Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Škatulata, hejbejte se na hráčském trhu už mezi dvěma sezónami naplno běží i ve volejbalové UNIQA extralize žen ČR. A podle dosud oficiálně potvrzených jmen jde ve většině případů o přestupy nadmíru zajímavé, které mohou leccos napovědět o rozložení sil mezi účastníky soutěže pro příští ročník 2019/2020.

UP OLOMOUC
Nové mistryně republiky přišly o celou řadu plejerek. Aktivní kariéru ukončily univerzálka Jana Napolitano a blokařka Nikol Sokolová, stejný krok prý zvažuje smečařka Monika Dedíková. Další dvě opory téhož postu přestoupily jinam: Andrea Kossányiová do polské Bielsko-Bialy a Darina Košická do Plzně. „Musíme najít adekvátní náhradu, protože naším cílem určitě bude pokus o obhajobu titulu,“ nechal se slyšet klubový šéf Jiří Zemánek. První vlaštovkou je přetáhnutí bulharské střeďačky Veroniky Bezhandolske z VK Prostějov.

DUKLA LIBEREC
Dvě velmi solidní posily zatím získal severočeský oddíl. Pod Ještěd zamířily blokařka Eva Rutarová z Prostějova i smečařka Eva Svobodová z Přerova. Samozřejmě záleží ještě na dalších změnách v kádru, leč úřadující držitelky ligového bronzu nejspíš zaútočí na finále.

OLYMP PRAHA
Družstvo z české metropole se bude muset obejít bez největší opory, neboť nahrávačka Pavla Šmídová odešla do polské Bielsko-Bialy. Směr zahraničí nabrala též mladá blokařka Kristýna Vojíková, jež podepsala smlouvu ve francouzském Quimperu.

ŠELMY BRNO
Tak tohle vypadá na frontální atak extraligové medaile, možná klidně i zlaté! Ambiciózní oddíl z jihu Moravy přivedl univerzálku Helenu Horkou plus smečařku Lucii Poláškovou z VK Prostějov a rovněž další účko Terezu Diatkovou z Ostravy. Navíc tým trenérsky převzal nový kouč Ondřej Boula.

OSTATNÍ KLUBY
Značné ztráty musí zacelovat Volejbal Přerov, když kromě výše zmíněné Evy Svobodové odešla i univerzálka Vendula Měrková do francouzského Quimperu. Bez své největší bodové tahounky zůstalo KP Brno, protože americké účko Taylor Fricano uzavřelo kontrakt ve švýcarském Pfeffingenu. Naopak zámořskou akvizici zaregistroval v baráži zachráněný Sokol Šternberk přivedením smečařky Amandy Sifferlen z USA, jež poslední rok působila ve švédském Degerforsu.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments