Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Žádné překvapení se nekonalo na úvod finále UNIQA extraligy volejbalistek ČR 2018/19, naše ženy podlehly v Olomouci. Jednostrannost vstupního duelu série však byla přece jen až moc velká, prostějovské vyzyvatelky si určitě přály vyrovnanější boj. Ale co nevyšlo napoprvé, může vyjít na druhý pokus. Teď přichází zápas o mistrovský titul číslo dva – v neděli 21. dubna od 17.00 hodin v hale Sportcentra DDM Prostějov!

„V podstatě celé utkání jsme neustále ztráceli a snažili se dotahovat, honit skóre za ocas. Ale pokaždé už bylo pozdě, soupeř nám vždy znovu odskočil a průběh si hlídal. Pomáhaly mu rozdílové hráčky, Šára Kubínová na nahrávce plus Julča Kovářová na liberu. A často bodovala hned trojice Verča Trnková, Gábina Orvošová, Andy Kossányiová. Proto vznikl v kvalitě hry mezi domácími a námi takový rozdíl, neměli jsme skoro žádnou šanci,“ hodnotil kouč vékáčka Lubomír Petráš.
Nezbývalo mu, než uznat sílu UP. „Víc jsme drželi krok pouze ve druhém setu, konkrétně do stavu 19:19. Ovšem stejně nás pak Olomouc v koncovce přejela. Má kvalitní a zkušený tým, který má jistou přihrávku, agresivně tlačí servisem i rychlým útokem, výborně brání. Navíc si většinou dokáže lépe poradit při dlouhých výměnách díky přesnější mezihře, méně chybuje. Náš průměrný výkon tentokrát nemohl na tyhle vysoké parametry stačit,“ analyzoval Petráš.
Situaci před finálovým pokračováním na vlastním hřišti však přesto neviděl beznadějně. „Musíme do toho dát mnohem víc, jít do každého balónu na maximum a hrozně moc bojovat. Po herní stránce by se muselo sejít hodně různých faktorů, abychom dokázali Olomouc výrazně potrápit, případně i porazit. Rozhodně se o to pokusíme, zvláště doma. Jedině špičkovým výkonem na hranici našich možností můžeme celou sérii zdramatizovat,“ nadhodil Petráš.
Co říkal ve čtvrtečním večeru směrem k neděli jeho trenérský protějšek z úpéčka? „I když jsme v prvním vzájemném utkání pořád vedli a měli vývoj pod kontrolou, nesmíme Prostějov ani trochu podcenit. Dokáže hrát velice dobrý volejbal, určitě bude ještě dost hrozit, svou kůži nedá zadarmo. Proto si musíme dát pozor, hrát každý míč naplno a makat. Celkově si myslím, že finále fanouškům nabízí krásnou atraktivní podívanou. Samozřejmě bych si přál, aby i další průběh série patřil jasně nám, ale uvidíme. Tak jednoduché to asi nebude,“ odtušil Jiří Teplý.
V každém případě druhá finálová bitva přichází a my srdečně zveme do prostějovského hlediště na nedělní svátečně velikonoční odpoledne s parádním sportem pod vysokou sítí všechny opravdové příznivce!

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments