Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Volejbalistky VK Prostějov uzavřely UNIQA extraligu žen ČR 2018/2019 hladce prohraným třetím duelem finálové série v Olomouci. Jak tohle závěrečné střetnutí, tak celé titulové derby jednoznačně ukázalo, že zlato je ve správných rukách nejlepšího týmu soutěže, kterým byl bez debat výběr pod hlavičkou Univerzity Palackého. Stejně jako stříbro zaslouženě patří prostějovskému vékáčku za to, jakým způsobem vybojoval svůj postup velenáročným play-off nejvyšší tuzemské soutěže.

Sesazené šampionky republiky chtěly ve vzájemném souboji číslo tři nastupující mistryně ještě co nejvíc potrápit, pokud je přímo neporazit a tím zrušit nachystané oslavy. Středeční mač ale ukázal, že takové myšlenky nebyly reálné. Silný výběr úpéčka měl totiž celý průběh neustále pod kontrolou. Úvodní sadu takřka bez problémů, ve druhé znejistěl pouze při dotažení hostů z 16:8 na 18:17. Od stavu 21:20 až do úplného konce jasné partie pak již nebylo absolutně co řešit a rozjetý vysokoškolský soubor kraloval s cílovou zastávkou v triumfálním cíli.
„Tohle utkání kopírovalo svým vývojem obě předchozí finálová, hlavně to první. Olomouc nás opět dostávala hned od začátku setů pod velký tlak, vždycky získala větší náskok a my jsme se pak snažili dotahovat. A pokaždé marně, jedině v prostřední části druhého setu se nám dařilo vyrovnaně držet krok. Jinak mělo domácí družstvo hodně navrch ve všech herních činnostech a naprosto přesvědčivě i zaslouženě dosáhlo rozhodujícího vítězství v sérii. Soupeři k úspěchu samozřejmě gratulujeme, titul mu patří plným právem,“ sympaticky i pravdivě uznal kouč VK Lubomír Petráš.
Důvody dominance úpéčka nemusel složitě hledat. „Olomoucký mančaft byl už loni dost kvalitní a před touto sezónou navíc posílil svou soupisku o naše tři předchozí opory Julču Kovářovou, Verču Trnkovou i Andy Kossányiovou. S nimi vytvořil velice široký kádr plný kvalitních hráček, jež celý soutěžní ročník předváděly stabilně výborný volejbal. Měly jistou přihrávku, skvělou obranu, dostatečně úderný útok i hodně dobrý servis, navíc perfektní mezihru. Tohle všechno se projevilo ve finále, kdy se Olomouc pokaždé mohla opřít o několik bodových tahounek. Jednou to byly Verča Trnková s Kossy, podruhé zase vynikající Trnec s Martinou Michalíkovou, dneska Gábina Orvošová s Veronikou Struškovou. Když zohledníme i perfektní práci nahrávačky Šáry Kubínové společně se super defenzivou Julči na liberu a celkovou kompaktností UP, na takovou úroveň jsme prostě neměli,“ konstatoval Petráš.
Přesto si od svých svěřenkyň představoval v závěrečných bojích sezóny větší odpor favoritkám. „My jsme chtěli Olomouc určitě víc potrápit a zahrát lepší zápasy, jediný získaný set za celou finálovou sérii je málo. Hlavní důvody vidím dva. Jednak zmíněnou kvalitu úpéčka, a potom také naši chybějící energii fyzickou i psychickou. Holky hrozně vyšťavilo nesmírně náročné semifinále s Libercem, které se protáhlo na maximálních pět utkání a my jsme až do úplného konce tvrdě bojovali o postup. Už předtím navíc bylo nutné zvládnout rovněž velice těžké čtvrtfinále proti nebezpečnému Přerovu, kde nás postihly zdravotní potíže. Vyřazovací částí ligy jsme tedy procházeli s odřenýma ušima, což se ve finále projevilo. Na pořádné vzdorování suverénním vítězkám nám asi nezbyly síly, zejména mentální,“ analyzoval Petráš.

KONEČNÉ POŘADÍ UNIQA EXTRALIGY:
1. UP Olomouc
2. VK Prostějov
3. Dukla Liberec
4. Olymp Praha
5. Šelmy Brno
6. Volejbal Přerov
7. KP Brno
8. TJ Ostrava
9. Sokol Frýdek-Místek
10. Sokol Šternberk


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments