Příjemnou noc, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vzhledem k odchodu šesti hráček z loňského kádru – a navíc ve většině případů členek základní sestavy – potřebují volejbalistky VK Prostějov nutně doplnit soupisku i posílit. Úvodním krokem na této cestě je příchod dvou nových plejerek.

První z nich? To je pod vysokou sítí dostatečně známé jméno – Gabriela Kopáčová! Jednadvacetiletá univerzálka či smečařka se narodila 24. června 1998 v Českých Budějovicích, měří 185 centimetrů, váží 77 kilogramů a na Hanou zamířila z KP Brno.
S volejbalem začínala v SK Hlincovka České Budějovice, jako starší žákyně zamířila do Králova Pole a s tamními mládežnickými týmy získala mistrovské tituly v kategorii kadetek i juniorek. Zároveň prošla všemi reprezentačními výběry České republiky včetně ženského, za který startovala například ve World Grand Prix 2017.
V uplynulé sezóně naskakovala za jihomoravské družstvo coby druhé účko, když jedničkou daného postu byla Taylor Fricano z USA. Kopáčová tak v 25 extraligových zápasech absolvovala 34 setů a dosáhla 80 bodů s útočnou úspěšností 37 procent a celkovou užitečností +20.
„Gábina má už několik let zkušeností z nejvyšší české soutěže, dostala se i do nároďáku a patří mezi kvalitní ligové hráčky. Přitom je ještě mladá se slibným potenciálem dalšího zlepšování. My s ní počítáme na diagonální pozice, což znamená, že u nás může nastupovat na smeči i univerzálu,“ okomentoval získání hráčky s přezdívkou Kopy sportovní ředitel vékáčka Miroslav Čada.
Současně prozradil též druhou posilu, kterou se stala Lenka Knorová. Rovněž v tomto případě jde o smečařku nebo univerzálku narozenou 30. srpna 2000 v Českých Budějovicích, letos na konci letních prázdnin tedy oslaví teprve devatenácté narozeniny. Měří 180 centimetrů a váží 70 kilogramů.
Také ona zahájila volejbalovou kariéru v SK Hlincovka, následně pokračovala všemi mládežnickými kolektivy VK Madeta České Budějovice. Též se opakovaně dostala do národní reprezentace kadetek a juniorek ČR, navíc v sezóně 2017/18 pomohla týmu VK ČEZ České Budějovice k triumfu v první lize žen. „Lenku jsme získali z extraligové juniorky jihočeského oddílu. Jde o velký talent a hodně šikovnou diagonální hráčku, jejíž schopnosti u nás chceme dál rozvíjet. Kromě toho může získávat své první zkušenosti mezi republikovou elitou dospělé kategorie v našem omlazeném mančaftu,“ řekl Čada k angažování Knorové.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-