Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Navzdory citelnému oslabení hráčského kádru, kterým právě procházejí, se volejbalistky VK Prostějov znovu zúčastní evropských pohárů. Coby vicemistryně České republiky přitom získaly právo startu v CEV Cupu žen 2019/2020. Nový ročník všech klubových soutěží starého kontinentu byl rozlosován ve středu 26. června v sídle Evropské volejbalové federace, tedy v Lucemburku. A Hanačky dostaly soupeřky z Belgie – známý Asterix Beveren!

Půjde o šestnáctifinále Poháru CEV, jež tým vékáčka zahájí venkovním duelem mezi 3. až 5. prosincem a poté odehraje domácí odvetu v předvánočním termínu od 17. do 19. prosince. Postupující narazí v osmifinále na lepšího z dvojice Nova Gorica (Slovinsko) – Hermes Oostende (Belgie).
„Naše další působení na evropské pohárové scéně jsme vzhledem k probíhajícím změnám v klubu zvažovali. Ale na výslovné přání Českého volejbalového svazu a při naší úzké spolupráci s ním jsme se rozhodli tuzemský volejbal v příští sezóně reprezentovat. Samozřejmě nejlépe, jak to s omlazeným týmem půjde,“ řekl k tématu předseda správní rady VK Petr Chytil.
Prosincového protivníka stručně představil sportovní ředitel prostějovského klubu. „Beveren patří k nejlepším ženským družstvům Belgie, každoročně tam bojuje o medaile či přímo o mistrovský titul. Také je pravidelným účastníkem evropských pohárů, například v minulé sezóně vypadl s Olomoucí po výsledcích dvakrát 1:3. V současném kádru má kromě belgických hráček jen dvě cizinky: jednu Nizozemku a Martinu Nosekovou ze Slovenska,“ prozradil Miroslav Čada.
S ohledem na nižší volejbalovou sílu VK v nadcházejícím ročníku bude favoritem rozhodně Asterix. „Věřím však, že s ním odehrajeme aspoň částečně vyrovnané zápasy a maximální bojovností ho co nejvíc potrápíme, abychom v Evropě zanechali solidní dojem,“ přeje si Čada.
Podrobné představení Beverenu přineseme v příštím vydání Večerníku!

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments