Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Volejbalistky VK Prostějov uzavřely UNIQA extraligu žen ČR 2018/2019 hladce prohraným třetím duelem finálové série v Olomouci. Jak tohle závěrečné střetnutí, tak celé titulové derby jednoznačně ukázalo, že zlato je ve správných rukách nejlepšího týmu soutěže, kterým byl bez debat výběr pod hlavičkou Univerzity Palackého. Stejně jako stříbro zaslouženě patří prostějovskému vékáčku za to, jakým způsobem vybojoval svůj postup velenáročným play-off nejvyšší tuzemské soutěže.

Sesazené šampionky republiky chtěly ve vzájemném souboji číslo tři nastupující mistryně ještě co nejvíc potrápit, pokud je přímo neporazit a tím zrušit nachystané oslavy. Středeční mač ale ukázal, že takové myšlenky nebyly reálné. Silný výběr úpéčka měl totiž celý průběh neustále pod kontrolou. Úvodní sadu takřka bez problémů, ve druhé znejistěl pouze při dotažení hostů z 16:8 na 18:17. Od stavu 21:20 až do úplného konce jasné partie pak již nebylo absolutně co řešit a rozjetý vysokoškolský soubor kraloval s cílovou zastávkou v triumfálním cíli.
„Tohle utkání kopírovalo svým vývojem obě předchozí finálová, hlavně to první. Olomouc nás opět dostávala hned od začátku setů pod velký tlak, vždycky získala větší náskok a my jsme se pak snažili dotahovat. A pokaždé marně, jedině v prostřední části druhého setu se nám dařilo vyrovnaně držet krok. Jinak mělo domácí družstvo hodně navrch ve všech herních činnostech a naprosto přesvědčivě i zaslouženě dosáhlo rozhodujícího vítězství v sérii. Soupeři k úspěchu samozřejmě gratulujeme, titul mu patří plným právem,“ sympaticky i pravdivě uznal kouč VK Lubomír Petráš.
Důvody dominance úpéčka nemusel složitě hledat. „Olomoucký mančaft byl už loni dost kvalitní a před touto sezónou navíc posílil svou soupisku o naše tři předchozí opory Julču Kovářovou, Verču Trnkovou i Andy Kossányiovou. S nimi vytvořil velice široký kádr plný kvalitních hráček, jež celý soutěžní ročník předváděly stabilně výborný volejbal. Měly jistou přihrávku, skvělou obranu, dostatečně úderný útok i hodně dobrý servis, navíc perfektní mezihru. Tohle všechno se projevilo ve finále, kdy se Olomouc pokaždé mohla opřít o několik bodových tahounek. Jednou to byly Verča Trnková s Kossy, podruhé zase vynikající Trnec s Martinou Michalíkovou, dneska Gábina Orvošová s Veronikou Struškovou. Když zohledníme i perfektní práci nahrávačky Šáry Kubínové společně se super defenzivou Julči na liberu a celkovou kompaktností UP, na takovou úroveň jsme prostě neměli,“ konstatoval Petráš.
Přesto si od svých svěřenkyň představoval v závěrečných bojích sezóny větší odpor favoritkám. „My jsme chtěli Olomouc určitě víc potrápit a zahrát lepší zápasy, jediný získaný set za celou finálovou sérii je málo. Hlavní důvody vidím dva. Jednak zmíněnou kvalitu úpéčka, a potom také naši chybějící energii fyzickou i psychickou. Holky hrozně vyšťavilo nesmírně náročné semifinále s Libercem, které se protáhlo na maximálních pět utkání a my jsme až do úplného konce tvrdě bojovali o postup. Už předtím navíc bylo nutné zvládnout rovněž velice těžké čtvrtfinále proti nebezpečnému Přerovu, kde nás postihly zdravotní potíže. Vyřazovací částí ligy jsme tedy procházeli s odřenýma ušima, což se ve finále projevilo. Na pořádné vzdorování suverénním vítězkám nám asi nezbyly síly, zejména mentální,“ analyzoval Petráš.

KONEČNÉ POŘADÍ UNIQA EXTRALIGY:
1. UP Olomouc
2. VK Prostějov
3. Dukla Liberec
4. Olymp Praha
5. Šelmy Brno
6. Volejbal Přerov
7. KP Brno
8. TJ Ostrava
9. Sokol Frýdek-Místek
10. Sokol Šternberk


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments