Dobrý podvečer, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Navzdory citelnému oslabení hráčského kádru, kterým právě procházejí, se volejbalistky VK Prostějov znovu zúčastní evropských pohárů. Coby vicemistryně České republiky přitom získaly právo startu v CEV Cupu žen 2019/2020. Nový ročník všech klubových soutěží starého kontinentu byl rozlosován ve středu 26. června v sídle Evropské volejbalové federace, tedy v Lucemburku. A Hanačky dostaly soupeřky z Belgie – známý Asterix Beveren!

Půjde o šestnáctifinále Poháru CEV, jež tým vékáčka zahájí venkovním duelem mezi 3. až 5. prosincem a poté odehraje domácí odvetu v předvánočním termínu od 17. do 19. prosince. Postupující narazí v osmifinále na lepšího z dvojice Nova Gorica (Slovinsko) – Hermes Oostende (Belgie).
„Naše další působení na evropské pohárové scéně jsme vzhledem k probíhajícím změnám v klubu zvažovali. Ale na výslovné přání Českého volejbalového svazu a při naší úzké spolupráci s ním jsme se rozhodli tuzemský volejbal v příští sezóně reprezentovat. Samozřejmě nejlépe, jak to s omlazeným týmem půjde,“ řekl k tématu předseda správní rady VK Petr Chytil.
Prosincového protivníka stručně představil sportovní ředitel prostějovského klubu. „Beveren patří k nejlepším ženským družstvům Belgie, každoročně tam bojuje o medaile či přímo o mistrovský titul. Také je pravidelným účastníkem evropských pohárů, například v minulé sezóně vypadl s Olomoucí po výsledcích dvakrát 1:3. V současném kádru má kromě belgických hráček jen dvě cizinky: jednu Nizozemku a Martinu Nosekovou ze Slovenska,“ prozradil Miroslav Čada.
S ohledem na nižší volejbalovou sílu VK v nadcházejícím ročníku bude favoritem rozhodně Asterix. „Věřím však, že s ním odehrajeme aspoň částečně vyrovnané zápasy a maximální bojovností ho co nejvíc potrápíme, abychom v Evropě zanechali solidní dojem,“ přeje si Čada.
Podrobné představení Beverenu přineseme v příštím vydání Večerníku!

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments