Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Žádné překvapení se nekonalo na úvod finále UNIQA extraligy volejbalistek ČR 2018/19, naše ženy podlehly v Olomouci. Jednostrannost vstupního duelu série však byla přece jen až moc velká, prostějovské vyzyvatelky si určitě přály vyrovnanější boj. Ale co nevyšlo napoprvé, může vyjít na druhý pokus. Teď přichází zápas o mistrovský titul číslo dva – v neděli 21. dubna od 17.00 hodin v hale Sportcentra DDM Prostějov!

„V podstatě celé utkání jsme neustále ztráceli a snažili se dotahovat, honit skóre za ocas. Ale pokaždé už bylo pozdě, soupeř nám vždy znovu odskočil a průběh si hlídal. Pomáhaly mu rozdílové hráčky, Šára Kubínová na nahrávce plus Julča Kovářová na liberu. A často bodovala hned trojice Verča Trnková, Gábina Orvošová, Andy Kossányiová. Proto vznikl v kvalitě hry mezi domácími a námi takový rozdíl, neměli jsme skoro žádnou šanci,“ hodnotil kouč vékáčka Lubomír Petráš.
Nezbývalo mu, než uznat sílu UP. „Víc jsme drželi krok pouze ve druhém setu, konkrétně do stavu 19:19. Ovšem stejně nás pak Olomouc v koncovce přejela. Má kvalitní a zkušený tým, který má jistou přihrávku, agresivně tlačí servisem i rychlým útokem, výborně brání. Navíc si většinou dokáže lépe poradit při dlouhých výměnách díky přesnější mezihře, méně chybuje. Náš průměrný výkon tentokrát nemohl na tyhle vysoké parametry stačit,“ analyzoval Petráš.
Situaci před finálovým pokračováním na vlastním hřišti však přesto neviděl beznadějně. „Musíme do toho dát mnohem víc, jít do každého balónu na maximum a hrozně moc bojovat. Po herní stránce by se muselo sejít hodně různých faktorů, abychom dokázali Olomouc výrazně potrápit, případně i porazit. Rozhodně se o to pokusíme, zvláště doma. Jedině špičkovým výkonem na hranici našich možností můžeme celou sérii zdramatizovat,“ nadhodil Petráš.
Co říkal ve čtvrtečním večeru směrem k neděli jeho trenérský protějšek z úpéčka? „I když jsme v prvním vzájemném utkání pořád vedli a měli vývoj pod kontrolou, nesmíme Prostějov ani trochu podcenit. Dokáže hrát velice dobrý volejbal, určitě bude ještě dost hrozit, svou kůži nedá zadarmo. Proto si musíme dát pozor, hrát každý míč naplno a makat. Celkově si myslím, že finále fanouškům nabízí krásnou atraktivní podívanou. Samozřejmě bych si přál, aby i další průběh série patřil jasně nám, ale uvidíme. Tak jednoduché to asi nebude,“ odtušil Jiří Teplý.
V každém případě druhá finálová bitva přichází a my srdečně zveme do prostějovského hlediště na nedělní svátečně velikonoční odpoledne s parádním sportem pod vysokou sítí všechny opravdové příznivce!

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments