Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vzhledem k odchodu šesti hráček z loňského kádru – a navíc ve většině případů členek základní sestavy – potřebují volejbalistky VK Prostějov nutně doplnit soupisku i posílit. Úvodním krokem na této cestě je příchod dvou nových plejerek.

První z nich? To je pod vysokou sítí dostatečně známé jméno – Gabriela Kopáčová! Jednadvacetiletá univerzálka či smečařka se narodila 24. června 1998 v Českých Budějovicích, měří 185 centimetrů, váží 77 kilogramů a na Hanou zamířila z KP Brno.
S volejbalem začínala v SK Hlincovka České Budějovice, jako starší žákyně zamířila do Králova Pole a s tamními mládežnickými týmy získala mistrovské tituly v kategorii kadetek i juniorek. Zároveň prošla všemi reprezentačními výběry České republiky včetně ženského, za který startovala například ve World Grand Prix 2017.
V uplynulé sezóně naskakovala za jihomoravské družstvo coby druhé účko, když jedničkou daného postu byla Taylor Fricano z USA. Kopáčová tak v 25 extraligových zápasech absolvovala 34 setů a dosáhla 80 bodů s útočnou úspěšností 37 procent a celkovou užitečností +20.
„Gábina má už několik let zkušeností z nejvyšší české soutěže, dostala se i do nároďáku a patří mezi kvalitní ligové hráčky. Přitom je ještě mladá se slibným potenciálem dalšího zlepšování. My s ní počítáme na diagonální pozice, což znamená, že u nás může nastupovat na smeči i univerzálu,“ okomentoval získání hráčky s přezdívkou Kopy sportovní ředitel vékáčka Miroslav Čada.
Současně prozradil též druhou posilu, kterou se stala Lenka Knorová. Rovněž v tomto případě jde o smečařku nebo univerzálku narozenou 30. srpna 2000 v Českých Budějovicích, letos na konci letních prázdnin tedy oslaví teprve devatenácté narozeniny. Měří 180 centimetrů a váží 70 kilogramů.
Také ona zahájila volejbalovou kariéru v SK Hlincovka, následně pokračovala všemi mládežnickými kolektivy VK Madeta České Budějovice. Též se opakovaně dostala do národní reprezentace kadetek a juniorek ČR, navíc v sezóně 2017/18 pomohla týmu VK ČEZ České Budějovice k triumfu v první lize žen. „Lenku jsme získali z extraligové juniorky jihočeského oddílu. Jde o velký talent a hodně šikovnou diagonální hráčku, jejíž schopnosti u nás chceme dál rozvíjet. Kromě toho může získávat své první zkušenosti mezi republikovou elitou dospělé kategorie v našem omlazeném mančaftu,“ řekl Čada k angažování Knorové.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments