Dobrý podvečer, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Škatulata, hejbejte se na hráčském trhu už mezi dvěma sezónami naplno běží i ve volejbalové UNIQA extralize žen ČR. A podle dosud oficiálně potvrzených jmen jde ve většině případů o přestupy nadmíru zajímavé, které mohou leccos napovědět o rozložení sil mezi účastníky soutěže pro příští ročník 2019/2020.

UP OLOMOUC
Nové mistryně republiky přišly o celou řadu plejerek. Aktivní kariéru ukončily univerzálka Jana Napolitano a blokařka Nikol Sokolová, stejný krok prý zvažuje smečařka Monika Dedíková. Další dvě opory téhož postu přestoupily jinam: Andrea Kossányiová do polské Bielsko-Bialy a Darina Košická do Plzně. „Musíme najít adekvátní náhradu, protože naším cílem určitě bude pokus o obhajobu titulu,“ nechal se slyšet klubový šéf Jiří Zemánek. První vlaštovkou je přetáhnutí bulharské střeďačky Veroniky Bezhandolske z VK Prostějov.

DUKLA LIBEREC
Dvě velmi solidní posily zatím získal severočeský oddíl. Pod Ještěd zamířily blokařka Eva Rutarová z Prostějova i smečařka Eva Svobodová z Přerova. Samozřejmě záleží ještě na dalších změnách v kádru, leč úřadující držitelky ligového bronzu nejspíš zaútočí na finále.

OLYMP PRAHA
Družstvo z české metropole se bude muset obejít bez největší opory, neboť nahrávačka Pavla Šmídová odešla do polské Bielsko-Bialy. Směr zahraničí nabrala též mladá blokařka Kristýna Vojíková, jež podepsala smlouvu ve francouzském Quimperu.

ŠELMY BRNO
Tak tohle vypadá na frontální atak extraligové medaile, možná klidně i zlaté! Ambiciózní oddíl z jihu Moravy přivedl univerzálku Helenu Horkou plus smečařku Lucii Poláškovou z VK Prostějov a rovněž další účko Terezu Diatkovou z Ostravy. Navíc tým trenérsky převzal nový kouč Ondřej Boula.

OSTATNÍ KLUBY
Značné ztráty musí zacelovat Volejbal Přerov, když kromě výše zmíněné Evy Svobodové odešla i univerzálka Vendula Měrková do francouzského Quimperu. Bez své největší bodové tahounky zůstalo KP Brno, protože americké účko Taylor Fricano uzavřelo kontrakt ve švýcarském Pfeffingenu. Naopak zámořskou akvizici zaregistroval v baráži zachráněný Sokol Šternberk přivedením smečařky Amandy Sifferlen z USA, jež poslední rok působila ve švédském Degerforsu.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments