadalo na zdárný start ohledně naplňování mé věštby. Potom se však znovu vrátila dlouhodobá slabina prostějovského družstva v podobě dlouhých šňůr inkasovaných bodů v jednom postavení. No, a když se k tomu ještě přidal i tiebreakový komplex proti Dukle, vznikla úvodní porážka 2:3.
Ta mě po pravdě trochu nahlodala, před sobotní odvetou doma jsem si dílčím vítězstvím ani celkovým postupem hanácké party nebyl již zdaleka tolik jistý jako předtím. Naprosto vyrovnané dvě sady v hale Sportcentra DDM navíc tenhle momentální dojem utvrdily a ve vzduchu se zhmotňoval strašák druhé prohry znamenající zápasový stav 0:2, který by se otáčel strašlivě těžko.
Naštěstí bojovnice vékáčka veškeré chmury i pochyby razantně odehnaly. To, co herně ukázaly ve druhé sadě, bylo báječné. A ještě důležitější význam mělo, že následně udržely kvalitu až do konce utkání, nedopustily další výrazný propad. Zasloužený triumf 3:1 se stal odměnou + obnovením reálných postupových nadějí. I mé vlastní víry v sílu současného Prostějova odpovídající účasti ve finále.
Severočešky samozřejmě nejsou o nic slabší a objektivně mají šance na průnik do titulové série minimálně stejné, leč přesto teď pocitově vnímám určitou výhodu Petrášových svěřenkyň. V sobotu večer předvedly o poznání větší volejbalový potenciál než válcované soupeřky. A jestli si to parta okolo kapitánky Hely Horké sama vyloženě nepokazí, vyzve na závěr soutěže favorizovanou Olomouc.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments