Dobré ráno, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vzhledem k odchodu šesti hráček z loňského kádru – a navíc ve většině případů členek základní sestavy – potřebují volejbalistky VK Prostějov nutně doplnit soupisku i posílit. Úvodním krokem na této cestě je příchod dvou nových plejerek.

První z nich? To je pod vysokou sítí dostatečně známé jméno – Gabriela Kopáčová! Jednadvacetiletá univerzálka či smečařka se narodila 24. června 1998 v Českých Budějovicích, měří 185 centimetrů, váží 77 kilogramů a na Hanou zamířila z KP Brno.
S volejbalem začínala v SK Hlincovka České Budějovice, jako starší žákyně zamířila do Králova Pole a s tamními mládežnickými týmy získala mistrovské tituly v kategorii kadetek i juniorek. Zároveň prošla všemi reprezentačními výběry České republiky včetně ženského, za který startovala například ve World Grand Prix 2017.
V uplynulé sezóně naskakovala za jihomoravské družstvo coby druhé účko, když jedničkou daného postu byla Taylor Fricano z USA. Kopáčová tak v 25 extraligových zápasech absolvovala 34 setů a dosáhla 80 bodů s útočnou úspěšností 37 procent a celkovou užitečností +20.
„Gábina má už několik let zkušeností z nejvyšší české soutěže, dostala se i do nároďáku a patří mezi kvalitní ligové hráčky. Přitom je ještě mladá se slibným potenciálem dalšího zlepšování. My s ní počítáme na diagonální pozice, což znamená, že u nás může nastupovat na smeči i univerzálu,“ okomentoval získání hráčky s přezdívkou Kopy sportovní ředitel vékáčka Miroslav Čada.
Současně prozradil též druhou posilu, kterou se stala Lenka Knorová. Rovněž v tomto případě jde o smečařku nebo univerzálku narozenou 30. srpna 2000 v Českých Budějovicích, letos na konci letních prázdnin tedy oslaví teprve devatenácté narozeniny. Měří 180 centimetrů a váží 70 kilogramů.
Také ona zahájila volejbalovou kariéru v SK Hlincovka, následně pokračovala všemi mládežnickými kolektivy VK Madeta České Budějovice. Též se opakovaně dostala do národní reprezentace kadetek a juniorek ČR, navíc v sezóně 2017/18 pomohla týmu VK ČEZ České Budějovice k triumfu v první lize žen. „Lenku jsme získali z extraligové juniorky jihočeského oddílu. Jde o velký talent a hodně šikovnou diagonální hráčku, jejíž schopnosti u nás chceme dál rozvíjet. Kromě toho může získávat své první zkušenosti mezi republikovou elitou dospělé kategorie v našem omlazeném mančaftu,“ řekl Čada k angažování Knorové.

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments