Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Polovinu ze čtyři sety trvajícího druhého finále vrcholícího extraligového ročníku dokázaly prostějovské ženy odehrát s olomouckými volejbalistkami vyrovnaně. Proto i celkový statistický rozdíl mezi oběma soupeřícími družstvy nebyl tak propastný, jako na úvod série.

Například při obraně na síti byl tým VK dokonce mnohem lepší, na vítězné bloky vyhrál 18:12. Oproti prvnímu vzájemnému střetu také snížil počet chyb v zakončení (7:10) i ztrátu v úspěšnosti útoku (39:47 procentům), ale zhoršil se na servisu (esa 1:5). A ohromně ztrácel na přihrávce (úspěšnost 25:52 procentům!), vinou čehož nemohl proti favoritkám dokázat ještě víc.
Na rozdíl od předchozího duelu v hanácké metropoli se už dokázala častěji prosazovat kapitánka vékáčka Helena Horká (17 bodů, užitečnost +11), výborný part odehrála střídající smečařka Lucie Nová (14 bodů, útok 59 procent, užitečnost +10), solidně si počínaly další smečařka Petra Kojdová (12 bodů) i střeďačka Veronika Bezhandolska (10 bodů včetně 5 bloků). A k pozvednutí kolektivního výkonu notně přispěly další střídající plejerky Nicole Šmídová na nahrávce (velká pohyblivost, 2 bloky) + Gabriela Kozmík na středu sítě (zakončení 67 procent, 4 bloky).
Z hostujícího souboru si počínala naprosto excelentně blokařka Veronika Trnková (26 bodů, útok 83 procent!, 5 bloků, užitečnost +24!!). Utkání se hodně vydařilo též smečařce Martině Michalíkové (17 bodů, ofenziva 48 procent, příjem 59 procent, užitečnost +10) a druhé střeďačce Veronice Struškové (14 bodů včetně 5 bloků, užitečnost +11), slušný standard odvedla univerzálka Gabriela Orvošová (15 bodů). A svým dílem přispěly rovněž Šárka Kubínová (nahrávačské umění) + Julie Kovářová na liberu (obranné zákroky v poli).

VK Prostějov – UP Olomouc 1:3
STATISTIKY TÝMOVÉ
Úspěšnost útoku: Prostějov 39 % - Olomouc 47 %.
Úspěšnost přihrávky (positive + excelent): Prostějov 25 % + 10 % - Olomouc 52 % + 12 %.
Podání – esa/chyby: Prostějov 1/4 – Olomouc 5/4.
Bodové bloky: Prostějov 18 – Olomouc 12.
Celková užitečnost: Prostějov +38 – Olomouc +51.
STATISTIKY INDIVIDUÁLNÍ
Nejvíc bodů: Helena Horká 17, Lucie Nová 14, Petra Kojdová 12, Veronika Bezhandolska 10 – Veronika Trnková 26, Martina Michalíková 17, Gabriela Orvošová 15, Veronika Strušková 14.
Nejvíc bodových útoků: Helena Horká 15, Lucie Nová 13, Petra Kojdová 11 – Veronika Trnková 20, Martina Michalíková 16, Gabriela Orvošová 15.
Nejvyšší úspěšnost útoku: Gabriela Kozmík 67 %, Lucie Nová 59 %, Helena Horká 38 % - Veronika Trnková 83 %, Martina Michalíková 48 %, Gabriela Orvošová 42 %.
Nejvíc bodových bloků: Veronika Bezhandolska 5, Gabriela Kozmík 4, Helena Horká a Nicole Šmídová 2 – Veronika Trnková a Veronika Strušková 5, Darina Košická a Šárka Kubínová 1.
Nejvíc es: Veronika Bezhandolska 1 – Veronika Trnková, Martina Michalíková, Veronika Strušková, Darina Košická a Jana Napolitano 1.
Nejvyšší úspěšnost přihrávky (positive + excelent): Marie Toufarová 27 % + 7 %, Lucie Nová 25 % + 14 %, Petra Kojdová 24 % + 10 % - Martina Michalíková 59 % + 11 %, Darina Košická 56 % + 12 %, Julie Kovářová 47 % + 16 %.
Největší užitečnost: Helena Horká +11, Lucie Nová +10, Veronika Bezhandolska +7, Gabriela Kozmík +5 – Veronika Trnková +24, Veronika Strušková +11


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments